ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Święto nauczycieli w Białymstoku 2020 -Nagrody Prezydenta Białegostoku

Drukuj

front prezdZa zaangażowanie, poświęcenie i serce okazywane uczniom 229 nauczycielom i dyrektorom podziękował (15 października) prezydent Tadeusz Truskolaski wraz z zastępcami Rafałem Rudnickim i Przemysławem Tuchlińskim. 7 pedagogów, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla wychowanków otrzymało tytuł „Nauczyciela Mądrego Sercem”. W Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymali
Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński,
Pani Dyrektor Agnieszka Szarało
oraz Pani Grażyna Nieścior.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>

 

Nagrody Dyrektora ZSP 5 w Białymstoku 2020

Drukuj

frontDSC 0336

 

 

galeriaczerw zsp5

 

 

 

Nagroda Podlaskiego Kuratora Oświaty - Dzień Edukacji Narodowej 2020

Drukuj

front kurat

Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku nie odbyły się tradycyjne wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Pani Kurator Beata Pietruszka 14 października 2020r. spotkała się z grupą nauczycieli i dyrektorów, którzy otrzymali nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty. Jak zauważyła Pani Kurator „w tym gronie nie ma ludzi przypadkowych, tylko osoby wyróżniające się swoją pracą”. Pani Kurator podziękowała przybyłym za pracę, zaangażowanie i pasję, z jaką wypełniają swoje obowiązki. Podkreśliła znaczenie tej pracy zwłaszcza w tych trudnych warunkach epidemii, kiedy kształcenie odbywa się również na odległość.

Nagrodę Kuratora otrzymał Pan Krzysztof Klem. <foto1> < foto2>

<więcej tu>

 

Uroczyste ślubowanie klas 1 - ZSP5 w Białymstoku - 2020

Drukuj

front klas1

napis papier niebieski 200

 

Awans do finału wojewódzkiego - 2020

Drukuj

front image00000012 października nasze dziewczyny wystartowały w sztafetowych biegach przełajowych i zostały Wicemistrzyniami Miasta Białegostoku!!!

I awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17 października w Augustowie.
Skład sztafety: Laura Czaban, Aleksandra Szymiel, Emilia Klepacka, Julia Andruk, Marta Cichocka i Katarzyna Kowalczuk. Nadmienić należy, że w naszym składzie trzy dziewczynki są z rocznika 2010, a rywalizowały z dziewczynami 2008 i młodsze.
Wielkie brawa i tak trzymać dziewczyny!!!
<<foto>>
 

Trzecie miejsce w drużynowych biegach przełajowych 2020

Drukuj

front20201002 103843Pomimo pandemii trwa rywalizacja sportowa szkół miasta Białegostoku. Mamy dla was miłe wieści z aren sportowych, otóż dziewczęta z naszej szkoły 2 października wystartowały w drużynowych biegach przełajowych i zajęły trzecie miejsce na 26 szkół. Duży sukces odnotowała Laura Czaban z VI a, która wygrała w roczniku 2008. Skład naszej drużyny: Laura Czaban, Aleksandra Szymiel, Angelika Bakun, Emilia Klepacka, Agata Furman, Marika Szmurło, Julia Andruk, Marta Cichocka i Julia Sawicka.

Brawo dziewczyny!!!

<<<foto powiększ>>

 

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2020

Drukuj

front

logo1

29 września 2020 roku w związku z obchodami OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA uczniów klas 1-3 odwiedził Nauczyciel Bibliotekarz – Barbara Szymańska, która przeczytała fragment książki „Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”. Podczas spotkania czytany był rozdział „Urodziny”, który był okazją do przypomnienia rocznicy urodzin Patrona Szkoły – Króla Stefana Batorego, oraz do omówienia sposobu celebracji jubileuszu urodzin przez uczniów naszej szkoły.

<foto1a>  <foto1b>  <foto1c>  <foto1d>  <foto2a>  <foto2b>  <foto2c>  <foto3a> <foto3b>  <foto3c>

Barbara Szymańska

 

Nakaz zakrywania ust w przestrzeni publicznej od 07.10.2020 w ZSP5 w Białymstoku

Drukuj

Nakaz zakrywania ust w przestrzeni publicznej od 07.10.2020 w ZSP5 w Białymstoku.

<<szczegóły pobierz pdf>>

 

Bardzo prosimy o głosy....

Drukuj

uwaga

JUŻ MOŻNA GŁOSOWAĆ!! Kliknij link

Pod tym adresem oddajesz głosy na projekty obywatelskie <kliknij>.
(Bardzo prosimy o poparcie projektów 035 i 042)


BUDŻET OBYWATELSKI 2021

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA NA PROJEKTY ZŁOŻONE PRZEZ
ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY NR
5

O35   Budowa placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku

O42   Droga dojazdowa wokół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku

Głosowanie rozpoczyna się 1 października 2020 r.

https://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/budzet-obywatelski-2021-117-projektow.html

 

Klasy drugie w Epi-Centrum Nauki w Białymstoku

Drukuj

front epiEpi-Centrum Nauki zachwyciło nie tylko dzieci, ale również nauczycielki. Jest to miejsce, w którym dziecko uczy się krytycznego myślenia, rozbudza zainteresowania naukami technicznymi i przyrodniczymi, wzbogaca wiedzę zdobytą w szkole i umożliwia prowadzenie różnych eksperymentów i obserwacji. Dzieci nie chciały wychodzić z tego miejsca... dołączamy galerie zdjęć z tak super wycieczki.

napis papier niebieski 200

 

Klasa 2 B odwiedziła miejsce pamięci narodowej

Drukuj
front 2cW dniu 15.09.2020 r. klasa 2 B odwiedziła miejsce pamięci narodowej -Pomnik  Miejsca Masowych Straceń na os. Bacieczki. W latach 1941- 1943, w pobliskim lesie zginęło ponad 3000 Białostoczan. Dla uczczenia ofiar tego wydarzenia,  pod pomnikiem zapaliliśmy znicze. W drodze powrotnej, zrobiliśmy przystanek na zabawę na nowym, ogromnym placu zabaw. Na koniec wycieczki, dla ochłody, zjedliśmy lody. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni! To był udany dzień!
<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>
 

Narodowe czytanie 2020

Drukuj

logoBALLADYNA JULIUSZA SŁOWACKIEGO

LEKTURĄ DZIEWIĄTEJ ODSŁONY NARODOWEGO CZYTANIA

Z tej okazji Prezydent – Andrzej Duda - skierował specjalne przesłanie, zachęcając do udziału w akcji.

„…Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy …”

Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat ten łączy w sobie realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzony jest na tle baśniowych dziejów. Opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę.

Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania w naszej szkole 8 września 2020 roku uczniom klasy VI i VII dyrekcja szkoły i nauczyciele czytali scenę trzecią aktu pierwszego „Balladyny”. W poszczególne role wcieli się:

Kirkor -p. Dyrektor Dariusz Mierzyński, Balladyna – p. Wicedyrektor – Hanna Szymańska, Alina – p. Barbara Zajkowska, Matka – p. Alina Wardowicz, Skierka – p. Dorota Artysiewicz, Sługa – p. Barbara Szymańska.

Fragment przeczytanej sztuki bardzo przypadł do gustu naszej młodzieży dowodem czego były duże brawa dla aktorów. Mamy nadzieję, że ten przeczytany fragment będzie w niedalekiej przyszłości zachętą dla uczniów do lektury książki.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Absolwent naszej szkoły - Erik Mikulski - prymusem Wojskowej Akademi Technicznej

Drukuj

erik foto 170 255erik1 wat 170ppor. mgr inż. Erik Mikulski, prymus Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji.

Studia ukończył na kierunku budownictwo ze średnią ocen 4.45. Pracę magisterską napisał na temat „Analizy nośności konstrukcji mostów składanych”. Studia w Wojskowej Akademii Technicznej wybrał z uwagi na możliwość kształcenia wojskowego i politechnicznego. Budownictwo i wojsko to nie jedyne jego pasje. Podczas studiów realizował swoje zainteresowania związane ze sportem. Był członkiem akademickiej drużyny WAT, która reprezentowała uczelnię w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Siatkówce oraz Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Siatkówce, wielokrotnie zajmując czołowe miejsca. Po jednej z rozgrywek ppor. Mikulski uzyskał tytuł najlepszego rozgrywającego Wojska Polskiego. W przyszłości zamierza rozpocząć studia w Szkole Doktorskiej WAT. Chce też rozwijać swoją karierę sportową uczęszczając na treningi siatkówki w AZS WAT i reprezentować uczelnię na wojskowych zawodach sportowych. Więcj <<<zobacz>> i <<<zobacz od 5min 30 sek. >>

GRATULUJEMY uczniowi klasy sportowej, absolwentowi PG18 !!!!

 

Koło Wolontariatu i ich akcje. 2020

Drukuj

frontIMG 8178We wrześniu Szkolne Koło Wolontariatu realizuje I Moduł Projektu EmocJa pn. „Kreatywność”.  W ramach rozwijania własnej kreatywności członkowie SKW poznali historię dziewczynki o imieniu Vashti oraz przekonali się, że na wzmacnianie swojej kreatywności zawsze jest dobry czas.

15 września obchodziliśmy także Dzień Kropki- święto kreatywności i odwagi, podczas którego „ożywialiśmy” nasze kropki.

Sami zobaczcie, jakich mamy zdolnych i kreatywnych Wolontariuszy!

napis papier niebieski 200

 

Kompleksowa Profilaktyka Wad Postawy

Drukuj

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji programu „Kompleksowa Profilaktyka Wad Postawy”.

Grupę docelową stanowią: dzieci z klas I, IV i VI szkoły podstawowej. W ramach projektu, u dzieci zgłoszonych do programu, zostaną przeprowadzone bezpłatne badania diagnostyczne wad postawy. Podczas indywidualnej konsultacji z Fizjoterapeutą zyskacie Państwo pełną informację na temat ewentualnie występujących schorzeń u Waszego dziecka i wynikających z nich zagrożeń.

Trójwymiarowa analiza kręgosłupa 4D przy użyciu sprzętu Diers to nieinwazyjna metoda pomiaru kręgów oraz poszczególnych odcinków tej części szkieletu przy użyciu metody światło-optycznej. Wyniki badań wyświetlają się w formie cyfrowej na monitorze zaraz po przeprowadzeniu analizy. Zaawansowana technologia pozwala na wykonanie precyzyjnych pomiarów ciała bez użycia promieni rentgenowskich, z wykluczeniem ubocznych skutków napromieniowania. Dzieci ze znacznym stopniem wad postawy zakwalifikują się do kolejnego etapu projektu, jakim będą bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt pod numerem tel: 607684939. Badania będą umawiane indywidualnie, w dogodnym dla Państwa terminie i odbywać się będą w Przychodni Rehabilitacyjnej na ul Warszawskiej 79 w Białymstoku.

 

Procedury bezpieczeństwa - COVID-19 - ZSP5

Drukuj

Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród
uczniów, rodziców i pracowników
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku

 obowiązują od 1 września 2020 r.

<<< pobierz PLIK PDF >>>

 


Strona 10 z 74

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.