ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
   zsp5 logo 300 male godlo2


Bezpieczne Ferie 2017

Drukuj

frontDSC05183Ostatniego dnia przed feriami zimowymi przypomnieliśmy wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku zimą. Urządziliśmy też kolejny raz bitwę na papierowe śnieżki. Znakomicie się przy tym bawiliśmy. :-)

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>

Samorząd Uczniowski

 

Tydzień Integracji 2017

Drukuj

frontDSC05173W dniach 16-20 stycznia 2017 r. zorganizowaliśmy Tydzień Integracji, podczas którego wszyscy uczniowie mogli w holu głównym tańczyć w rytm różnych utworów muzycznych. Zabawa wszystkim bardzo się podobała!

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

Samorząd Uczniowski

 

Sukces Moniki!

Drukuj

front dzielakMonika Dziełak z kl. III A dostała wyróżnienie w konkursie plastycznym o zasięgu wojewódzkim pt. „Czy znasz twórczość… Anny Łaciny?”

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 5 grudnia 2016r. podczas konferencji „Książka to dopiero początek …”, zorganizowanej w CEN w Białymstoku i podsumowującej m.in.. projekt „Podlaskie Spotkania z Pisarzami” oraz konkursy związane z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych (również podczas tej konferencji nasza biblioteka po raz 3. otrzymała wyróżnienie „Librarium Primum”).

Gratulujemy!

Nauczyciele bibliotekarze

 

Wizyta sędziów z „Apteczka prawną”

Drukuj

            logo iustitiaW grudniu 2016 roku uczniowie klas III S, III K i III A naszego gimnazjum wzięli udział w projekcie „Edukacja prawna młodzieży”. Były to zajęcia prowadzone przez sędziów Sądu Okręgowego w Białymstoku w ramach współpracy Miasta Białystok i Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział w Białymstoku.

Takie lekcje odbyły się w sześciu szkołach: trzech gimnazjach i trzech szkołach ponadgimnazjalnych i miały na celu popularyzowanie wiedzy o prawie oraz wzmacnianie autorytetu sądów i sędziów wśród uczniów.

            Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała cyklu wykładów z zakresu prawa karnego, rodzinnego, aspektów prawnych korzystania z Internetu i prawa cywilnego oraz zadała sędziom wiele pytań. Każdy uczestnik projektu otrzymał bezpłatnie egzemplarz książki „Apteczka prawna Lex bez łez”, który jest poradnikiem prawnym dla młodzieży napisanym przystępnym językiem, w atrakcyjnej, nowoczesnej formie.

nauczyciele wiedzy o społeczeństwie

 

Najlepsi z najlepszych wyróżnieni przez Zarząd Województwa Podlaskiego 2016

Drukuj

front foto matwiejPięćdziesięciu najlepszym uczniom podlaskich szkół Zarząd Województwa przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016. Każdy z nagrodzonych prymusów w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży otrzyma po 4 tys. zł.

Wśród wyróżnionych jest absolwent PG nr 18 w Białymstoku Adrian Matwiejuk. <foto wrota podlasia>

<Treść artykułu Wrota Podlasia>

 

Bóg się rodzi, moc truchleje... w PG nr 18 GRUDZIEŃ 2016

Drukuj

front1DSC 6644

Galeria

 

TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS 2016 w PG nr 18 Białystok

Drukuj

frontlol640 

TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS 2016 w PG nr 18 wygrał team
Bestie Norbiego z PG13.

Tegoroczny turniej okazał sie pechowym dla zespołów z naszej szkoły. W ubiegłym roku "nasi" wygrali turniej w PG18 i PG6. Poziom gry zawodników był wyjątkowo WYSOKI. Najdłuższym i obfitującym w zwroty akcji był pojedynek JV - Just Victorious PG18 z Brokuł Team 1410 PG18 PG9 (film będzie dostępny na naszym kanale YOUTUBE). Doskonałą współpracą i "zabójczą"strategią pochwalili się chłopcy z PG13, którzy wygrali w finale pojedynek z PG6, zdobywając nagrody (power banki, smycze, długopisy, torby itp). Przez korytarz, przed salą informatyczną, przewinęło się ponad 140 osób. W turnieju wzieło udział 16 zespołów i 80 zawodników. W turnieju wystąpiła jedna dziewczyna, jeden zespół miał swego menadźera i jednolite stroje z figlarnymi czapkami. BRAWO!!!
Za przygotowane kanapki dla zawodników, DZIĘKUJĘ Paniom z kuchni, Panu dyrektorowi i Radzie Rodziców za nagrody, Bartkowi Paszkowskiemu z PG18 i Tomkowi Klemowi z ILO za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.  Dziękuję. Jakub liczę, że klucze się znajdą (dopisek i znalazły się!!! ;) DO zoba za rok. K.Klem

z

Więcej…
 

Sukces naszej biblioteki - Librarium Primum po raz 3.! 2016

Drukuj

logo1frontDSC054065 grudnia 2016r. przyznano nam po raz trzeci z rzędu honorowy tytuł Librarium Primum. Odbyło się to w czasie konferencji, zorganizowanej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i podsumowującej obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w roku 2016. Ten konkurs na najciekawsze działania biblioteczne miał zasięg wojewódzki, ale rozstrzygała go Kapituła złożona z nauczycieli bibliotekarzy z całej Polski. Dzięki naszym wysiłkom staliśmy się po raz 3. „Najlepszą z Najlepszych Bibliotek Szkolnych” w województwie podlaskim, a najlepszą w Białymstoku.<<zobacz foto>>

W naszym gimnazjum obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek szkolnych przebiegały pod hasłem „Kalejdoskop kultur Podlasia”. Dzięki wystawie, warsztatom, konkursom mogłyśmy w bibliotece przybliżyć uczniom specyfikę regionu, w którym mieszkają. W roku 2014 otrzymałyśmy tytuł „Librarium Primum” za akcje promujące Rok Oskara Kolberga, a w 2015 za działania przebiegające pod hasłem „Różne oblicza teatru” (rok 2015 ogłoszono Rokiem Teatru).

Opis wszystkich naszych działań można znaleźć na stronie PG nr 18 w zakładce „Biblioteka”/Aktualności.

 

Kiermasz Taniej Książki z Tuliszkowa 2016

Drukuj

frontDSC053461.12.2016r. odbył się w holu głównym „Kiermasz Taniej Książki z Tuliszkowa”. Przygotowaliśmy go z myślą o rodzicach, którzy tego dnia przychodzili do szkoły na zebrania z wychowawcami klas, oraz o pracownikach szkoły. Można było zakupić książki o różnorodnej treści. Największą popularnością cieszyły się książki dla najmłodszych i propozycje kulinarne. Bezgotówkowy bonus ze sprzedaży książek został przeznaczony na zakup nowości czytelniczych.

Dziękujemy Dorocie i Weronice Busłowskim z kl. II B za pomoc i czas poświęcony akcji. foto1 foto2   foto3

Nauczyciele bibliotekarze

 

Warsztaty dla rodziców 2016

Drukuj

frontDSC053411.12.2016r. w naszej stołówce zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców pt. „Rodzice jako najważniejszy element profilaktyki antynikotynowej”. Odbyły się one tuż przed zebraniami z wychowawcami klas w ramach programu profilaktycznego „Znajdź właściwe rozwiązanie”, który od lat realizowany jest w naszej szkole (w związku z nim młodzież 17.11.2016r. wzięła udział  w szkolnej akcji „To lepsze niż papieros!”). Spotkanie prowadził pan Jarosław Jatel -trener I stopnia Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, pedagog, profilaktyk,  animator kultury. foto1   foto2

Koordynatorzy projektu: Barbara Szymańska, Joanna Fiłończuk

 

Mikołajki 2016

Drukuj

front mikJak co roku, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, a nawet „Mikołajów 2-óch”. Towarzyszyły im Śnieżynki. Goście zawitali do sal lekcyjnych. Wszyscy, którzy mieli na głowach czapki „mikołajki” mogli liczyć na słodkie Conieco.
<<galeria>>

Samorząd Uczniowski

 

Dżemoday w naszej bibliotece! 2016

Drukuj

frontDSC053351.12.2016r. upłynął w naszej bibliotece w słodkiej atmosferze, ponieważ po raz kolejny uczniowie mogli wziąć udział w akcji czytelniczej „Dżemoday”. Jest częścią projektu „Przez żołądek… do książki!”, który od kilku lat realizujemy w PG nr 18. Na młodzież czekały bułeczki posmarowane przeróżnymi dżemami. Okazało się, że najczęściej uczniowie wybierali te posmarowane konfiturą truskawkową. Degustacji towarzyszyło, oczywiście, wypożyczanie książek. Każdy uczeń, który wypożyczył pozycję popularno-naukową, otrzymywał witaminowe cukierki. Akcja zakończyła się 2.12.2016r..:)

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

Nauczyciele bibliotekarze

 

„To lepsze niż papieros!” 2016

Drukuj

frontDSC0529417.11.2016r. po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „To lepsze niż papieros!”. Nasze działania wynikały z faktu, że w PG nr 18 realizujemy program profilaktyczny „Znajdź właściwe rozwiązanie”, mający na celu propagowanie wśród uczniów zachowań antynikotynowych. Tego dnia młodzież mogła wziąć udział w konkursach: na układanie puzzli na czas (1.m – kl. IID, 2.m. – kl. IIP, 3.m. – kl. IA) oraz obieraniu na czas marchewki (1.m. – kl. IP, 2.m. – kl. IIP, 3.m. – IA), a także obejrzeć dwie tematyczne wystawy, znajdujące się w holu głównym: „Korzyści zdrowotne z niepalenia” i „Korzyści finansowe z niepalenia”. Wszystkim działaniom towarzyszyło rozdawanie surowych marchewek, które są symbolem naszej akcji „To lepsze niż papieros!”. Częstowali się i uczniowie, i nauczyciele.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć w naszym gimnazjum przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, którzy przygotowali stoisko z materiałami edukacyjnymi na temat profilaktyki uzależnień. Przeprowadzili również wśród naszych uczniów ankietę, która zawierała pytania , dotyczące wiedzy o profilaktyce: uzależnień, antynikotynowej, antyalkoholowej, oraz zdrowym trybie życia. Później uczestnicy tej ankiety wzięli udział w losowaniu cennych nagród, przygotowanych przez pracowników PSSE. Należy podkreślić, że nagrody w konkursach sprawnościowych również zostały ufundowane dla naszych uczniów przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Białymstoku.

<<<GaLeRiA>>>

Barbara Szymańska i Joanna Fiłończuk

 

Dzień pluszowego misia

Drukuj

mIMG 2349Obchodziliśmy go w poniedziałek 28 listopada 2016 r.
Wszyscy nieprzygotowani do odpytania mogli w tym dniu liczyć na wyrozumiałość nauczycieli. :-)

Samorząd Uczniowski

 

Hu Hu Ha, ZIMA WCALE NIE JEST ZŁA ! 2016

Drukuj

frontIMG 6145W dniach od 24.11 do 02.12 Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zapraszają do wzięcia udziału w akcji, której celem jest zbiórka akcesoriów zimowych (czapki, szaliki, rękawiczki- w rozmiarach od 0 do 15 lat ) oraz słodyczy dla podopiecznych Stowarzyszenia DROGA. Przed nami zima, a to czas kiedy ciepłe zimowe akcesoria bardzo przydadzą się dzieciakom.


Osoby chcące wesprzeć naszą akcję proszone są o przynoszenie słodyczy oraz akcesoriów do gabinetu p. psycholog lub o pozostawienie ich w pojemniku ustawionym nieopodal sekretariatu.

<foto1>  <foto2>

Wolontariusze oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Sukces w konkursie plastycznym o tematyce historycznej. 2016

Drukuj

frontDSC01713W Miejskim Konkursie Plastycznym „Walka Polaków o niepodległość – co nas łączy?” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 6 pod Patronatem Prezydenta Miasta Białystok oraz Marszałka Województwa Podlaskiego wzięło udział ponad 100 uczniów.

Celem konkursu było: budowanie szacunku dla tradycji związanej z 11 listopada 1918 r., wzbudzanie uczuć patriotycznych – miłości do narodu i ojczyzny, umiłowanie idei wolności i suwerenności, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej historią.

Jury doceniło prace naszych uczennic i nagrodziło II miejscem uczennicę kl. III L Agatę Kuczyńską oraz wyróżniło uczennicę kl. I B Emilię Mironiuk.

<foto1>  <foto2>  <foto3>

 Gratulujemy! Nauczyciele historii.

 


Strona 10 z 48