ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
    godlo2


Dyplom Klubu Szkół UNICEF 2016

Drukuj
logofrontcert22
 
 
Otrzymaliśmy dyplom za działalność PG 18 w Klubie Szkół UNICEF w roku szkolnym 2015/2016. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekty edukacyjne “MALI uczniowie idą do szkoły” oraz “Prawa dziecka a problemy współczesnego świata”.
 
 
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
 

Piękny jest ten świat - edycja V - 2016

Drukuj

ANGLICY kontra PIŁKARZE

Zapraszam wszystkich, już po raz piąty,  do obejrzenia fotografii uczniów klas pierwszych. Tym razem przedstawiam galerię klasy 1A i 1P. Prace zostały wykonane na zajęcia techniczne. Spośród blisko 200 zdjęć wybrałem ponad 150 fotografii, które moim zdaniem, warto zobaczyć. Uczniowie wykonywali zdjęcia nocne, obiekt w ruchu, portret (wyjątkowo w tym roku zamieściłem kilka urokliwych portretów ), zdjęcia w trybie makro, krajobraz oraz fotografie z głębią ostrości. Chciałbym pochwalić "PIŁKARZY" z 1P  za sprawniejsze "rozliczenie" się z fotografii, "ANGLICY" z 1A byli mniej zdyscyplinowani, ale wykazali się za to, odrobinę większą weną i oryginalnością fotograficzną. Wynik pojedynku 1:1 z lekkim wskazaniem na "anglików", co by nie pisać i tak wygrywa PG18 ;). Zapraszam do obejrzenia prac. Krzysztof Klem

front58   front29

<galeria "ANGLIKÓW">                                              <galeria "PIŁKARZY">

 

„Prawa dziecka a problemy współczesnego świata” 2016

Drukuj

frontIMG 0704Takie hasło przyświecało kolejnej akcji UNICEF-u, w której wzięliśmy udział w bieżącym roku szkolnym. W czasie zajęć uczniowie klasy 3L zastanawiali się nad zależnościami między trzema ONZ-owskimi Celami Zrównoważonego Rozwoju – ochroną zdrowia, walką z ubóstwem oraz zmianami klimatycznymi, a także ich wpływem na sytuację dzieci na całym świecie.

O wspomnianych problemach w kontekście ich wpływu na prawa dziecka uczniowie dyskutowali poprzez porównanie warunków życia dzieci w dwóch krajach – wysoko uprzemysłowionym, jakim jest Polska oraz tzw. Globalnego Południa – Gwatemali w Ameryce Środkowej.

Zajęcia przeprowadziły panie Joanna Sołowianowicz i Joanna Fiłończuk. <zobacz galerię>

Samorząd Uczniowski

 

Chór PG nr 18 koncertuje - 2016

Drukuj

front20160518 184815

 

 

 

Nasze chórzystki podczas koncertu w kościele Św. Kazimierza w Białymstoku
z okazji XIV Festiwalu Kultury i Nauki.
Gratulujemy!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 

 

Święto Szkoły - 7 czerwca 2016

Drukuj

front2

<galeria1> <galeria2>

   

V Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom 2016

Drukuj

czytanie7front2 czerwca 2016r. grupa naszych uczniów: Dominika Mirkowicz z III A, Magda Czarnowska z III B, Mateusz Maliszewski z III K, Kamila Gusztyn z III L, Magda Zajączkowska z III L, Norbert Urban z II P, Justyna Fiedoruk z III P poszła do Szkoły Podstawowej nr 44, by poczytać młodszym kolegom. Nasza wyprawa czytelnicza miała związek z V Białostockim Tygodniem Czytania Dzieciom, w którym nasi uczniowie postanowili wziąć udział. Wybraliśmy fragmenty „Mikołajka" Rene Gościnnego i o godzinie 8.30 rozpoczęło się czytanie maluchom w szkolnej świetlicy. Dzieci słuchały poszczególnych rozdziałów, a następnie odpowiadały na krótkie pytania dotyczące treści utworu.
Dziękujemy Nauczycielom: Barbarze Brzozowskiej, Joannie Przastek, Iwonie Jabłonowskiej i Annie Kuleszy, pracującym w świetlicy SP nr 44, za współpracę. :) foto1 foto2  foto3  foto4 foto5  foto6  foto7

Nauczyciele bibliotekarze

logoczyt

 

Bookcrossing 2016

Drukuj

bookcrossing2frontOd 9. do 16 maja 2016r. po raz kolejny w naszej szkole „Uwalnialiśmy książkę", czyli zorganizowaliśmy Bookcrossing. W holu głównym i przy szkolnej bibliotece rozłożyliśmy książki i każdy mógł wybrać to, na co ma ochotę. Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

foto1 foto2 foto3

logobook1

 

Drugie miejsce w programowaniu

Drukuj

programisci400Dwaj uczniowie PG nr 18 w Białymstoku (Bartłomiej Chmielewski i Bartosz Zieniuk) zdobyli drugie miejsce w Konkursie Pisania Gier Komputerowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej "DŻEMIK" w kategorii kadet. Konkurs polegał na zaprogramowaniu gry w środowisku Scratch. Nasi programiści stworzyli grę na temat "kosmicznej ucieczki".

Wideorelacja z konkursu

<<programiści>>

 

 

PG nr 18 w Radiu Białystok

Drukuj

frontradio11 maja 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum (pod opieką pani pedagog Renaty Karwackiej) odwiedzili siedzibę Polskiego Radia Białystok. Głównym tematem naszego spotkania z pracownikami rozgłośni były problemy zanieczyszczenia środowiska. Mieliśmy też okazję poznać od kuchni pracę radiowców. Nasza uczennica Aleksandra Konończuk wzięła udział w wywiadzie radiowym na żywo. Wypowiadała się na temat zaśmiecania środowiska przez młodzież. Nasi uczniowie zwiedzili też studio radiowe i reżyserkę.

Wycieczka była bardzo udana. Być może ktoś z nas zostanie w przyszłości radiowcem.

<<<film z wizyty w radiu>>>

foto1 foto2 foto3

 

Klasy pierwsze sadzą! 2016

Drukuj

frontIMG 0675W dniu 19 maja 2016 r. na szkolnym skalniaku, gospodarze klas pierwszych posadzili bratki. Sadzenie kwiatów przez „pierwszaków” stało się już tradycją naszej szkoły. Nad przebiegiem całego procesu czuwała jak zwykle p. Dorota Artysiewicz.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Samorząd Uczniowski

 

Sukcesy artystyczne naszych uczennic! 2016

Drukuj

               frontDSC0867514 maja 2016 r. odbyło się rozstrzygnięcie X Jubileuszowego Ekumenicznego Konkursu Plastycznego o zasięgu wojewódzkim pt. „Matka Boża w Ikonie” pod hasłem „Bogarodzica”. Został on objęty Honorowym Patronatem przez J.E. Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolitę Białostockiego oraz J.E. Jakuba Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego.

               Sylwia Gontar z klasy III b zajęła I miejsce, Julia Daniluk z klasy IIIa otrzymała nagrodę (z 5. równorzędnych), a Monika Wiktoria Dziełak z klasy II a - wyróżnienie. Uczennice odebrały nagrody z rąk prezesa KIK- u p. Tadeusza Ruminowicza.

               8. 04.2016r. w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska - Nasza Niepodległa” w kategorii plakat Monika Wiktoria Dziełak z klasy II a zajęła III miejsce, a w kategorii portret II miejsce zdobyła Natalia Dembko z klasy IIIb.

               Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 

Dorota Artysiewicz

 

Otrzymaliśmy Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki 2016

Drukuj

mali m175Otrzymaliśmy Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2015/2016 za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej “MALI uczniowie idą do szkoły”. W czasie akcji uczniowie pisali książki, a dochód z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na potrzeby edukacyjne małych Malijczyków.

<<powiększ certyfikat>>

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!

Opiekunowie SU

 

Podsumowanie II Batory Basket Cup 2016

Drukuj

Zwycięzcą II Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki Chłopców Rocznik 2004 „Batory Basket Cup” została drużyna TSK Roś Pisz, która w finale pokonała Ochotę Warszawa 45:25. W meczu o III miejsce MTS Zambrów wygrał z As Mrągowo 32:29. Udział w turnieju był dla wszystkich wielkim przeżyciem. Nasz klub jako organizator stanął na wysokości zadania.

<<<zobacz wyniki spotkań oraz fotografie drużyn>>>

organizator Zbigniew Zajko

 

I miejsce chłopców w Finale Wojewódzkim Ligi Lekkoatletycznej i awans do Finału Krajowego 2016

Drukuj

frontP1170744W sobotę 14 maja 2016r. w Suwałkach odbył się finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Lidze Lekkoatletycznej. Wystartowało w nim 12 najlepszych zespołów, w tym 15 osobowa reprezentacja naszego gimnazjum.

Zdobyliśmy I miejsce z łączną punktacją 1514 punktów.

Skład zespołu:   Kaliszewski Jakub III L, Ramotowski Paweł III L, Głódź Szymon III L, Edelwajn Adrian III L, Gerc Marek III L, Zaręba Mateusz II L, Tarasiewicz Alan II L, Kaszewski Patryk I D, Galimski Kacper III K, Maliszewski Mateusz III K, Dołmatow Adrian III P, Niewiński Mateusz III P, Falkowski Mateusz II P, Klimek Patryk III S, Głębocki Emil II P.

Trener Jarosław Suproń gratuluje wszystkim uczestnikom zwycięstwa oraz awansu do finału krajowego.

galeria czerw pg18

 

Sukces naszego Gimnazjum! - II miejsca w etapie powiatowym 2016

Drukuj

konkurs front9.05.2016r. odebraliśmy nagrodę za zajęcie II miejsca w etapie powiatowym „Konkursu na projekt edukacyjny, promujący zmianę zachowań w zakresie stylu życia w środowisku lokalnym”. Konkurs był realizowany Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" w roku szkolnym 2015/2016.

foto1 foto2 foto3

 

W opracowaniu projektu wzięło udział 5 uczniów pod kierunkiem Barbary Szymańskiej i Joanny Fiłończuk:

 

1. Sandra Stolarczyk 3B, 2. Magdalena Czarnowska 3B, 3. Ewelina  Sołościuk 3 P, 4. Jakub Kaliszewski 3L, 5. Adrian Edelwajn 3L

 


Strona 8 z 43
Ulti Clocks content

wyszukiwarka

 

ksz zaw

 

ksz og

logo ster

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos


Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.