piątek, 16 października 2020 15:08
Krzysztof KLem
Za zaangażowanie, poświęcenie i serce okazywane uczniom 229 nauczycielom i dyrektorom podziękował (15 października) prezydent Tadeusz Truskolaski wraz z zastępcami Rafałem Rudnickim i Przemysławem Tuchlińskim. 7 pedagogów, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla wychowanków otrzymało tytuł „Nauczyciela Mądrego Sercem”. W Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymali Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński, Pani Dyrektor Agnieszka Szarało oraz Pani Grażyna Nieścior.
<> <> <> <>
piątek, 16 października 2020 14:55
Krzysztof KLem
piątek, 16 października 2020 14:43
Krzysztof KLem

Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku nie odbyły się tradycyjne wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Pani Kurator Beata Pietruszka 14 października 2020r. spotkała się z grupą nauczycieli i dyrektorów, którzy otrzymali nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty. Jak zauważyła Pani Kurator „w tym gronie nie ma ludzi przypadkowych, tylko osoby wyróżniające się swoją pracą”. Pani Kurator podziękowała przybyłym za pracę, zaangażowanie i pasję, z jaką wypełniają swoje obowiązki. Podkreśliła znaczenie tej pracy zwłaszcza w tych trudnych warunkach epidemii, kiedy kształcenie odbywa się również na odległość.
Nagrodę Kuratora otrzymał Pan Krzysztof Klem. <> < >
<więcej tu>
piątek, 16 października 2020 14:39
Krzysztof KLem
czwartek, 15 października 2020 09:18
Krzysztof KLem
12 października nasze dziewczyny wystartowały w sztafetowych biegach przełajowych i zostały Wicemistrzyniami Miasta Białegostoku!!!
I awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17 października w Augustowie.
Skład sztafety: Laura Czaban, Aleksandra Szymiel, Emilia Klepacka, Julia Andruk, Marta Cichocka i Katarzyna Kowalczuk. Nadmienić należy, że w naszym składzie trzy dziewczynki są z rocznika 2010, a rywalizowały z dziewczynami 2008 i młodsze. Wielkie brawa i tak trzymać dziewczyny!!!
<<>>
czwartek, 15 października 2020 09:14
Krzysztof KLem
Pomimo pandemii trwa rywalizacja sportowa szkół miasta Białegostoku. Mamy dla was miłe wieści z aren sportowych, otóż dziewczęta z naszej szkoły 2 października wystartowały w drużynowych biegach przełajowych i zajęły trzecie miejsce na 26 szkół. Duży sukces odnotowała Laura Czaban z VI a, która wygrała w roczniku 2008. Skład naszej drużyny: Laura Czaban, Aleksandra Szymiel, Angelika Bakun, Emilia Klepacka, Agata Furman, Marika Szmurło, Julia Andruk, Marta Cichocka i Julia Sawicka.
Brawo dziewczyny!!!
<<<>>
wtorek, 13 października 2020 21:03
Krzysztof KLem


29 września 2020 roku w związku z obchodami OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA uczniów klas 1-3 odwiedził Nauczyciel Bibliotekarz – Barbara Szymańska, która przeczytała fragment książki „Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”. Podczas spotkania czytany był rozdział „Urodziny”, który był okazją do przypomnienia rocznicy urodzin Patrona Szkoły – Króla Stefana Batorego, oraz do omówienia sposobu celebracji jubileuszu urodzin przez uczniów naszej szkoły.
<> <> <> <> <> <> <> <> <> <>
Barbara Szymańska
wtorek, 06 października 2020 09:47
Krzysztof KLem
Nakaz zakrywania ust w przestrzeni publicznej od 07.10.2020 w ZSP5 w Białymstoku.
<<szczegóły pobierz pdf>>

JUŻ MOŻNA GŁOSOWAĆ!! Kliknij link
Pod tym adresem oddajesz głosy na projekty obywatelskie <kliknij>. (Bardzo prosimy o poparcie projektów 035 i 042)
BUDŻET OBYWATELSKI 2021
ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA NA PROJEKTY ZŁOŻONE PRZEZ ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY NR 5
O35 Budowa placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku
O42 Droga dojazdowa wokół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku
Głosowanie rozpoczyna się 1 października 2020 r.
https://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/budzet-obywatelski-2021-117-projektow.html
wtorek, 29 września 2020 08:22
Krzysztof KLem
Epi-Centrum Nauki zachwyciło nie tylko dzieci, ale również nauczycielki. Jest to miejsce, w którym dziecko uczy się krytycznego myślenia, rozbudza zainteresowania naukami technicznymi i przyrodniczymi, wzbogaca wiedzę zdobytą w szkole i umożliwia prowadzenie różnych eksperymentów i obserwacji. Dzieci nie chciały wychodzić z tego miejsca... dołączamy galerie zdjęć z tak super wycieczki.

środa, 23 września 2020 17:54
Krzysztof KLem
W dniu 15.09.2020 r. klasa 2 B odwiedziła miejsce pamięci narodowej -Pomnik Miejsca Masowych Straceń na os. Bacieczki. W latach 1941- 1943, w pobliskim lesie zginęło ponad 3000 Białostoczan. Dla uczczenia ofiar tego wydarzenia, pod pomnikiem zapaliliśmy znicze. W drodze powrotnej, zrobiliśmy przystanek na zabawę na nowym, ogromnym placu zabaw. Na koniec wycieczki, dla ochłody, zjedliśmy lody. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni! To był udany dzień!
<> <> <> <> <> <> <> <>
sobota, 19 września 2020 07:46
Krzysztof KLem
BALLADYNA JULIUSZA SŁOWACKIEGO
LEKTURĄ DZIEWIĄTEJ ODSŁONY NARODOWEGO CZYTANIA
Z tej okazji Prezydent – Andrzej Duda - skierował specjalne przesłanie, zachęcając do udziału w akcji.
„…Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy …”
Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat ten łączy w sobie realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzony jest na tle baśniowych dziejów. Opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę.
Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania w naszej szkole 8 września 2020 roku uczniom klasy VI i VII dyrekcja szkoły i nauczyciele czytali scenę trzecią aktu pierwszego „Balladyny”. W poszczególne role wcieli się:
Kirkor -p. Dyrektor Dariusz Mierzyński, Balladyna – p. Wicedyrektor – Hanna Szymańska, Alina – p. Barbara Zajkowska, Matka – p. Alina Wardowicz, Skierka – p. Dorota Artysiewicz, Sługa – p. Barbara Szymańska.
Fragment przeczytanej sztuki bardzo przypadł do gustu naszej młodzieży dowodem czego były duże brawa dla aktorów. Mamy nadzieję, że ten przeczytany fragment będzie w niedalekiej przyszłości zachętą dla uczniów do lektury książki.
<> <> <> <> <> <f>
Nauczyciele bibliotekarze
czwartek, 17 września 2020 16:13
Krzysztof KLem
 ppor. mgr inż. Erik Mikulski, prymus Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji.
Studia ukończył na kierunku budownictwo ze średnią ocen 4.45. Pracę magisterską napisał na temat „Analizy nośności konstrukcji mostów składanych”. Studia w Wojskowej Akademii Technicznej wybrał z uwagi na możliwość kształcenia wojskowego i politechnicznego. Budownictwo i wojsko to nie jedyne jego pasje. Podczas studiów realizował swoje zainteresowania związane ze sportem. Był członkiem akademickiej drużyny WAT, która reprezentowała uczelnię w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Siatkówce oraz Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Siatkówce, wielokrotnie zajmując czołowe miejsca. Po jednej z rozgrywek ppor. Mikulski uzyskał tytuł najlepszego rozgrywającego Wojska Polskiego. W przyszłości zamierza rozpocząć studia w Szkole Doktorskiej WAT. Chce też rozwijać swoją karierę sportową uczęszczając na treningi siatkówki w AZS WAT i reprezentować uczelnię na wojskowych zawodach sportowych. Więcj <<<zobacz>> i <<<zobacz od 5min 30 sek. >>
GRATULUJEMY uczniowi klasy sportowej, absolwentowi PG18 !!!!
czwartek, 17 września 2020 15:50
Krzysztof KLem
We wrześniu Szkolne Koło Wolontariatu realizuje I Moduł Projektu EmocJa pn. „Kreatywność”. W ramach rozwijania własnej kreatywności członkowie SKW poznali historię dziewczynki o imieniu Vashti oraz przekonali się, że na wzmacnianie swojej kreatywności zawsze jest dobry czas.
15 września obchodziliśmy także Dzień Kropki- święto kreatywności i odwagi, podczas którego „ożywialiśmy” nasze kropki.
Sami zobaczcie, jakich mamy zdolnych i kreatywnych Wolontariuszy!

środa, 09 września 2020 15:19
Krzysztof KLem
Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji programu „Kompleksowa Profilaktyka Wad Postawy”.
Grupę docelową stanowią: dzieci z klas I, IV i VI szkoły podstawowej. W ramach projektu, u dzieci zgłoszonych do programu, zostaną przeprowadzone bezpłatne badania diagnostyczne wad postawy. Podczas indywidualnej konsultacji z Fizjoterapeutą zyskacie Państwo pełną informację na temat ewentualnie występujących schorzeń u Waszego dziecka i wynikających z nich zagrożeń.
Trójwymiarowa analiza kręgosłupa 4D przy użyciu sprzętu Diers to nieinwazyjna metoda pomiaru kręgów oraz poszczególnych odcinków tej części szkieletu przy użyciu metody światło-optycznej. Wyniki badań wyświetlają się w formie cyfrowej na monitorze zaraz po przeprowadzeniu analizy. Zaawansowana technologia pozwala na wykonanie precyzyjnych pomiarów ciała bez użycia promieni rentgenowskich, z wykluczeniem ubocznych skutków napromieniowania. Dzieci ze znacznym stopniem wad postawy zakwalifikują się do kolejnego etapu projektu, jakim będą bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne.
Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt pod numerem tel: 607684939. Badania będą umawiane indywidualnie, w dogodnym dla Państwa terminie i odbywać się będą w Przychodni Rehabilitacyjnej na ul Warszawskiej 79 w Białymstoku.
|
|