ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Wręczenie tytułów laureata 2018

Drukuj

front 360 DSC 3453

Uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018 odbyło się 10 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Św. Kazimierza Królewicza, ul. Jesienna 8 w Białymstoku.

Podwójnym laureatem (biologia i informatyka)  został Adam Rogowski z klasy 2a, tytuł laureata z geografii otrzymała również Gabriela Hryniewicka kl. 3a oraz Sandra Szczebiot kl. 2a. <galeria>

Gratulujemy!!!

 

KONKURS „KOLOROWA WIELKANOC” 2018

Drukuj

frontDSC05702W związku ze Świętami Wielkanocnymi w przedszkolu i młodszych klasach szkoły podstawowej ogłoszono konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną wykonaną przez dzieci i rodziców. Konkurs przebiegał pod hasłem „Kolorowa Wielkanoc”. Na konkurs wpłynęło osiemnaście prac.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 06.04.2018r. Jury składające się z uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oceniło stroiki i wyłoniło te najpiękniejsze, a okazały się nimi następujące prace, których autorami są:

Mateusz Kowalko z klasy I b (1. miejsce), Victoria Pytlos z klasy 1 c (2. miejsce), Adrianna Mancewicz z klasy 1 b (3. miejsce), Gabriela Bożyk z klasy 1 c (3. miejsce), Natalia Danilczuk z klasy 1 b (wyróżnienie), Miłosz Zajkowski z klasy 1 b (wyróżnienie)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek Kinder-niespodziankę. Gratulujemy. Zapraszamy do udziału w następnych konkursach. <<<galeria>>>

Nauczyciele bibliotekarze

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK DLA DZIECI 2018

Drukuj

frontDSC056812 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Czytania Książek dla Dzieci i w związku z tym nauczycielki z przedszkola poprosiły nauczycieli bibliotekarzy o zorganizowanie zajęć dla przedszkolaków. Miały one miejsce 6 kwietnia 2018 r. w poszczególnych grupach przedszkolnych. Jako lektura do przeczytania wytypowana została książeczka Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, której bohaterka, jak się okazało, była doskonale znana wszystkim małym słuchaczom.

Książeczka czytana była przez p. Mirosławę Pawelską – nauczycielkę języka polskiego, zaś p. Dorota Artysiewicz przeprowadzała z dziećmi pogadankę na temat poszanowania książek i zaproponowała dzieciom zabawę polegającą na wykonaniu tańca z książką w rytm muzyki klasycznej. Oprawą fotograficzna zajmowała się p. Barbara Szymańska.

Przyznać trzeba, że Biedroneczki, Jeżyki, Sówki, Pszczółki, Jagódki oraz Krasnoludki. z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania o Kici Koci, która wraz z mamą wybrała się do biblioteki. Spotkanie stało się też okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich czytelniczych upodobań i pokazało, ze dzieci chętnie obcują z książką i znajdują w tym przyjemność.

|| GALERIA ||

Nauczyciele bibliotekarze 

 

스파이가 되십시오. - 만우절의 농담

Drukuj

Gratuluję Łukaszowi Okońskiemu i Marcinowi Chmielewskiemu z klasy III A za rozwiązanie Prima Apirilisowej  "tajemnicy".
Pomocny był szyfr Cezara link  oraz funkcje znak i kod z arkusza kalkulacyjnego oraz znajomość alfabetu łacińskiego.
Deszyfranci dostali długopisy i smycze oraz oceny celujące za aktywność. 

올해는 학교 웹 사이트에 만우절 바보가 없을 것이라고 말한 것을 유감스럽게 생각합니다. 비록 ... 그리고 거기에 있습니다. 것입니다. 첫 번째 학생이 한국어 아래의 텍스트를 해독하고 수요일 (2018 년 4 월 4 일부터 4 월 4 일까지) 암호화 된 텍스트를 제공하기 위해 144 번 룸으로 오는 경우 상징적 인 상을 받게됩니다. 여기에 우리가 갈 ...

 

R T K O C C R T K N K U D G F \ K G U \ D Q P F G O
 

Rozstrzygnięcie konkursu „Galeria wybitnych Polaków o imieniu Józef” 2018

Drukuj

frontDSC 3245mm 26 marca 2018r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu Plastycznego „Galeria wybitnych Polaków o imieniu Józef”. Wpłynęły 124 prace uczniów klas IV- VI szkół podstawowych oraz klas VII SP i gimnazjalnych. Prace wykonane różnorodnymi technikami przedstawiały m.in. Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, Józefa Bema, Poniatowskiego, Becka, Chełmońskiego Kraszewskiego i innych. Jury przyznało łącznie 19 nagród i wyróżnień w dwóch kategoriach:

Uczniowie klas IV- VI białostockich szkół podstawowych:

I miejsce – Patryk Popławski z SP nr 43, II miejsce – Dominika Radziszewska z SP nr 26 i Marta Brzosko z SP nr 2, III miejsce – Joanna Białasz z Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno – Językowej i Izabela Roszkowska z SP nr 49. Wyróżnienia: Milena Lenczewska z SP nr 29, Kacper Lenard z SP nr 29, Aleksandra Iwanowicz z SP nr 2, Julia Omelianczuk z SP nr 2.

Uczniowie klas VII i klas gimnazjalnych:

I miejsce - Julia Bohdanowicz z SP nr 10, II miejsce – Gabriela Dąbrowska z SP nr 48 i Sandra Polińska z SP nr 21, III miejsce – Natalia Zielenkiewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Joanna Mazur z SP nr 49. Wyróżnienia: Zuzanna Łempicka z Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno – Językowej, Julia Szypluk z SP nr 33, Anna Klimczuk z PG nr 14, Gabriela Boska i Wiktoria Wojciulik z SP nr 48.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczny Stok i Urzędu Miejskiego w Białymstoku, fundatorów cennych nagród oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, którego kartki z postacią Marszałka otrzymali wszyscy finaliści konkursu i ich opiekunowie.

            Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie stało się istotną częścią składową działań, mających uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy.

<<<obejrzyj galerię 1>>> | <<<obejrzyj galerię 2>>>

 Organizatorzy

 

Pierwszy dzień wiosny 2018

Drukuj

W piątek nasze przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.

front wiosna

Dzieci tego dnia prezentowały na wiosennym pokazie mody piękne kolorowe stroje, a nową porę roku powitały spacerem wokół przedszkola .Zabrały ze sobą kukłę Marzanny ,która została przepędzona wiadrem zimnej wody. Dzieci krzyczały hasła ,,Uciekaj Marzanno zimowa panno…’’, śpiewały piosenki, a przede wszystkim zapewniały, że bardzo tęsknią za długo oczekiwaną wiosną.

 

< G A L E R I A >

 

Zdrowie dzieci w naszych rękach! 2018

Drukuj

frontIMG 1479W dniu 21 marca dzieci z klas pierwszych SP 48, na zaproszenie pani psycholog, spotkały się z Panią Urszulą Chrzanowską, która w ramach realizacji projektu poświęconego ochronie zdrowia dzieci zapoznała uczniów z zasadami zdrowego odżywiania, a także przybliżyła dzieciom sposoby ochrony przed wirusami i zarazkami. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają rączki, kiedy sprawdzamy ich czystość pod mikroskopem, a także poznały sposoby wzmacniania swojej odporności.

 

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

 

NOWE KLOCKI - NOWA ZABAWA

Drukuj

frontSAVE 20180321 143205

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

 

Konkurs plastyczny Maria Skłodowska-Curie 2018

Drukuj

front sklodowska

W związku z faktem, że w tym roku przypada 150. rocznica urodzin znamienitej Polki – Marii Skłodowskiej – Curie, w bibliotece szkolnej ogłoszony został konkurs na plakat przedstawiający dokonania uczonej. Rozstrzygnięcie konkursu zaowocowało przyznaniem trzech nagród. Otrzymali je: Mateusz Kirejczyk z klasy III a, Dorota i Weronika Busłowskie z klasy III b .Gratulujemy

<foto1>  <foto2>  <foto3>

Nauczyciele bibliotekarze

 

„Najlepszymi Rzetelnymi Czytelnikami SP 48 i PG nr 18” zostali...

Drukuj

oglosz gif

foto1    foto2

 

Dzień otwarty „Trzymaj Formę” 2018

Drukuj

frontDSC 3014Dnia 27 lutego 2018 roku młodzież z PG 18 i dzieci ze SP 48 w Białymstoku pokazały swoim przyszłym, młodszym kolegom i ich rodzicom jak powinno się trzymać formę zdrowotną, intelektualną, naukową, artystyczną i fizyczną.

Przedstawiciele SU wszystkich gości przybywających do naszej szkoły witali słodką niespodzianką i zapraszali do obejrzenia propozycji, jakie uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali na ten dzień.

Hol główny szkoły zdominowany został przez nauki ścisłe. Nauczyciele fizyki, chemii i matematyki zaprosili nas w świat nauki i doświadczeń. Na holu obecny był również robot Photon. Każdy odwiedzający naszą szkołę w to wtorkowe popołudnie mógł też zostać artystą i zmierzyć się z malarstwem, rysunkiem, papieroplastyką czy origami.

Sala gimnastyczna pełna była przyszłych adeptów różnych dyscyplin sportowych. Absolwenci PG 18, obecnie utytułowani zawodnicy polscy, prezentowali przyszłym uczniom SP 48 arkana lekkoatletyczne.

Na pierwszym piętrze na przybyłych czekały mikroskopy i preparaty, zobaczyć można było hodowle szkolne, wziąć udział w kręceniu filmu oraz zmierzyć sobie ciśnienie. Goście zaproszeni byli do świata bajek i baśni. Można było w sposób zabawny zmierzyć się z językiem niemieckim oraz odbyć wirtualną i plastyczną podróż po krajach anglojęzycznych. Nie zabrakło też herbatki i dietetycznych ciasteczek u królowej angielskiej. Prezentowane były sale lekcyjne i świetlica. Nauczyciele i dyrekcja starali się odpowiadać na wszystkie zadawane pytania.

Drugie piętro szkoły witało gości wystawą pod tytułem „Jak powstała Biblia?”, którą nauczyciele katecheci zorganizowali w sali religijnej. Swoje podwoje otworzyła biblioteka szkolna, która trzykrotnie została wybrana najlepszą biblioteką szkolną w województwie podlaskim, a odwiedzającym udostępniła możliwość wysłuchania polskich legend oraz zapoznanie się z księgozbiorem.

Wszyscy obecni doskonale się bawili, mogąc spędzić wtorkowe popołudnie w sposób zdrowy i ciekawy. <<GALERIA>>

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
i koordynator programu „Trzymaj Formę”

   

Konkurs na oficjalne logo Szkolnego Koła Wolontariatu 2018

Drukuj

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 5 do wzięcia udziału w konkursie na  oficjalne logo Szkolnego Koła Wolontariatu. Prace konkursowe przedstawiające logo mogą być wykonane w dowolnej formie ( rysunek A4, grafika w postaci pliku graficznego na płycie CD) i muszą spełniać poniższe kryteria:
- oddanie charakteru Szkolnego Koła Wolontariatu (m.in.  praca na rzecz drugiego człowieka, pomoc, współdziałanie, bezinteresowność)
- oryginalność
- łatwość rozpoznania i zapamiętania logo;

Prace należy składać u opiekuna SKW p. Marty Twarowskiej (s. 122) do 13 kwietnia 2018r. wraz z Kartą Zgłoszeniową.
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę niespodziankę, a zwycięski projekt stanie się oficjalnym logo Szkolnego Koła Wolontariatu.

<regulamin> | <karta zgłoszeniowa>

 

Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskigo 2018

Drukuj

front halowe24 lutego w Białostockiej Hali Lekkoatletycznej SMS odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali się z dobrej strony i osiągnęli życiowe rezultaty tym samym zajmując medalowe pozycje. Wielkie Brawa należą się naszym uczniom, których zaszczytnie dekorowała utytułowana Olimpijka Krystyna Danilczyk-Zabawska.

I miejsce Dominika Ostapczuk - 60mppł
III miejsce Martyna Rakowicz - Pchnięcie kulą
III miejsce Jakub Kropiewnicki - 60m ppł
V miejsce Radosław Starak - Pchnięcie kulą

napis papier niebieski

 

Bal Karnawałowy 2018 - SP48

Drukuj

frontDSC 2869Po Balu Karnawałowym przedszkolaków przyszła kolej na kolorową zabawę dla uczniów klas pierwszych. Bal przeprowadziły jak zwykle niezawodne uczennice klas III C i II A naszego Gimnazjum! Nasi najmłodsi uczniowie oraz ich starsze koleżanki bawili się wyśmienicie!

 

<<<galeria>>>

Samorząd Uczniowski

 


Strona 10 z 55

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.