ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
   zsp5 logo 300 male godlo2


Konkurs Poezji Religijnej 2017

Drukuj

"Dorastają znienacka przez miłość i potem
tak nagle dorośli trzymając się za ręce wędrują
w wielkim tłumie..."
Jan Paweł II

 front poezja

30 października 2017r. odbył się szkolny Konkurs Poezji Religijnej. Imprezie od początku patronuje pan dyrektor Dariusz Mierzyński, który brał również udział w obradach konkursowego jury.

To już siedemnasta edycja tej imprezy, ale jakże inna od wszystkich! W konkursowe szranki stanęli bowiem ci najmłodsi (przedszkolaki i uczniowie klas I i IV) oraz ci najstarsi (gimnazjaliści).

Na początku wystąpiły przedszkolaki: Pola Michałowska i Damian Kromer (z grupy „Biedroneczki”), Izabela Szymańska i Dominik Sidz („Jagódki) oraz Lena Szachowicz („Jeżyki”). Dzieci mówiły krótkie wierszyki, ale wszyscy słuchacze byli pod wrażeniem powagi i zaangażowania maluchów. Nikogo nie zjadła trema. Nikt nie zapomniał tekstu. Pełen profesjonalizm! Przedszkolaki dostały dyplomy i upominki.

Następnie wystąpili uczniowie z klas IB oraz IVA. Tu już była rywalizacja o miejsca i nagrody. Wszyscy uczniowie SP48 recytowali teksty poetyckie bezbłędnie, dlatego konkursowe jury miało trudny orzech do zgryzienia. Postanowiliśmy wyróżnić następujących uczestników:

Więcej…
 

Mamy trzecie miejsce w Białymstoku.

Drukuj

front szs2017PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO GIMNAZJÓW
O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BIAŁEGOSTOKU ZA ROK SZKOLNY 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 Białostocki Szkolny Związek Sportowy w ramach współzawodnictwa sportowego białostockich gimnazjów zorganizował 35 imprez sportowych (17 dla dziewcząt i 18 dla chłopców). W zawodach tych w sumie wystartowało 1511 dziewcząt i 1939 chłopców z 30 gimnazjów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie imprezy lekkoatletyczne, piłka noŜna, tenis stołowy oraz pływanie. Współzawodnictwo Sportowe Gimnazjów Miasta Białegostoku prowadzone było w trzech kategoriach: głównej (łącznej) oraz dziewcząt i chłopców. O kolejności gimnazjów w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów zdobytych w sześciu imprezach miejskich. Rywalizację sportową gimnazjów w punktacji łącznej wygrało Publiczne Gimnazjum nr 15 (dziewczęta - 1, chłopcy-1), w którym dyrektorem był Pan Jacek Pronobis. Drugie miejsce w punktacji łącznej wywalczyło Publiczne Gimnazjum nr 19 Sportowe (dziewczęta-1, chłopcy-2), którego dyrektorem jest Pan Bogdan Wróbel. Trzecie miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum nr 18 (dziewczęta-3, chłopcy-3), którego dyrektorem jest Pan Dariusz Mierzyński.

tabela rankingowa 1 | tabela rankingowa 2 | galeria fotografii z uroczystości | Dokument pdf

 

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP5 - 2017

Drukuj

frontDSC 0752

Galeria1  |  Galeria2  |  Galeria3  |  Galeria4

Uroczystości w przedszkolu 87

 

Harmonogram realizacji projektu edukacyjnego w klasach drugich w roku szkolnym 2017/2018:

Drukuj

Lista tematów - projekt edukacyjny 2017

 

 (wychowawcy kl. 2 dzielą klasę na grupy projektowe najlepiej 4-5 osób min. 3-max 6).
23.10.2017r.(poniedziałek) sala 144 godz.16.30
 26.10.2017r. (czwartek) sala 144 godz.16.30
oraz 27.10.2017r. (piątek) na długich przerwach sala 20  u Pani M. Lompart
zespół koordynatorów przyjmuje zapisy uczniów do wybranego projektu. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia dokonuje lider grupy projektowej, który koordynatorom poda nazwisko nauczyciela, temat projektu oraz wszystkie nazwiska uczniów z grupy projektowej.

Więcej…
 

Ekoprzedszkolak 2017

Drukuj

front ekoDSC 0132

11.10.2017r. odbył się dzień ,,Ekoprzedszkolaka''. Głównym celem uroczystości było odnoszenie świadomości ekologicznej, a także kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy dbać o środowisko naturalne i przyrodę. Pomogła w tym projekcja bajki edukacyjnej pt. ,,W kontakcie z naturą''. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji segregowania śmieci oraz zabawach muzyczno-ruchowych, w których wykorzystały ekoinstrumenty, zrobione przez nie wcześniej na zajęciach.

Podczas uroczystości odbył się również pokaz mody ekologicznej. Dzieci odważnie i z wielką radością zaprezentowały stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody – naszym rodzicom!

galeria

 

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego 2017

Drukuj

frontDSC 9913W dniu 29 września 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 360 uczniów. Wydano 278 kart do głosowania. Głosów ważnych oddano 277, głosów nieważnych 1.

W wyniku głosowania najwięcej głosów zdobył Patryk Kaszewski z 3D – 214 głosów, Marcel Murzyn z 3P – 131, Marta Bołdak z 4A – 95, Kornelia Wróbel z 2K – 57.

Przewodniczącym Zarządu Samorządu Uczniowskiego został Patryk Kaszewski. Gratulujemy!

Członkami Zarządu zostali: Marcel Murzyn, Marta Bołdak, Kornelia Wróbel.

galeria bial czerw

Samorząd Uczniowski

 

„Po pierwsze dziecko”

Drukuj

img050mOtrzymaliśmy Dyplom UNICEF za udział Publicznego Gimnazjum nr 18 w projekcie edukacyjnym „Po pierwsze dziecko”. Projekt zrealizowaliśmy przed wakacjami, a dotyczył on problemu uchodźców.

 

<<powiększ dyplom>>>

Samorząd Uczniowski

   

Dziewczęta i chłopcy ze złotymi medalami 2017

Drukuj

front zawody26 września 2017 na stadionie lekkoatletycznym w zwierzyńcu odbyły się Idrzyska Młodzieży Szkolnej w Lidze lekkoatletycznej. ZSP nr 5 w Białymstoku „18 Gimnazjum” dziewczęta i chłopcy zdobyli 1 miejsce w składzie: Dziewczęta Skreczko Julia,Ostapczuk Dominika, Rakowicz Martyna, Szawluk Wiktoria, Wijas Klaudia ,Zawistowska Anna uczennice kl. II L, Andrukonis Gabriela kl. III B, Brukarz Paulina, Łuczko Aleksandra, Sienkiewicz Weronika,Soszyńska Julia uczennice kl. III D, Trybułowska Amelia, Łukawska Ameliauczennice kl. II K, Jasiuk Marta kl.III C.

Chłopcy: Kaszewski Patryk, Łozowski Marcin, Mazuruk Mateusz, Mikulski Dawid, Misiewicz Kacper, Stachuurski Artur, Starak Radosław, Wasilewski Damian, Wawrzeniuk Grzegorz uczniowie klasuy III D, Król Szymon, Wojtulewicz Michał kl.III K, Komoń Kornel, Dąbroeski Przemysław, Milkamanoeicz Tomasz, Murzyn Marcel uczniowie klasy III P.

Trener Jarosław Suproń i nauczyciele gratulują wszystkim uczestnikom zwycięstwa oraz awansu do finału wojewódzkiego.

<<<GALERIA>>>

 

VII MIEJSCE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ 2017

Drukuj

22 września 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2016/2017. W generalnej klasyfikacji zostały sklasyfikowane 164 szkoły.

Nasze gimnazjum uplasowało się na VII miejscu.

Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński odebrał puchary i gratulacje od Pani Kurator Jadwigi Marioli Szczypiń oraz Prezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Pana Kazimierza Gwiazdowskiego. W szczególności na ten sukces zasłużyły dziewczęta naszej szkoły zajmującIII miejsce oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Jarosław Suproń, Pani Lucyna Dobrzyńska, Pan Jacek Klimaszewski, Pan Zbigniew Zajko, Pan Andrzej Marczuk.. <<<galeria>>>

 

Festyn wyborczy 2017

Drukuj

front wybory21 września 2017 r. odbył w naszej szkole festyn wyborczy, na którym zaprezentowali się kandydaci do Zarządu SU.

Są to (numery wg kolejności na listach wyborczych - alfabetycznie):

1. Marta Bołdak – kl. IV A,

2. Patryk Kaszewski – kl. III D,

3. Marcel Murzyn – kl. III P,

4. Kornelia Wróbel – kl. II K.

Wybory do Zarządu SU odbędą się w piątek 29 września 2017 r. i dlatego od czwartku (21 września 2017r.) do środy (27 września 2017r.) kandydaci na stanowisko Przewodniczącego Zarządu SU mogą prowadzić kampanię wyborczą.

We czwartek (28 września 2017r.) i w piątek (29 września 2017r.) obowiązuje cisza wyborcza.

Drodzy Uczniowie! Czytajcie hasła wyborcze, rozmawiajcie z Kandydatami, żebyście mogli podjąć właściwą decyzję. Przewodniczący Zarządu SU będzie Was reprezentować przez cały rok szkolny 2017/2018. <<galeria>>

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

Konkursy przedmiotowe 2017 2018

Drukuj

Do 11 października musicie zgłosić się do nauczyciela lub Pani wicedyrektor Hanny Szymańskiej, aby zadeklarować udział w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych.

Nauczyciele odpowiedzialni:

Więcej…
 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017

Drukuj

Dnia 20.09.2017 odbył się w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

front DSC 9515

Z tej okazji nauczyciele i pracownicy przy współpracy z biblioteką i samorządem uczniowskim zorganizowali dzieciom wiele niespodzianek. Panie zadbały o to, aby zabawy były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowo-muzycznych przy akompaniamencie pianina, a następnie obejrzały przedstawienie pt. „Czerwony kapturek” wystawione przez nauczycielki naszego przedszkola. Ogromne wrażenie na dzieciach i rodzicach zrobiło wcielenie się w różne postaci bajkowe dyrektora, personelu przedszkola oraz uczennic Publicznego Gimnazjum nr 18. Trudno jest opisać radosną atmosferę jaka panowała tego dnia w naszym przedszkolu, dlatego zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wesołego dnia. <foto Gabrysia Hryniewicka>

galeria

 

Ogólnopolski Projekt – BohaterON – włącz historię!

Drukuj

front bohateronPowstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, organizowana w dniach 01.08 – 02.10., mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm. Projekt BohaterON jest organizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytutem Pamięci Narodowej, Muzeum II Wojny Światowej, Pocztą Polską. https://bohateron.pl/

Uczniowie klas trzecich gimnazjum chętnie włączyli się do akcji. Studiowali leksykon wiedzy o Powstańcach, dzięki któremu zainteresowani mogli zapoznać się z historiami bohaterów walk o stolicę i zdecydować, do kogo wyślą kartkę i przekażą podziękowania za walkę o wolność Ojczyzny.

foto1  foto2   foto3  foto4

Nauczyciele historii.

 

Przedstawiam loga 2017

Drukuj
 zsp5 logo 300 male     sp48 logo 300 male     prze87 logo 300 male 

kliknij aby powiększyć

 

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” 2017

Drukuj

front medale

We wszystkich szkołach Miasta Białegostoku naukę rozpoczęło blisko 35 tys. 200 uczniów, najwięcej w szkołach podstawowych – ponad 18 tysięcy. W oddziałach ponadgimnazjalnych uczy się teraz prawie 5 tys. uczniów, a w szkołach ponadgimnazjalnych – ponad 12 tys. W trakcie uroczystości wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie oraz ich mistrzowie – nauczyciele towarzyszący młodzieży na drodze rozwoju. Medale „Diligentiae – za pilność” z rąk zastępcy prezydenta Rafała Rudnickiego otrzymało 89 uczniów i 87 nauczycieli. Wśród nagrodzonych była Gabriela Hryniewicka obecnie uczennica klasy 3A oraz Pani Elżbieta Bołbot. Gratulujemy.

– Medal, który dziś otrzymują najpilniejsi uczniowie, jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – To prestiżowa nagroda dla osób, które swoją postawą, przykładem życia i postępowania są wzorem dla innych, są dla nich szczególnym autorytetem. Mam nadzieję, że codzienną pracą i postawą w szkole będziecie dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku co roku, a wręczane podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego. <GALERIA>

 


Strona 6 z 48