ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
    godlo2


Etap powiatowy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej 2016

Drukuj

Uczestnicy etapu powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowani do finału VII edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”

Więcej…
 

Konkurs Poezji Religijnej w Publicznym Gimnazjum nr 18 - 2016r.

Drukuj

frontDSC 5995"Dorastają znienacka przez miłość i potem

tak nagle dorośli trzymając się za ręce wędrują

w wielkim tłumie..."

Jan Paweł II

25 października 2016r. w naszym gimnazjum odbył się już po raz 16. szkolny Konkurs Poezji Religijnej. Imprezie od początku patronuje pan dyrektor Dariusz Mierzyński, który brał również udział w obradach konkursowego jury.

Uczniowie z klas I-III zaprezentowali interpretacje wierszy Karola Wojtyły (np.„Niewidomi”), ks. Jana Twardowskiego(„Bliscy i oddaleni”, „Aniele Boży”), Jana Romockiego („Modlitwa Bonawentury”) i innych poetów. Uczestnicy konkursu z ogromnym przejęciem mówili wiersze, których tematyka skłania do refleksji, zmusza do chwili zadumy nad sobą, Bogiem i światem.

Jury, w obradach którego uczestniczył ks. Krzysztof Chajter, postanowiło uhonorować i nagrodzić następujące osoby:

I m.- Wiktoria Szawluk- kl. IL, II m.- Luiza Jodkowska- kl. IIIA, III m.- Kamila Kopczewska- kl. IIIA

Wyróżnienia: Michał Chwatko- kl. IIIL, Michał Niewiński- kl. IL

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie. <<<zobacz galerię>>>

Organizatorzy: Maria Lompart, Elżbieta Borek

 

 

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Drukuj

podl policjaPoczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policj  <cała treść>

MAPA ZAGROŻEŃ ZOBACZ

   

Nasi nauczyciele nagrodzeni

Drukuj

front1front2

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Podlaski Kurator Oświaty oraz prezydent Białegostoku spotkali się z nauczycielami.
Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymała Pani Joanna Fiłończuk.
Nagrodę Podlaskiego Kuratora Oświaty uzyskała Pani Regina Siemiończyk. GRATULUJEMY!!!!!
(źródło1 oraz źródło2)
foto1   foto2   foto3   foto4   foto5   foto6   foto7

 

Dzień Edukacji Narodowej w PG nr 18 - 2016 r.

Drukuj

front1front2

front3front4

Galeria zobacz

 

WARSZTATY W CLZ „BYLI…BYŁO…”

Drukuj

frontDSC0163027 września uczestniczyliśmy w wyjątkowych warsztatach historycznych „Byli…było…” zorganizowanych w Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

Najpierw obejrzeliśmy wystawę obrazów: „kadisz dla dziewczyny w białej sukience” i „była biblioteka” oraz instalację ceramiczną „gliniane księgi” Wiesława Szumińskiego, dla którego impulsem do ich tworzenia stały się dwie opowieści: o młodej Żydówce zamordowanej przez hitlerowców podczas II wojny światowej i o zniszczeniu tykocińskiej biblioteki w latach 60.
XX wieku w trakcie pożaru w miasteczku.

Idąc śladami artysty szukaliśmy swoich własnych współczesnych interpretacji jego prac. Zajęcia, przez pryzmat sztuki i emocji, pomogły nam otworzyć się na inny sposób patrzenia na doświadczenia wojenne. Uświadomiły, jak ważnym jest ocalenie pamięci o świecie i ludziach, których już nie ma.

Unicestwienie lub pamięć i ocalenie – to bardzo ważne zagadnienie związane z II wojną światową i zagładą Żydów, istotne również w historii regionalnej wielokulturowego Podlasia. <<galeria>>

Uczniowie kl. III K.

 

Pamięci ppłka Aleksandra Rybnika.

Drukuj

frontDSC0160911 września minęło 70 lat od śmierci podpułkownika Aleksandra Rybnika, ps. „Dziki”.

Aleksander Rybnik urodził się w Starosielcach 13.12.1906 r. Jego pomnik znajduje się przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Jest też Patronem jednej z ulic na naszym osiedlu. Kim był?

W latach 1927-1930 był podchorążym Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowi Mazowieckiej. 15 sierpnia 1930 roku został mianowany podporucznikiem ze starszeństwem z 15 sierpnia 1930 roku i 42. lokatą w korpusie oficerów piechoty i przydzielony do 78 Pułku Piechoty w Baranowiczach. W okresie od 30 listopada 1938 roku do 20 marca 1939 roku dowodził 4 kompanią strzelecką Batalionu KOP „Wołożyn”. Walczył w kampanii wrześniowej 1939 roku, jako dowódca kompanii piechoty Korpusu Ochrony Pogranicza.

W kwietniu 1941 roku został komendantem garnizonu Wilno. Aresztowany 12 kwietnia, miał być wywieziony na Syberię. Udało mu się uciec z transportu kolejowego 22 czerwca, podczas bombardowania przez Niemców dworca kolejowego. W pierwszych dniach 1942 roku został mianowany komendantem Obwodu Armii Krajowej Słonim. Zagrożony aresztowaniem, w drugiej połowie 1943 roku schronił się na terenie województwa białostockiego, gdzie 10 grudnia został pełniącym obowiązki komendanta Obwodu Białystok Powiat, który wchodził w skład Inspektoratu Białostockiego AK. Od października 1944 roku był inspektorem Inspektoratu Białostockiego AK.

<<<galeria>>>

Więcej…
 

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego 2016 wygrała Eliza Gaińska z kl. III A

Drukuj

front mIMG 2169

W dn. 29 września 2016 r. w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Startowało w nich 4 uczniów:

1. Gaińska Eliza – kl. III A,

2. Kaszewski Patryk – kl. II D,

3. Murzyn Marcel – II P,

4. Korotkiewicz Adrian – III P.

Uprawnionych do głosowania było 417.
Prawidłowo oddane głosy: 370.
Błędnie wypełnione karty do głosowania: 10.

<<<galeria>>>

Więcej…
 

Odebranie pucharu - IV miejsce w województwie - SPORT 2015-2016

Drukuj

puchar front

Oficjalna uroczystość wręczenia pucharów za współzawodnictwo sportowe szkół województwa podlaskiego.

PG nr 18 w roku szkolnym 2015/2016  uplasowało się na IV miejscu. Chłopcy zajęli 2 miejsce w województwie, dziewczęta 7 miejsce.

 

29 wrzesień 2016 - czwartek - wybory SU

Drukuj

wybory sam1

 

Batory Basket Cup 2016 r.

Drukuj

pl bat mW dniach 30.09-02.10.2016 r. MKS „Batory 18” wspólnie z Dyrektorem PG 18 organizują


I Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt Rocznik 2002 „Batory Basket Cup”.


Uczestnikami turnieju będą drużyny z różnych regionów Polski.
Wszystkich zainteresowanych niecodziennym widowiskiem sportowym serdecznie zapraszamy !!

terminarz

<<Powiększ plakat>>

 

Konkursy przedmiotowe 2016_2017

Drukuj

Uwaga uczniowie!

Link do regulaminów i terminów konkursów przedmiotowych.

Do 5 października musicie zgłosić się do nauczyciela lub Pani wicedyrektor Hanny Szymańskiej, aby zadeklarować udział w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych.

 

Nauczyciele odpowiedzialni:

Więcej…
 

XXIV rocznica przeniesienia relikwii św. męcz. Gabriela z Grodna do Białegostoku

Drukuj

m DSC0181W dniach 21 -22 września w białostockiej Katedrze pw. św. Mikołaja odbyły się uroczystości XXIV rocznicy przeniesienia z Grodna do Białegostoku relikwii św. męcz. Gabriela.  Po zakończonej Boskiej Liturgii sprawowanej przez hierarchów Cerkwi odbyła się uroczysta procesja wokół Katedry, podczas której niesione były relikwie św. Męczennika Gabriela.

W uroczystościach ku czci św. Gabriela patrona dzieci i młodzieży wzięła też udział grupa uczniów klas III Publicznego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku pod duchową opieką ks. Mariusza Romańczuka. <<<foto powiększ>>>

Przeniesienie relikwii św. Gabriela z Grodna do Białegostoku możliwe było dzięki staraniom ówczesnego Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego Sawy 22 września 1992 r. Od dwudziestu jeden lat co wtorek w Katedrze odprawiane jest specjalne nabożeństwo – akatyst ku czci Świętego.

Tradycją jest iż relikwie Świętego Gabriela w okresie 3 maja – 21 września przebywają w monasterze Narodzenia Bogurodzicy w Zwierkach. Zaś w pozostałej części roku w białostockiej Katedrze pw. św. Mikołaja.

 

Festyn wyborczy 2016

Drukuj

mDSC0511622.09.2016r. odbył w naszym gimnazjum festyn wyborczy, na którym zaprezentowali się kandydaci do Zarządu SU.

Są to (numery wg kolejności na listach wyborczych):

1. Eliza Gaińska – kl. III A,

2. Patryk Kaszewski – kl. II D,

3. Marcel Murzyn – kl. II P,

4. Adrian Korotkiewicz – kl. III P.

Wybory do Zarządu SU odbędą się w czwartek 29.09.2016r i dlatego od czwartku (22.09.2016r.) do wtorku (27.09.2016r.) kandydaci na stanowisko Przewodniczącego Zarządu SU mogą prowadzić kampanię wyborczą. W środę (28.09.2016r) i w czwartek –(29.09.2016r.) obowiązuje cisza wyborcza. Drodzy Uczniowie! Czytajcie hasła wyborcze, rozmawiajcie z Kandydatami, żebyście mogli podjąć właściwą decyzję. Przewodniczący Zarządu SU będzie Was reprezentować przez cały rok szkolny 2016/2017.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9

Opiekunowie SU

 

“Prawa dziecka a problemy współczesnego świata”.

Drukuj

cert 200

 

Otrzymaliśmy dyplom za udział PG 18 w projekcie edukacyjnym "Prawa dziecka a problemy współczesnego świata". Projekt realizowaliśmy w roku szkolnym 2015/2016.

 

<<<powiększ dyplom>>>


Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 


Strona 6 z 43
Ulti Clocks content

wyszukiwarka

 

ksz zaw

 

ksz og

logo ster

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos


Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.