ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


WNIOSKI Z DIAGNOZY - klasy1

Drukuj

pierwszaki11WNIOSKI Z DIAGNOZY WSTĘPNEJ PRZEPROWADZONEJ W KLASACH I

ROK SZKOLNY 2019/2020

1. Uczniowie klas pierwszych uzyskali średni wynik z testu z edukacji polonistycznej na poziomie 13,14 pkt., co stanowi 73% , z edukacji matematycznej na poziomie 15,12 pkt., co stanowi 84% , z edukacji społeczno-przyrodniczej na poziomie 13,68 pkt., co stanowi 76%.

2. Średni wynik testu w ogólnopolskiej próbie statystycznej wyniósł z edukacji polonistycznej 72%, z edukacji matematycznej 81%, z edukacji społeczno-przyrodniczej 73%. Wynika z tego, że uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku uzyskali wyniki wyższe od średnich wyników Polski.

<<<< pobierz cały dokument >>>

 

Własnoręcznie mydełka z 1C

Drukuj

front 1cDzień Babci i Dziadka coraz bliżej, klasa IC wymyśliła nietypowe prezenty, które pachniały na całą szkołę. Dzieci wykonały własnoręcznie mydełka, które były ozdobione skórką pomarańczy, płatkami róży oraz lawendą. Każde mydełko wyglądało i pachniało inaczej.

Babcie i Dziadkowie będą na pewno zachwyceni!

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>

 

Zebrania wychowawców z rodzicami

Drukuj

wywiadowka 6 LUTEGO 2020 r.  odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami oraz konsultacje nauczycieli według harmonogramu:.

17.00 – spotkania wychowawców z rodzicami w wyznaczonych salach
17.30 – 18.30 – konsultacje nauczycieli dla rodziców


Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców

  (przydział sal kliknij więcej)

Więcej…
 

Dziękujemy Ci, Święty Mikołaju!

Drukuj

front mi2020W pierwszym dniu po powrocie do szkoły uczniów klasy III B spotkała przemiła niespodzianka.

Pod choinką stał pięknie zapakowany prezent. Co też mogło się tam kryć? – zastanawiali się wszyscy. Wątpliwości rozwiał list od samego Świętego Mikołaja! Wymarzone klocki Lego! Pomysłom, jakie cudeńka z nich powstaną – nie było końca. Każdy chciał natychmiast coś zbudować. Po skończonej zabawie uznaliśmy, że Święty Mikołaj niewątpliwie wszedł przez okno, zostawiając przy tym swój ślad na parapecie. Musiały mu też smakować pierniki i mleko, bo zostały tylko okruszki…

Myślimy, że każdy z nas może po trosze upodabniać się do Świętego Mikołaja i obdarowywać innych uśmiechem, dobrym słowem czy życzliwym gestem na co dzień, nie tylko od święta. Świat wokół nas na pewno stanie się wtedy lepszy.

Grażyna Nieścior

film1   film2

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6> <foto7>

 

„Kolęda Malucha”

Drukuj

frontIMG 744712 grudnia uczniowie klas II A i III C uczestniczyli w miejskim konkursie kolęd i pastorałek „Kolęda Malucha” organizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne. Jury nagrodziło wyróżnieniem wykonanie pastorałki „Świeć gwiazdeczko” przez zespół uczniów klasy II A, natomiast nagrodę specjalną otrzymał Paweł Szerszenowicz z klasy III c za wykonanie utworu "Kolęda Maryi". Serdecznie gratulujemy! A wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich pasji i talentów.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5> <foto6>

 

Boże Narodzenie w ZSP5 w Białymstoku 2019

Drukuj

fr1 ok

<<< GALERIA>>>

 

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem…

Drukuj

front20181210 091824Okres poprzedzający Święta Narodzenia Pańskiego to doskonała okazja, by podzielić się tym, co mamy z osobami potrzebującymi. Jak co roku, uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią – p. Grażyną Nieścior - otworzyli swoje serca i skarbonki, kierując swą pomoc do dzieci polskiego pochodzenia mieszkających w Domu Dziecka w Taboryszkach i Solecznikach (Litwa). Ochoczo dołączyli do akcji młodsi koledzy z klasy I B wraz z wychowawczynią – p. Eweliną Hryniewicką, tak więc Mikołajowy worek wypełnił się po brzegi ubraniami, zabawkami, przyborami szkolnymi i ciekawymi książkami. Prezenty dotarły do naszych kolegów dokładnie 6 grudnia, budząc ogromną radość. Czasem tak niewiele trzeba, by na dziecięcych buziach zagościł uśmiech.

Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za ich hojność i dobroć.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  

Grażyna Nieścior – koordynator akcji

 

XI Edycja Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego ,,PRZY WIGILIJNYM STOLE"

Drukuj
front
18.12.2019r w SP 45 im.Św. Jana Pawła odbyła się XI Edycja Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego ,,PRZY WIGILIJNYM STOLE" . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III A : Daria Superson, Julian Daniłowicz, Kacper Owsiejew. Swoim występem zachwycili jury i publiczność, za co otrzymali nagrodę wręczoną przez dyrektora szkoły p. Piotra Górskiego.Gratulujemy nagrodzonym.Życzymy dalszych sukcesów.
<foto1>  <foto2>
Barbara Zajkowska.
 

,,Księga dżungli" 2019

Drukuj
front20191217 113936Uczniowie klasy III a i III c  w dniu 17.12.2019 r. zawitali w progach Opery Podlaskiej. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli spektakl przygotowany przez warszawski teatr ,,Roma" pt. ,,KSIĘGA DŻUNGLI''. Inscenizacja ta dostarczyła widzom moc wzruszeń i wielu informacji o otaczającym nas świecie. Zachwyceni odbiorcy zapewnili, że z ogromnym zainteresowaniem obejrzą inne spektakle oferowane przez Operę Podlaską.
 
<foto1>  <foto2>
 

Hanna Rudź uzyskała wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym

Drukuj

frontSAVE 20191218 131549Uczennica klasy V – Hanna Rudź uzyskała wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym organizowanym przez PUHP LECH Sp.zo.o. pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Jej praca będzie promować segregację odpadów na terenie miasta. Została ona wykonana pod kierunkiem Pani Małgorzaty Molskiej.

 

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>

 

<<< dyplom pdf>>>

Gratulujemy!

 

5 grudnia- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Drukuj

front wol25 grudnia na całym świecie obchodzony jest dzień wolontariusza. To dzień, w którym chcemy dostrzec, wyróżnić i podziękować osobom zaangażowanym w działania na rzecz innych.

W tym roku  Szkolne Koło Wolontariatu obchodziło ten dzień w sposób szczególny- biorąc udział w dwudniowej Konferencji zorganizowanej w Warszawie przez Fundację Świat na Tak. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była pomoc zwierzętom. Mieliśmy okazję uczestniczyć w debacie oxfordzkiej i w jej trakcie uczyć się typowych dla tej formy zasad prowadzenia dyskusji. Ponadto poznaliśmy specyfikę pracy Eko-Patrolu, wolontariatu działającego przy schronisku dla zwierząt”Na Paluchu” oraz mieliśmy okazję pogłaskać Alczi- psiego terapeutę, który na codzień wspomaga wolontariuszy Fundacji Cze-Ne-Ka. W trakcie spotkania z prezesem Fundacji, p. Joanną Fabisiak , odebraliśmy koszulki wolontariuszy Klubu Ośmiu. Od tej pory  będziemy je nosić z dumą. Dla naszych wolontariuszy była to także okazja do zawarcia nowych znajomosci, wspólnej zabawy oraz lepszego poznania się. Ponadto korzystając z cudownej pogody podziwialiśmy Warszawę z 30 piętra tarasu widokowego PKiN.

<<< galeria >>>

Opiekunowie SKW- M. Twarowska, K. Paszko

 

Szkolne Koło Wolontariatu i świąteczna zbiórka żywności -

Drukuj

front wolJuż po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w  świąteczną zbiórkę żywności. Tym razem w zbiórce udział wzięli nasi najmłodsi wolontariusze: Julia, Gabrysia, Magda, Michalina, Daria, Wojtek, Julian, Dawid i Wiktor oraz Mama Wojtka i babcia Julii . Serdecznie dziękuję dzieciakom oraz ich wspaniałym opiekunom za wielkie chęci i poświęcony czas. Wszyscy spisaliście się na medal. 

<foto1>  <foto2

Opiekun SKW - Marta Twarowska

 

Ogłoszenie

Drukuj

Od 23.12.2019r. do 07.01.2020r. w naszej szkole nie będzie zajęć lekcyjnych oraz obiadów.
W tych dniach w świetlicy w godzinach jej pracy dyżurujący nauczyciele będą opiekować się uczniami naszej szkoły.

 

Bemolki z IIIB wprowadzają świąteczny nastrój

Drukuj

We wish you a Merry Christmas...

inne filmy z występami naszych uczniów na naszym kanale na YOUTUBE....

 

Dbajmy o naszych ptasich przyjaciół 2019

Drukuj

frontm20191017 110120Każda pora roku jest dobra do przybliżenia uczniom wiedzy na temat środowiska przyrodniczego i jego ochrony.

Uczniowie z klas: III B oraz I B pod kierunkiem nauczycieli – p. Grażyny Nieścior oraz p. Eweliny Hryniewickiej już od jesieni obserwowali przeloty ptasich migrantów i uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których zdobywali wiedzę na temat siedmiu chronionych i coraz rzadszych ptaków z rzędu siewkowych. Dowiedzieli się, że bataliony, czajki, krwawodzioby, kszyki, rycyki, słonki czy kuliki wielkie (krytycznie zagrożone – wg Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody) wybierają na zimowiska bogate w pokarm wybrzeża Francji, gdzie trafiają na szczyt sezonu polowań, w trakcie których ginie ich co roku ponad 17 milionów.

Nasi młodzi ornitolodzy wzięli udział w Międzynarodowej Kampanii „Łączą Nas Ptaki”. Przygotowali prace plastyczne przedstawiające najbardziej inspirujące ptaki siewkowe i napisali listy, które zostały wysłane do ich rówieśników we Francji z prośbą o podjęcie wspólnych działań, by chronić rzadkie ptasie gatunki.

Czekamy teraz na odpowiedź naszych francuskich kolegów. Zachęcamy jednocześnie wszystkich Was do pomocy pierzastym przyjaciołom w czasie nadchodzących chłodów i mrozów. Kawałek słoninki czy garść ziaren pozwoli im łatwiej przetrwać zimę. Pamiętajcie jednak, by dokarmiać ptaki regularnie.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>

Grażyna Nieścior i Ewelina Hryniewicka

 

Śpiewanie kolęd czas zacząć…

Drukuj

front kol

Kolędy śpiewamy w radosnym okresie Świąt Narodzenia Pańskiego. Wraz z pasterzami pochylamy się w nich nad żłóbkiem, towarzyszymy Maryi i Józefowi w ich troskach i biedzie, stajemy się świadkami pokłonu mędrców ze Wschodu.

Wychodząc naprzeciw pięknej polskiej kulturze i tradycji wspólnego kolędowania, 8 grudnia 2019r. wzięliśmy udział w XIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej „Niech się kolęda niesie po świecie…” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. W tym wydarzeniu licznie uczestniczyli uczniowie publicznych i prywatnych szkół podstawowych z całego województwa podlaskiego, dzieląc się z innymi swoim muzycznym talentem. Należało zaprezentować dwie kolędy bądź pastorałki: jedną w języku polskim, a drugą – w dowolnym języku obcym. Poza emisją głosu, dykcją i intonacją profesjonalne jury pod przewodnictwem p. Marty Wróblewskiej zwracało więc baczną uwagę na poprawność językową. Tym bardziej cieszy, że Zespół Bemolki złożony z uczniów klasy III B pod kierunkiem p. Grażyny Nieścior zdobył I miejsce w bardzo wymagającej kategorii: zespoły/chóry klas I-V. W kategorii: soliści klas I-V swoje umiejętności zaprezentował uczeń klasy III C – Wiktor Kulaga wraz z towarzyszącym chórkiem w składzie: Magdalena Niczyporuk i Julia Sawicka – wychowankowie p. Katarzyny Dąbrowskiej, których do występu przygotowywała p. Dorota Artysiewicz.

Zmagania konkursowe przebiegały w bardzo miłej atmosferze, nie odczuwało się zbędnej rywalizacji, a ze wspólnego śpiewania i grania na różnych instrumentach płynęła radość i poczucie wspólnoty.

<foto1>  <foto2>  <foto3> ||| <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>

<<< film>>>

Grażyna Nieścior

 


Strona 10 z 67

wyszukiwarka

logo akademia rodziny

 

ksz zaw

 

ksz og

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos


Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.