ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


,,Stawiamy na pomoc ludziom”.

Drukuj

Debata plenarna

logoDnia 23 kwietnia 2010 o godzinie 14.00 w sali nr 112 w naszej szkole – Publicznym Gimnazjum nr 18 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała debatę plenarną dotyczącą  działań szkolnych i lokalnych realizowanych przez nasz Samorząd Uczniowski. Temat debaty brzmiał ,,Stawiamy na pomoc ludziom”. Ostatnio naszym mottem stały się słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie.” Okazało się to szczególnie ważne po przeprowadzeniu i przeanalizowaniu wyników ankiety przeprowadzonej w naszym gimnazjum w marcu br. dotyczącej struktury i działalności SU. We wzmocnieniu roli SU mogą pomóc jedynie uczniowie szczerze oddani idei pracy na rzecz innych.

Więcej…
 

„DOBRO ŚWIADCZONE INNYM – POWRACA DO NAS”

Drukuj
logoUczniowie klasy I c z inicjatywy wychowawczyni Ewy Mroziewskiej przyłączyli się do akcji WÓZKI ZA NAKRĘTKI. Jej celem jest uzbieranie czterech ton plastikowych nakrętek, które następnie odkupi firma przetwarzająca plastik. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup elektrycznych wózków inwalidzkich, a następnie przekazane niepełnosprawnym dzieciom.
Więcej…
 

PG 18 "Na wspólnej"

Drukuj

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA REPORTAŻ FILMOWY

Zespół uczniów z klasy III K w składzie
Paulina Ostrowska, Aneta Kondratowicz i Kamil Wołejko

przy wsparciu p. Joanny Rećko zdobył trzecie miejsce w konkursie Panasonic Kid Witness News za reportaż filmowy o tematyce ekologicznej „Ostatni koń". Zwyciężyli gimnazjaliści z Torunia przed zespołem z Jerzmanowej. Jury podkreśliło bardzo dobrą konstrukcję dramaturgiczną reportażu, świetnie dobranego bohatera i wnikliwą obserwację dokumentalną." Laureaci trzeciego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe: zestawy audio firmy Panasonic i zwiedzili plan serialu „Na Wspólnej". Gratulujemy.

galeria

 

Galeria zdjęć z egzaminów gimnazjalnych 2010

Drukuj
galeria
 

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego

Drukuj

flagaangliiUczennice naszego gimnazjum, Joanna Żybul z klasy 3b – uczennica P. Elżbiety Bołbot i Natalia Kuźmicka z klasy 3d – uczennica P. Reginy Siemiończyk zajęły ex aequo pierwsze miejsce w międzyszkolnym „Konkursie z wiedzy o krajach anglojęzycznych” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Nr 9 im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych Na Zachodzie w Białymstoku, który odbył się 23 marca 2010 r.

Gratulujemy!Śmiech Joanna Sołowianowicz

 

Konkurs języka angielskiego „O Canada!”

Drukuj

Konkurs kulturoznawczy – “O Canada!” odbył się 26 marca 2010 r. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą w zakresie znajomości historii, geografii i kultury Kanady oraz dobrą znajomością języka angielskiego. Konkurs miał formę testu. Wzięło w nim udział 32 uczestników.

Więcej…
 

Laureaci konkursów przedmiotowych 2010

Drukuj

Elita uczniowska z PG nr 18
im. króla Stefana Batorego w Białymstoku

front2

Od lewej Wosek Agnieszka Barbara, Pałygiewicz Natalia, Gorbacz Zuzanna, Dobrzyńska Katarzyna, Haponiuk Dorota, Łochnicka Agata, Kalinowski Arkadiusz.
W tle Dyr. Dariusz Mierzyński.
Na zdjęciu brakuje jedynego laureata z klasy pierwszej jest to Mariusz Białasz oraz Izabeli Rudkowskiej.

Więcej…
 

Laureaci konkursów przedmiotowych

Drukuj

Laureaci konkursów przedmiotowych

Publicznego Gimnazjum nr 18 im. króla Stefana Batorego
w roku szkolnym 2009/2010

 

Więcej…
 

Zbiorcza relacja TRZYMAJ FORMĘ 2010

Drukuj
Bardzo serdecznie zapraszam
na obejrzenie i przeczytanie
materiałów z corocznej szkolnej imprezy 

PIĄTA ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

Drukuj
W OCZEKIWANIU NA BEATYFIKACJĘ

   

Żaden konkretny, ustalony z dokładnością do minuty moment czasu nie zapisał się     w świadomości milionów żyjących dziś ludzi tak bardzo, jak rok 2005, sobota 2 kwietnia, godzina 21.37. Wtedy to właśnie, w osiemdziesiątym piątym roku życia i dwudziestym siódmym roku pontyfikatu, zmarł papież Jan Paweł II.

Pięć lat po śmierci papieża Polaka snujemy refleksję, jak bardzo jego osoba jest obecna w naszym życiu i ile z jego życiowej mądrości pozostało w naszych sercach.       W tym roku chciałbym się odwołać do fragmentu homilii Jana Pawła II wygłoszonej 22 maja 1995 roku w Skoczowie. W jej treści papież odnosi się do wartości krzyża w tajemnicy ludzkiego życia.

Więcej…
 

8 WSPANIAŁYCH

Drukuj

Nasi uczniowie na scenie XV Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych.


Więcej…
 

Fryzury wiosenne 2010

Drukuj

Pierwszego dnia wiosny w roku 2010 odbył się konkurs zorganizowany przez samorząd uczniowski na "najzabawniejszą wiosenną fryzurę".

Konkurs wygrała Agnieszka Piekut z klasy III L wyróżnienie Joanna Piechowska klasa III S. Nagrodą w konkursie były bilety do kina Helios.

Popatrzcie także, na nową formę prezentowania galerii fotografii.

Zdjęcia tu

 

JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI

Drukuj
W dniach 16, 17 i 19 lutego 2010 roku uczniowie klas II s, I s, I p mieli nietypowe lekcje. Przy dźwiękach „Ody do radości” do Unii Europejskiej wprowadzał ich przedstawiciel Sieci Informacji Komisji Europejskiej Europe Direct.
Więcej…
 

„Keep Fit”

Drukuj

Konkurs  „Keep Fit” odbył się w ramach dnia otwartego „Trzymaj formę” 11 marca 2010 r.  Przygotowały go panie Joanna Sołowianowicz i Grażyna Nieścior. W przeprowadzeniu konkursu pomogła pani Agnieszka Wróblewska.

Więcej…
 

Kulig w Kiermusach

Drukuj

W dniu 19 lutego 2010 r. klasy 2p, 2s i 2l, wraz z wychowawczyniami, paniami: Elżbietą Bołbot, Ewą Janczarską i Joanną Sołowianowicz wybrały się na kulig do Kiermus.

Więcej…
 


Strona 74 z 75