ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol11
zsp5 logo 300 male 
 godlo2


Piknik Niepodległościowy (17.10.2018r.)

Drukuj

piknik pilogo niepodlZ okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości postanowiliśmy zorganizować imprezę, która zintegrowałaby wszystkie szkoły podstawowe, znajdujące sięna osiedlu Słoneczny Stok. Chcieliśmy, aby impreza miała charakter i godny, i radosny jednocześnie, więc doszliśmy do wniosku, że urządzimy … Piknik Niepodległościowy. 17.10.2018 r. do amfiteatru na osiedlu „Zielone Wzgórza” zaprosiliśmy przedstawicieli ze Szkół Podstawowych nr 43, 44, i 49, by wspólnie świętować ten niezwykły jubileusz. Uczniom towarzyszyli Dyrektorzy placówek.

Dzieci miały za zadanie przygotować się do mini zawodów sportowych i 3 konkursów: na prezentację transparentu z hasłem patriotycznym, na najlepsze wykonanie pieśni patriotycznej, na przebranie i ucharakteryzowanie jednej osoby na Józefa Piłsudskiego. Piknik rozpoczął się odśpiewaniem przez wszystkich ulubionej pieśni Marszałka Józefa Piłsudskiego pt. „Pierwsza Brygada”. Potem przyszedł czas na prezentację każdej ze szkół. Na scenie pojawiły się transparenty nawiązujące do Święta Odzyskania Niepodległości, wystąpili chłopcy przebrani za Józefa Piłsudskiego (jeden z uczniów z SP nr 43 miał nawet drewnianego konika – nawiązanie do Kasztanki Marszałka), a także zaprezentowały się całe grupy, śpiewające wybraną pieśń patriotyczną (żadna się nie powtórzyła). Później dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez naszych nauczycieli WF. Po części konkursowej uczestnicy Pikniku mieli możliwość pomalowania twarzy na biało – czerwono, dekorowania ciasteczek w kolorach narodowych oraz spróbowania smakowitej grochówki – specjalnie ugotowanej przez nasze szkolne kucharki. Wygrani byli wszyscy uczestnicy Pikniku, dlatego też na zakończenie imprezy wszyscy zostali nagrodzeni słodkimi niespodziankami.

Nasze spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem także wśród mieszkańców osiedla, którzy przychodzili, siadali na ławkach amfiteatru i wspólnie z uczniami śpiewali pieśni patriotyczne.

Piknik Niepodległościowy został zorganizowany przy współpracy ze SM „Słoneczny Stok”, a w ramach współpracy między szkołami – imprezę poprowadziła nauczycielka z SP nr 43.

Organizatorzy

 

Konkurs Poezji Religijnej w naszej szkole - 2018

Drukuj

front kon poez"Dorastają znienacka przez miłość i potem

tak nagle dorośli trzymając się za ręce wędrują

w wielkim tłumie..."

Jan Paweł II

W dniach 23 i 25 października 2018 r. już po raz osiemnasty odbył się szkolny Konkurs Poezji Religijnej. Imprezie od początku patronuje pan dyrektor Dariusz Mierzyński, który brał również udział w obradach konkursowego jury.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48, Publicznego Gimnazjum nr 18 oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 87. W ten sposób, jak co roku, chcieliśmy włączyć się w obchody Dni Papieskich. Okazja tym bardziej szczególna, że to już 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Późna popołudniowa pora ani jesienna aura nie zniechęciły uczestników konkursu do wzięcia udziału w imprezie. Odświętnie ubrani uczniowie stawili się punktualnie i ostatnie chwile poświęcili na powtarzanie tekstów. front prze

Na początku zaprezentowali się uczniowie klas I-V. Mówili najczęściej wiersze księdza Jana Twardowskiego, ale mieliśmy również przyjemność wysłuchać recytację utworu Cypriana Norwida. Spośród dziesięciorga uczestników postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby:

Więcej…
 

ACH CO TO BYŁA ZA ZABAWA! - Otrzęsiny "Świetliczaka" 2018

Drukuj

front otrz

18 października 2018r., w ramach zajęć świetlicy, odbyły się OTRZĘSINY i PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA. Celem imprezy było przyjęcie wszystkich uczestników zajęć świetlicowych w grono „braci” świetlicowej, dobra zabawa oraz utrwalenie zasad zachowania podczas zajęć świetlicowych. Wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w zmaganiach sportowych, przeszli m.in. próby siły, sprawności i sprytu. Po emocjonujących zawodach odbyło się uroczyste złożenie przyrzeczenia i pasowanie nowicjuszy przez Pana Dyrektora. Każdy ŚWIETLICZAK otrzymał pamiątkowy medal i został przyjęty w poczet świetlicowej braci. Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka. Każdy ŚWIETLICZAK wyginał śmiało ciało. Było dużo śmiechu i zabawy. <<<GALERIA>>>

 

WYBORY 2018

Drukuj

frontDSC 8074Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

Dnia 4 października 2018 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych było 298 osób. Wydano 268 kart do głosowania. Oddano 234 głosy ważne, 22 nieważne i 3 karty do głosowania po wydaniu przez komisję zaginęły.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Klaudia Makowska z klasy III A. Pozostałe osoby: Julia Koroniecka z kl. V A, Zuzanna Zieleniewska z kl. III L, Agata Furman z kl. IV A, Weronika Łęczycka z kl. III L, Hanna Rudź z kl. IV A oraz Wiktoria Szawluk z kl. III L weszły w skład Zarządu.

Samorząd Uczniowski

galeriaczerw zsp5

 

Pola Nadziei 2018/2019

Drukuj

„Pola Nadziei- 2018/2019”

Przedszkolaki przy ZSP nr 5 w Białymstoku, z grupy „Sówki”, chcąc wesprzeć działalność Białostockiego Hospicjum i pokazać tym samym, że pomagać to tylko chcieć, zasadziły przed budynkiem przedszkolnym cebulki żonkili. Teraz tylko czekać, aż na „Polach nadziei” się zazłoci wiosną.

1 2 3 

                                                                                                     powiększ foto                                                                     powiększ foto                                                                   powiększ foto

 

Konkurs grafiki komputerowej - I miejsce i wyróżnienie dla Wiktorii Wojciulik

Drukuj

front wiktoriaWiktoria Wojciulik, uczennica klasy III A naszego gimnazjum odebrała, 19 października 2018 r., nagrodę za zdobycie wyróżnienia w konkursie grafiki komputerowej pt. „Moja mała ojczyzna”. Konkurs, popularyzujący wśród dzieci i młodzieży grafikę komputerową, a jednocześnie walory przyrodnicze, kulturowe i  historyczne regionu,  organizowała Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku wspólnie ze szkołą partnerską - Gimnazjum Nr 26 w Tomsku (Rosja). Rywalizację wspierało Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Warto dodać, że dodatkowo syberyjskie gimnazjum w Tomsku przyznało Wiktorii, według własnej opinii, I miejsce. Wręczenie nagród odbyło się w SP Nr 5, uroczystości towarzyszył występ szkolnego chóru i prezentacja na temat Białegostoku. Wydarzenie relacjonowali dziennikarze TVP 3 oraz Polskie Radio Białystok. 

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6> <foto7>

 

100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI w ZSP5 2018

Drukuj

Przedstawiam plakat wykonany przez Wiktorię Wojciulik.
Umieszczenie go na naszej stronie www rozpoczyna cykl imprez szkolnych upamietniających 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

plakat 640

 

Otrzęsiny świetliczaka 2018

Drukuj

otrz swiet 2018 1

 

Złota Jesień zawitała do świetlicy w ZSP5 - 2018

Drukuj

front20181001 125647Złota jesień już na dobre zagościła w naszej świetlicy. Dary jesieni oraz zmiany zachodzące w przyrodzie były inspiracją do tworzenia ciekawych prac plastycznych, które powstały podczas zająć w naszej świetlicy. Wykorzystując wiele technik, uczniowie wykonali leśne skrzaty, wiewiórki oraz wizerunki Pani Jesieni, które można podziwiać na naszych świetlicowych wystawach. Uczniowie podczas zajęć utrwalali także nazwy ptaków oraz zasady ich dokarmiania. Obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie poznali charakterystyczne cechy jesieni, a na podstawie wielu opowiadań i wierszy, jakie prace wykonuje się jesienią w ogrodzie.

Jesień zachwyca nas swoją różnorodnością, a niezliczone ciekawostki ze świata przyrody nierzadko nas zadziwiają dlatego też zachęcamy wszystkich do wspólnych spacerów i twórczej zabawy również w domu z rodzicami. Z pewnością będzie to doskonały sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu.

Wychowawcy świetlicy

G A L E R I A

 

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej - Pani Hanna Szymańska i Dariusz Mierzyński nagrodzeni.

Drukuj

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla Pani Hanny Szymańskiej
oraz
nagroda Kuratora Oświaty dla Pana Dariusza Mierzyńskiego.
GRATULUJEMY!!!

front2 nagr kurat

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>

 

Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku 2018

Drukuj

front nagr prez

W poniedziałek, 15 października, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas miejskiej uroczystości prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył 155 pracownikom oświaty – nauczycielom i dyrektorom – Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Wśród nagrodzonych byli Joanna Rećko i Zbigniew Zajko. Prezydent pogratulował wyróżnionym i złożył wszystkim nauczycielom życzenia z okazji ich święta.

– Dziękuję wszystkim białostockim nauczycielom za wielkie zaangażowanie, za poświęcenie czasu i serca uczniom. Za pracę na rzecz młodego pokolenia białostoczan – powiedział Tadeusz Truskolaski. (więcej na www.bialystok.pl)

 

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>

 

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP5 2018

Drukuj

dzien nauczyciela front

fron1DSC 8199  fron2DSC 8209
front3DSC 8317  front4DSC 8415
front5DSC 8455  front7DSC 8235
front6DSC 8642  front8DSC 8738

<<<galeria1>>> |  <<<galeria2>>> |  <<<galeria3>>> |  <<<nagrody>>>
<fotografie - Magdalena Sztok kl.IIIA>

 

Nowe technologie w stołówce szkolnej.

Drukuj

kartaOGŁOSZENIE dotyczące  OBIADÓW w SP48 w Białymstoku

 Od listopada zostanie wdrożony nowy system korzystania i rozliczania obiadów. Zamiast papierowych karteczek obowiązywać będą karty elektroniczne. Jednorazowa opłata za kartę wynosi 12,30 zł.

Kwotę należy wpłacić na konto szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5
nr 29 1240 1154 1111 0010 3576 4145
do dnia 26.10.2018r.
Po uiszczeniu opłaty kartę będzie można odebrać w pokoju nr 121 w dniach  5-9.11.2018r.

 

Wiktoria Wojciulik i Dawid Podbielski docenieni w Międzynarodowym konkursie

Drukuj

 front konk plastDwoje uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5 w Białymstoku, Wiktoria Wojciulik i Dawid Podbielski brali udział w konkursie "NIEPODLEGLI DLA NIEPODLEGŁEJ". Oto list który otrzymała nasza szkoła.

"Szanowni Państwo, Bardzo serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku przy współpracy z Podlaskim Oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Stowarzyszeniem Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura” pod patronatem Kuratorium Oświaty. Spłynęło do nas wiele niezwykłych prac, które reprezentowały różne wizje odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród nadesłanych prac znalazły się zarówno różne interpretacje wizerunku Marszałka, dzieła abstrakcyjne, te ukazujące smutek i trudy wojny, jak i te ukazujące radość ze świadomości życia w niepodległym państwie. Prace ekspresyjne i te niezwykle szczegółowe, prace stanowiące ukłon w stronę kobiet walczących o niepodległość, niosące nadzieję, że kolejne pokolenia, bez względu na swoje miejsce zamieszkania, będą krzewić myśl polską i z dumą wspominać dzieje swoich przodków.

Do naszego Ośrodka spłynęło wiele prac z Polski, Armenii, Estonii, Białorusi i Ukrainy. Każda z nich była wyjątkowa i za każdą gorąco dziękujemy. Wybór prac nagrodzonych nie należał do najłatwiejszych ze względu na ich ilość, niezwykłą jakość oraz zróżnicowany wiek uczestników. Po długich naradach zebrana komisja postanowiła wyłonić zwycięzców. Wszystkich z nich oraz każdą chętną osobę, serdecznie zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 8 października 2018 roku o godzinie 11:00 w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej na ul. Podleśnej 2.

A teraz chwila, na którą wszyscy czekali… Wyniki! Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby: I MIEJSCE zajęła praca Aleksandry Snarskiej, II MIEJSCE praca Wiktorii Wojciulik, III MIEJSCE należy do Aleksandry Wołosik,

Ponadto postanowiono wyróżnić jeszcze następujące osoby, którymi są: Weronika Formajster, Anna Iwaniuk, Magdalena Grygoruk, Włodzimierz Maciejczyk, Natalia Kutniewska, Dawid Podbielski, Marta Valodzkina, Katarzyna Zaborowska

Powyższe prace mogą Państwo obejrzeć w formie cyfrowej na naszej stronie: http://rodm-bialystok.pl/index.php/41-informacje-z-regionu/591-wyniki-konkursu-plastycznego.

Ponadto osoby nagrodzone i wyróżnione nie są jedynymi, które chcielibyśmy w szczególny sposób uhonorować. Również od 8 października będą mogli Państwo oglądać wystawę, na której znajdą się te zwycięskie, ale także pozostałe prace, nieobjęte nagrodą, jednakże uznane za jury za wyjątkowe. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy, która znajdzie się pod budynkiem Archiwum Państwowego w Białymstoku na Rynku Kościuszki, i odnalezienie być może swojej własnej pracy. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gorąco dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy! Do zobaczenia 8 października na gali lub na Rynku Kościuszki."


<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>
oraz zaproszenie <zapr_str1> <zapr_str2> <zapr_str3>

 

Absolwentka Nicole Timoszuk z klasy III D - LAUREATKĄ konkursu

Drukuj

foto front1Z błogosławieństwa i pod patronatem Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba,  Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego oraz pod patronatem Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej, Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku, Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zorganizowany został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Utracone dziedzictwo – zburzone cerkwie w XX-leciu międzywojennym” Celem konkursu było upamiętnienie cerkwi zburzonych w latach 1918-1939 na terenie Polski. Uczniowie przygotowali pracę plastyczną przedstawiającą historyczną świątynię, znaną obecnie wyłącznie ze starych fotografii, archiwalnych pocztówek, bądź zupełnie zapomnianą. W skład Komisji przyznającej miejsca i wyróżnienia uczestnikom konkursu wchodzili: Ks. mitrat Jan Fiedorczuk – dyrektor Wydziału Katechetycznego, proboszcz parafii katedralnej p.w. św. Mikołaja Cudotwórcy, Pan dr Adam Musiuk – prodziekan ds. Nauki Wydziału Architektury PB, Pani Anna Muskała – dyrektor Niepublicznego Przedszkola św. św. Cyryla i Metodego w Hajnówce, oraz PaniNatalia Mosiej - ikonograf.

Na konkurs napłynęło blisko 150 prac. Komisja oceniała prace w czterech kategoriach:Klasy I –III szkoły podstawowe, Klasy IV –VI szkoły podstawowej, Klasy VII oraz gimnazjum, Klasy szkół ponadgimnazjalnych.

6 października 2018 r. w cerkwi p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatką I miejsca w swojej kategorii została nasza absolwentka Nicole Timoszuk z klasy III D. Uczennicę do konkursu przygotował katecheta religii prawosławnej ks. Mariusz Romańczuk. Nicoli gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

<<foto1>> <<foto2>>

 

Tabliczka mnożenia - 2018

Drukuj

front tabliczka28 września 2018 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W akcji wzięli udział: uczniowie gimnazjum i klas 4 oraz 5, nauczyciele wraz z pozostałymi pracownikami szkoły, a nawet osoby spoza placówki (głównie z pobliskich sklepów i apteki).

Z osób egzaminowanych najlepiej poradzili sobie pracownicy szkoły oraz panie z pobliskiej apteki, natomiast najsłabiej poszło gimnazjalistom. Ponadto uczniowie uczestniczyli w zabawie polegającej na tym, że osoba biorąca w niej udział musiała odpowiedzieć na 6 pytań, które dotyczyły tabliczki mnożenia. Jeśli uczestnik matematycznych zmagań udzielił poprawnej odpowiedzi, to miał za zadanie kopnąć piłkę do bramki, natomiast jeżeli udzielił błędnej odpowiedzi, otrzymywał kolejne pytanie. Jednak mógł strzelić już tylko z większej odległości.

Uczniowie byli przygotowywani do tego szczególnego dnia już od poniedziałku, kiedy to 5 osób z klas 3 gimnazjum odpytywało wszystkich uczniów z tzw. „hasła” i „odzewu”, czyli z dwóch działań matematycznych. Każdego dnia były one inne. Koordynatorami akcji były: p. Bogusława Turowska-Kuzyka oraz p. Ewa Janczarska. Egzaminatorami byli: Monika Kuźmierowska, Sandra Szczebiot, Magdalena Sztok i Mateusz Wyłuda z klasy 3a oraz Barbara Gudalewska z klasy 3s. Akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że warto powtórzyć ją w przyszłości.

Magdalena Sztok

<<<galeria>>>

 


Strona 6 z 55

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.