ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
    godlo2


Spotkanie autorskie z p. Anną Łaciną

Drukuj

spotkanie front22.04.2016r. uczennice Wiktoria Klepacka z kl. II a i Dorota Busłowska z kl. I b wzięły udział w spotkaniu autorskim z powieściopisarką Anną Łaciną pt.: „Na pograniczu kultur”. Odbyło się ono w ramach V Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.

Dziewczęta wysłuchały wykładu, potem zadawały pytania autorce, a na koniec otrzymały jej autograf w najnowszej powieści „Niebo nad pustynią” (ufundowane uczennicom przez Dyrektora naszego gimnazjum pana Dariusza Mierzyńskiego).

foto1 foto2 foto3 foto4

Nauczyciele bibliotekarze

 

V Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Drukuj

targi1frontUczennice Wiktoria Klepacka z kl. II a i Dorota Busłowska z kl. I b odwiedziły stoiska przygotowane przez wydawnictwa podczas V Międzynarodowych Targów Książki
w Białymstoku. foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wizyta na targach zaowocowała zakupem następujących nowości czytelniczych do biblioteki szkolnej:

targ log

Więcej…
 

Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski z wizytą w PG18

Drukuj

frontDSC 52544 maja 2016r. Ksiądz Arcybiskup prof. dr hab. Edward Ozorowski Metropolita Białostocki złożył wizytę w naszym gimnazjum.

Jego Ekscelencja został powitany przez dyrekcję szkoły, a następnie na sali gimnastycznej spotkał się z młodzieżą. Zostali Mu przedstawieni tegoroczni laureaci konkursów przedmiotowych oraz najlepsi sportowcy PG18. Ksiądz Arcybiskup zapoznał się też z prezentacją multimedialną przedstawiającą największe sukcesy edukacyjne i sportowe naszego gimnazjum.

Ostatnim punktem programu wizyty było spotkanie z dyrekcją oraz nauczycielami. Jego Ekscelencja wyraził zainteresowanie problemami, z jakimi zmagają się pedagodzy w codziennej pracy z młodzieżą. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski chętnie odpowiadał też na pytania nauczycieli i zamienił kilka słów z każdym z nich indywidualnie.

 

<< G  A  L  E  R  I  A >>

 

Ogłoszenie - Konkurs na portret

Drukuj

konkurs m

<<powiększ>>

 

Sukces Sandry i Wiktorii w konkursie fotograficznym 2016

Drukuj

frontDSC04792Nasze uczennice z klasy III B – Sandra Stolarczyk i Wiktoria Łubińska wzięły udział w Miejskim Konkursie Fotograficznym pt. „Portret z książką” (zorganizowany przez oddział ZNP w Białymstoku). Rozstrzygnięcie miało miejsce 15.04.2016r. Dla dziewcząt zakończył się sukcesem: Sandra zajęła 2. miejsce, natomiast Wiktoria otrzymała nagrodę specjalną.

 

narodzona forografia1  narodzona forografia2

 

foto1 foto2 foto3 foto3

Gratulujemy!  Nauczyciele bibliotekarze

 

Batory Basket Cup 2016

Drukuj

plakat m2016W dniach 13-15 maja 2016 r. MKS „Batory 18” wspólnie z Dyrektorem PG 18 organizują II Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Rocznik 2004 „Batory Basket Cup”. Uczestnikami turnieju będą drużyny z różnych regionów Polski. Wszystkich zainteresowanych niecodziennym widowiskiem sportowym serdecznie zapraszamy!

<<zobacz<powiększ plakat>>

zobacz terminarz

 

 

Witaj, majowa jutrzenko... 2016

Drukuj

WP 20160429frontWitaj, majowa jutrzenko, czyli obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

Obchody 225. rocznicy uchwalenia konstytucji rozpoczęliśmy od Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 27. 04. 2016r. w naszej świetlicy. Młodzież klas pierwszych recytowała wiersze patriotyczne współczesnych polskich poetów. I miejsce zajęła Alicja Stocka z klasy I a. Serdecznie gratulujemy!

Nazajutrz chętni uczniowie klas drugich uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Wiedzy pt. „Konstytucja 3 Maja i jej czasy”, w którym wykazywali się znajomością faktów historycznych z ww. tematu. Tu najlepszy wynik osiągnęli uczniowie klasy II p. Gratulacje!

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Polska – moja ojczyzna”. Zwyciężyły w nim uczennice klasy IIIb.

Piękne plakaty stanowiły tło nie tylko konkursowych zmagań, ale też podsumowania uroczystości w dniu 28. 04, kiedy to młodzież naszej szkoły wspólnie z nauczycielami śpiewała polskie pieśni patriotyczne.

Na zakończenie obchodów 3-ciomajowego święta w świetlicy szkolnej odbyło się głośne czytanie przez naszych uczniów wierszy patriotycznych. Były to m.in. „Radosny dzień” J. Relidzyńkiego, „Na dzień 3 maja” F. Karpińskiego, „Rocznica” S. Aleksandrzaka, „Ślubowanie” J. Stemlera.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a nauczycielom za wsparcie. <<<GALERIA>>>

Barbara Brzezińska i Anna Daniluk

 

1-2-3 Maja 2016

Drukuj

flaga2016

 

Wyśpiewany sukces uczennic PG 18

Drukuj

1 front fotoII MIEJSCE SANDRY STOLARCZYK i WIKTORII ŁUBIŃSKIEJ – UCZENNIC KLASY 3 B
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MISYJNYM „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI"

            21 kwietnia 2016 r. odbyła się jubileuszowa Gala konkursu "Mój szkolny kolega z Misji". Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzy Mazur SVD, Szef Gabinetu Prezydenta RP - Adam Kwiatkowski, Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Jan Dziedziczak, Poseł Małgorzata Wypych, Sekretarz Episkopatu Polski ds. Misji- o. dr Kazimierz Szymczycha SVD, Dyrektor Centrum Formacji Misyjnej ks. kan. Jan Fecko, Dyrektor MIVA Polska- ks. Jerzy Kraśnicki oraz zaproszeni goście.

Nagrody w kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i literackiej odebrało ponad 150 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wśród nich znalazły się również uczennice naszego gimnazjum – Sandra Stolarczyk i Wiktoria Łubińska z klasy 3B, które zajęły II miejsce w kategorii muzycznej.

W trakcie Gali przemawiała s. Krystiana Chojnacka ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek, reprezentująca pracujące Siostry Benedyktynki w Ekwadorze, które prowadzą tamŻłobek na peryferiachw Santo Domingo. Pod opieką tej placówki jest 40 dzieci w wieku od 11 miesięcy do 3 lat, z rodzin najuboższych, patologicznych. Siostra Krystiana wyraziła swoją wdzięczność dla wszystkich uczestników konkursu. Dzieci i młodzież uczestnicząca w konkursie zebrała na rzecz „Żłobka na peryferiach” w Ekwadorze 37 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie placówki. Jak dodała s. Krystiana Chojnacka – "tam teraz dzieci śpią na materacach, nie mają łóżeczek. Potrzeby są wielkie”.  Problem stał się o tyle aktualny, że w ostatnich dniach Ekwador nawiedziło silne trzęsienie ziemi.

Po zakończonej gali 220 dzieci i młodzież  spotkało się z  Panią Agatą Kornhauser-Dudą, żoną Prezydenta RP.  Była to okazja do rozmów i wspólnych fotografii. 

foto1 foto2 foto3 foto4

Laureatom składamy gratulacje i liczymy na dalsze sukcesy uczniów naszego gimnazjum !!! Piotr Harasimowicz

 

Czekoladowe Święto w szkolnej bibliotece - 2016

Drukuj

    frontDSC04762 Czekolada i książki – ta para królowała w naszej bibliotece 14.04.2016r. Już od rana przed wejściem do wypożyczalni, zamienionej w literacką kawiarenkę, unosił się apetyczny zapach czekoladowych smakołyków.
      Na gości czekały nowości czytelnicze, książki popularnonaukowe, czasopisma, które można było wypożyczyć lub przejrzeć przy dźwiękach muzyki klasycznej. Tego dnia bibliotekę odwiedziło 200 osób.

 

napispaper3

Nauczyciele bibliotekarze

 

W DRUŻYNIE SIŁA! 2016

Drukuj

front1W dniach 18 i 19 kwietnia, kiedy trzecioklasiści dzielnie pisali egzamin gimnazjalny, chłopcy z klasy I P brali udział w zajęciach integracyjno-sportowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz integracji dzieci i młodzieży "Przyjaciele z Osiedla" w ramach programu "Wychowawca Podwórkowy". Pierwszego dnia, oprócz zajęć sportowych, chłopaki mieli okazję wzmocnić swoje relacje poprzez zadania integrujące, ale także wykazać się zaangażowaniem na rzecz wspólnego sukcesu, poznać swoje mocne strony. Drugiego dnia uczestniczyli w podchodach zorganizowanych w lesie Pietrasze. Wyczerpujące zadania oraz świetną zabawę zwieńczyło wspólnie rozpalone ognisko i pieczenie kiełbasek.

<<<GALERIA>>>

 

Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie i dobrą zabawę
- psycholog Marta Twarowska,
wychowawczyni- Katarzyna Rodziewicz
oraz p. Wioletta Pojawa i p.Damian Dytkowski

 

TERMINY SPRAWDZIANÓW DYREKTORSKICH 2015/2016

Drukuj

sprawdzian dyrektTerminy sprawdzianów dyrektorskich w roku szkolnym 2015/2016:

 

  • Sprawdzian z języka polskiego w klasach II – 19.05.2016 (czwartek), godz. 10.45
  • Sprawdzian z geografii w klasach I- 24.05.2016 r. (wtorek), godz. 10.45
  • Sprawdzian z matematyki w klasach I – 8.06.2016 (środa), godz. 9.50

Dokładny harmonogram sprawdzianów zostanie przedstawiony w terminie późniejszym.

 


 

 

Egzamin 2016 - fotogaleria

Drukuj

egzaminy

GALERIA1  -  GALERIA2

 

14 tytułów LAUREATA dla PG nr 18 - 2016r.

Drukuj

front 1 lau

galeria nieb ok

 

Patrycja Szczepańska nominowana do nagrody "Ośmiu Wspaniałych" 2016

Drukuj

front1W dniu 11 kwietnia odbyła się finałowa gala XXI edycji konkursu "Ośmiu Wspaniałych", w którym nominowana do tej nagrody była uczennica klasy II k Patrycja Szczepańska. Patrycja od wielu lat zaangażowana jest w działalność wolontariatu, poświęca swój wolny czas na uczestnictwo w zbiórkach żywności, pomoc młodszym kolegom- podopiecznym Stowarzyszenia Szansa. Jest przede wszystkim aktywną członkinią Szkolnego Koła Wolontariatu i niejednokrotnie pomysłodawczynią akcji, które odbywały się w PG 18. Cieszymy się, że jej bezinteresowna praca na rzecz innych została doceniona i jeszcze raz GRATULUJEMY!!!

 

foto1 foto2 foto3 foto4 

 

NASZE siatkarki NAJLEPSZE w województwie 2016r.

Drukuj

siatka front

Dziewczęta z PG nr 18 B-stok

WYGRAŁY Gimnazjadę Wojewódzką w piłce siatkowej.

GRATULUJEMY!!!. <<powiększ foto>>

<<<<GALERIA>>>

<<<komunikat końcowy PDF>>>

wyniki

 


Strona 9 z 43
Ulti Clocks content

wyszukiwarka

 

ksz zaw

 

ksz og

logo ster

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos