ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
    godlo2


Elita gimnazjów publicznych w Białymstoku 2016

Drukuj

nowoscLAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2015 / 2016  

Gimnazja publiczne w Białymstoku

Jesteśmy na 3 miejscu w Białymstoku <kliknij więcej>

Więcej…
 

1050. rocznica Chrztu Polski

Drukuj

frontDSC 4737Finał Miejskiego Konkursu Historycznego pod Patronatem Prezydenta

Miasta Białegostoku z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

            6 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się etap finałowy Miejskiego Konkursu Historycznego oraz podsumowanie części plastycznej i testowej tego konkursu. Uczniowie dwunastu białostockich gimnazjów wykazali się ponadprogramową wiedzą o początkach państwa polskiego. I miejsce zdobył Krzysztof Siuchnicki- uczeń PG nr 13, II lokata przypadła Jakubowi Piekutowi- uczniowi tej samej szkoły, a III nagrodę otrzymał Michał Wnorowski z PG nr 7 w Białymstoku.

            Dyplomy i nagrody za część plastyczną konkursu odebrali: Oliwia Przekop z PG nr 17 – I miejsce, Mateusz Markiewicz z PG nr 5 – II miejsce, Karolina Sierbo z PG nr 16 – III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Grażyna Sewastianiuk z PG nr 3, Faustyna Kierepka z PG nr 15, Szymon Nieścior zKatolickiego Gimnazjum im. Matki Bożej Miłosierdzia, Dominika Czarnomysa i Julia Daniluk z PG nr 18.

            Podsumowaniem uroczystości było wspólne posadzenie dwóch dębów: Dąbrówki i Mieszka. Serdeczne podziękowania kierujemy do Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok, fundatora cennych nagród oraz Nadleśnictwa Dojlidy, które podarowało szkole sadzonki dębów.

            Mamy nadzieję, że młodzież białostockich gimnazjów godnie uczciła 1050. rocznicę Chrztu Polski. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy.

<<<GALERIA1>>> ___ <<<GALERIA2>>>

Organizatorzy

Więcej…
 

Sukces naszej uczennicy w VIII LO w konkursie „Kontynenty Świata” 2016

Drukuj

geog frontW dniu 18 marca 2016 r. w VIII LO w Białymstoku odbyła się finałowa rozgrywka XII Konkursu Geograficznego „Kontynenty Świata”. Uczniowie gimnazjów z powiatu białostockiego oraz z miasta Białegostoku pisali test z wiedzy o Ameryce Południowej. Zakres materiału znacznie wybiegał poza ramy podstawy programowej i wymagał znajomości internetowej literatury podróżniczej. Spośród 60 piszących test finalistów w gronie laureatów, na drugim miejscu, znalazła się uczennica naszej szkoły – Marta Burakowska z klasy III A (opiekun p. A. Daniluk).<<powiększ foto>>

Gratulujemy Marcie i czekamy na jej naśladowców w przyszłym roku szkolnym.

Więcej informacji na stronie: 8lo.bialystok.pl

 

Turniej - League of Legends. PG 18 na podium w PG 6

Drukuj

lol pg18 okm

Informacja ze strony PG 6 (https://www.facebook.com/PG-6-Bia%C5%82ystok-524538840997022/?fref=ts ) W dniach 29 i 30 marca b.r. odbyła się I edycja Międzyszkolnego Turnieju LoL - League of Legends. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z trzech szkół. Każda drużyna liczyła po 5 osób. W finale zagrali „Onion Gaming” z PG 6 i „Rito Ban Blitzcrank” z PG 18. Turniej zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny z PG 18. Całość trwała 8 godzin z przerwami. Gracze doskonalili swoje umiejętności współpracy i współzawodnictwa. Wszystko zorganizowali uczniowie z klas II a i II c oraz p. Beata Popławska, n-l informatyki.  Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia być może jeszcze w tym roku na kolejnym turnieju LoLa.

 

OSIEMNASTKA FUTSALEM STOI !!! 2016

Drukuj

front21 marca 2016r. w Publicznym Gimnazjum nr 18 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku, odbył się finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego w futsalu chłopców, do którego zakwalifikowały się cztery zespoły. W sportowych zmaganiach wzięły udział drużyny z PG 9 i PG 18 w Białymstoku, PG 8 w Łomży oraz Gimnazjum w Trzciannem. Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim było uplasowanie się na dwóch pierwszych lokatach w obrębie poszczególnych grup.

Gimnazjada Miasta Białegostoku w futsalu miała miejsce pomiędzy 18 listopada a 16 grudnia 2015r. W zawodach wystartowały 24 zespoły chłopców. Do finałów wojewódzkich awansowały: PG 9 i PG 18. Rozgrywki grupy centralnej odbywały się na obiektach sportowych Publicznych Gimnazjów nr 6, 14, 18 oraz Katolickiego Gimnazjum w Białymstoku. Finał Gimnazjady Miasta Białegostoku w futsalu rozegrał się w Publicznym Gimnazjum nr 18.

<<<<galeria>>>>

Więcej…
 

Dzień Otwarty w PG nr 18! 2016

Drukuj

frontIMG 064017.03.2016r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Otwarty, który od kilku lat przebiega pod hasłem „Trzymaj formę" ze względu na fakt, że realizujemy Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę" współorganizowany  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

 Tego dnia odwiedzili nas uczniowie Szkół Podstawowych nr 7, 21, 44, 49, 50.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6

Kalejdoskop fotografii z Dnia Otwartego

galeria1 galeria2

Na przebieg Dnia Otwartego złożyły się następujące propozycje:
 1. VII Konkurs Interdyscyplinarny dla klas szóstych (trzyosobowe zespoły uczniów z klas szóstych szkół podstawowych z Białegostoku odpowiadały na pytania dotyczące różnych dziedzin wiedzy: języka polskiego, biologii, geografii, historii. <<zobacz artykuł i galerię>>

Więcej…
 

Historyczny spacer z Józefem Piłsudskim po Białymstoku. 2016

Drukuj

frontW sobotę 19 marca spod pomnika Józefa Piłsudskiego wyruszyła grupa miłośników historii, w tym dość liczna grupa młodzieży z naszego gimnazjum. Szliśmy śladami miejsc, które odwiedził Marszałek podczas swojej wizyty w Białymstoku w 1921 r., kiedy odbierał tytuł honorowego obywatela miasta.

Spacerem nawiązaliśmy do przedwojennej tradycji uroczystych obchodów Imienin Józefa,
a przede wszystkim przypomnieliśmy, jak wyglądało i czym żyło miasto w czasie II RP. Atrakcją była możliwość zrobienia zdjęcia z samym Marszałkiem lub przymierzenia maciejówki.

Spacer poprowadzili przewodnicy PTTK, przy współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Muzeum Wojska w Białymstoku. Po spacerze uczestniczyliśmy w warsztatach zakończonych konkursem historycznym, w którym kilkoro uczniów wygrało nagrody książkowe o Marszałku lub Białymstoku.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8

Relacje z wędrówki można obejrzeć w OBIEKTYWIE z 19.03.2016, godz. 18.30.

http://bialystok.tvp.pl/24504515/19032016-godz1830

Koło Edukacji Obywatelskiej.

 

Pazn@jcie N@szą Szkołę

Drukuj

front film pg18m

<<>>

 

Udział PG 18 w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2016

Drukuj

front20160301 1148521.03.2016r. Poczet Sztandarowy reprezentował nasze gimnazjum w uroczystościach, związanych z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Od godz. 12 przy Rynku Kościuszki nasi uczniowie słuchali wystąpień, wzięli udział w Apelu Poległych, a także towarzyszyli złożeniu kwiatów przed tablicą upamiętniającą Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowegi i następnie pod pomnikiem Armii Krajowej.

foto1 foto2 foto3

Elżbieta Borek

 

Akcja „Poczta Miłosierdzia” 2016

Drukuj

frontCAM00164W holu naszej szkoły pojawiła się czerwona skrzynka pocztowa: „Poczta Miłosierdzia”<<zobacz foto>>. Taki sam tytuł nosi akcja humanitarna, do której przystąpiło PG 18. Głównym celem tej inicjatywy jest pisanie listów do chrześcijan prześladowanych w Syrii, Iraku i Nigerii. Do skrzynki tej będzie można wrzucać listy skierowane do naszych prześladowanych braci i sióstr w wierze. Listy można pisać w językach: polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. W liście powinny się znaleźć słowa wsparcia, otuchy, zapewnienia o naszej pamięci, także modlitewnej oraz o naszej z nimi solidarności.

Akcja trwa od I Niedzieli Wielkiego Postu aż do Święta Miłosierdzia Bożego (I Niedzieli po Wielkanocy).W Niedzielę Miłosierdzia skrzynki z listami zostaną przekazane księżom i pojadą do rodzin w wymienionych krajach. Pokażmy, że los naszych chrześcijańskich braci i sióstr nie jest nam obojętny.

Elżbieta Borek – koordynator akcji w PG 18

(Więcej informacji o inicjatywie „Poczty Miłosierdzia” można znaleźć na planszy ustawionej w holu lub stronie http://bialystok.ksm.org.pl/2016/02/akcja-poczta-milosierdzia-w-archidiecezji-bialostockiej-wprowadzenie/.)

 

KONKURS HISTORYCZNY „CHRZEST MIESZKA I 966 – 2016”

Drukuj

matej mieszko

 

Zapraszamy uczniów wszystkich białostockich gimnazjów


do udziału w Konkursie Historycznym pod Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

„CHRZEST MIESZKA I  966 – 2016”

 

<pobierz regulamin>

 

 

Mamy brąz!!!!!

Drukuj

Wyniki współzawodnictwa sportowego gimnazjów woj. podlaskiego w latach 2015-2012

1 miejsce PG19 B-stok; 2 miejsce PG Suchowola; 3 miejsce PG nr 18 B-stok

front szs

<<<<galeria>>>>

 

Promocja siatkówki 2016

Drukuj

frontZawodniczki i trenerzy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy Publicznym Gimnazjum Nr 18 w Białymstoku,
promują siatkówkę w „Akademiach Siatkarskich SOS”.

28 stycznia 2016 r. uczennice naszych klas sportowych odwiedziły szkoły podstawowe w, których powołane są „Akademie SOS”. Uczestnicząc w spotkaniach zachęcają najmłodsze dziewczęta i chłopców do uprawiania piłki siatkowej.

W Akademiach, które odwiedzają uczennice prowadzone są pogadanki, zabawy i zajęcia sportowo-ruchowe. Na zakończenie spotkań odbywa się wspólny mecz pokazowy, gdzie starsze koleżanki pokazują swoje umiejętności.

„Dni Akademii SOS” odbyły się już w szkole podstawowej nr 21 i 12 w Białymstoku. Po pracowitych feriach odwiedzimy szkołę podstawową nr 34 w Białymstoku i Akademię w Łapach. <<<obejrzyj film>>>

<<<<galeria>>>>

Ze sportowym pozdrowieniem Lucyna Dobrzyńska, Brunon Borek, Wojciech Rodziewicz.

 

Smacznie i zdrowo i za darmo....

Drukuj

jablka

 

Bezpieczne ferie 2016

Drukuj

frontPrzedostatniego dnia przed feriami zorganizowaliśmy happening promujący aktywne i bezpieczne spędzenie dwóch tygodni wolnych od szkoły. „Uzbrojeni” w sanki, łyżwy i narty przypominaliśmy wszystkim o zasadach bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Na zakończenie naszej akcji odbyła się integracyjna zabawa - bitwa na papierowe śnieżki między dziewczynami a chłopakami w holu szkoły!

 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10

 

 

Samorząd Uczniowski

 

Podsumowanie projektu „Starosielce ze wsi do miasta”

Drukuj

front20 grudnia 2015 roku w Galerii im. Sleńdzińskich miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu „Starosielce ze wsi do miasta” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Ważną rolę odegrały uczennice naszej szkoły, które wykonały a capella dwie pieśni ludowe z Podlasia, w tym jedną w języku ukraińskim. Uczniowie PG nr 18 współtworzyli również planszę wystawową „Opowiedz mi Białystok. Cz. 1 Starosielce” zbierając w środowisku lokalnym pamiątki, szczególnie fotografie, ukazujące dawną zabudowę Starosielc. Na podsumowaniu projektu uczestnicy bawili się świetnie biorąc udział w konkursach historii regionalnej, wykonując własnoręcznie nadruki logo projektu na torbach i projektując przypinki.

Maria Białasz Joanna Rećko

 

<<<GALERIA>>>

 


Strona 10 z 43
Ulti Clocks content

wyszukiwarka

 

ksz zaw

 

ksz og

logo ster

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos