ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZSP nr 5 w Białymstoku WITA. Zob@cz nas od dobrej strony....
nazwy szkol1
 
    godlo2


II miejsce chłopaków z PG nr 18 w województwie 2015-2016

Drukuj

 

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

<<tabela końcowa pobierz>>

logoszs4

 

 

Ubezpieczenie w PG nr 18

Drukuj

Informacja dotycząca ubezpieczenia uczniów w PG nr 18 w rok.szk. 2016/2017

Artykuł po 10 dniach zostanie przeniesiony do działu ogłoszeń.

 

Adrian Matwiejuk otrzymał stypendium Prezydenta Białegostoku 2016

Drukuj

frontP1280987

 

Absolwent Publicznego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku

 

Adrian Matwiejuk

 

 otrzymał stypendium naukowe Prezydenta Miasta Białegostoku.

 

<<galeria>>

 

Jakub Kaliszewski oraz Pan dyrektor Dariusz Mierzyński nagrodzeni medalami.

Drukuj

front 1

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył uczniom i nauczycielom medale „Diligentiae – za pilność”.  Podczas uroczystości w Auli Magna Pałacu Branickich inaugurujących rok szkolny 2016/2017 prezydent Białegostoku wręczył medale 87 uczniom oraz 85 nauczycielom. Wśród nagrodzonych był uczeń PG nr 18 w Białymstoku Jakub Kaliszewski oraz Pan dyrektor Dariusz Mierzyński.

Medal Diligentiae ustanowił w 1786 roku król Stanisław August Poniatowski dla uhonorowania najlepszych uczniów szkół Komisji Edukacji Narodowej. W zapiskach historycznych czytamy, że król świętując w Białymstoku jubileusz 20–lecia koronacji wizytował białostocką szkołę i kazał sobie przedstawić najpilniejszych uczniów, których własnoręcznie dekorował medalami „Diligentiae”.

Medal, który dziś otrzymują najpilniejsi uczniowie, jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – To prestiżowa nagroda dla osób, które swoją postawą, przykładem życia i postępowania są wzorem dla innych, są dla nich szczególnym autorytetem. Mam nadzieję, że codzienną pracą i postawą w szkole będziecie dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest raz w roku szkolnym w kategoriach „uczeń” oraz „nauczyciel nominowanego ucznia”, a wręczane jest podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego.

Podczas uroczystości wręczono również dwadzieścia aktów powierzeń na stanowiska dyrektorów szkół oraz pięć podziękowań dyrektorom, którzy zakończyli swoje kadencje. Wydarzenie urozmaicił chór Miasta Białegostoku pod dyrygenturą Anny Stankiewicz, Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Franciszka Mocarskiego oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26. Słuchacze Samorządowego Ogniska Baletowego wykonali poloneza. <<źródło www.bialystok.pl>>

<<<<galeria>>>

 

1 września 2016 - początek roku szkolnego - klasy 1

Drukuj

pocz front1

napisgoogle2

 

Stypendia szkolne 2016/2017 - informacja księgowości

Drukuj

informacja

Do dnia 15 września 2016r. można składać wnioski wraz

z niezbędnymi dokumentami o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017.

Wnioski należy złożyć do księgowości (pokój nr 121).

Więcej…
 

Podręczniki - 2016/2017 - klasy III

Drukuj

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY


 2016/2017

lista podręczników dla klasy III

Uczniowie klas pierwszych i drugich nie muszą kupować podręczników i zeszytów ćwiczeń.
Bezpłatne podręczniki i zeszyty ćwiczeń będą dostępne w szkole na początku września.

   

Kiermasz podręczników 2016

Drukuj

front kiermaszWzorem lat ubiegłych, w ostatnim tygodniu roku szkolnego, Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz używanych podręczników. Tym razem, podręczniki mogli odsprzedać tylko uczniowie klas trzecich, bowiem przyszłe klasy drugie i pierwsze będą korzystać z podręczników wieloletnich. <powiększ>

Samorząd Uczniowski

 

Hasło naszej uczennicy na pocztówce z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski

Drukuj

front pocztUczennica klasy III B Patrycja Borys wygrała konkurs na hasło z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski „W kraju Mieszka” zorganizowany przez SP nr 19 w Białymstoku i Pocztę Polską. Nagrodzone hasło znalazło się na wydanej przez Pocztę Polską okolicznościowej pocztówce. Drugie miejsce w tym konkursie przypadło uczennicy klasy II k Izabeli Dziermańskiej. W części konkursu na projekt pocztówki II miejsce zajął Kornel Komoń z klasy I P, III miejsce Natalia Dembko z III B. Wyróżniono też prace Moniki Dziełak z II A, Dominiki Czarnomysa z III P i Dominiki Topczewskiej z klasy II L.

<<<powiększ pocztówkę foto1>>>  <<<powiększ pocztówkę foto2>>>

Serdecznie gratulujemy.

 

Konkursy o ROSJI 2016

Drukuj

front ros2016W dniu 18 marca 2016 roku na wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się część I- pisemna XIII Edycji Konkursu Wiedzy o Rosji pt.” WOŁGA”. Do części drugiej ustnej, która odbyła się 23 marca zostało zakwalifikowanych pięć uczennic z naszej szkoły: Rogalewska Karolina, Sołościuk Ewelina, Fiedoruk Justyna, Czarnomysa Dominika z kl.3p i Klepacka Wiktoria z kl.2a.

<<<<galeria>>>>

Wyniki konkursu:

Więcej…
 

„Mistrz ze Stratfordu” 2016

Drukuj

frontDSC05040W bieżącym roku obchodzona jest 400 rocznica śmierci Williama Szekspira, najwybitniejszego dramaturga świata. Chociaż od jego śmierci minęły już cztery wieki, to treści zawarte w jego sztukach i poezji są ponadczasowe i towarzyszą nam na co dzień.

PG 18 również postanowiło upamiętnić tę rocznicę. Z tej okazji klasy 3B i 3L obejrzały współczesną wersję „Romea i Julii” z Leonardo di Caprio i Claire Danes w rolach głównych. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym na portret Williama Szekspira „Mistrz ze Stratfordu”. Uczniowie wykonali też okolicznościowe plakaty o jego życiu i twórczości.

Wyniki konkursu: 1 miejsce ex-aequo: Natalia Dembko i Sylwia Gontar z klasy 3B, 2 miejsce ex-aequo: Jakub Charyton z 1K oraz Paulina Sawoniuk z PG 20, 3 miejsce ex-aequo: Martyna Puchacz z 1K oraz Paulina Piechowska z 1C. Przyznano także cztery wyróżnienia (Monice Dziełak z 2a, Krzysztofowi Andrukowi z 3B, Sebastianowi Tarachoniowi z 3L oraz Gabrieli Mikołajuk z 1C). Gratulujemy!

Projekcja filmu oraz konkurs plastyczny odbyły się w ramach „Dni Krajów Anglojęzycznych” organizowanych w naszej szkole od kilku lat. Dziękujemy p. Dorocie Artysiewicz za przyłączenie się do obchodów rocznicy i zachęcenie uczniów do podjęcia próby naszkicowania portretu Mistrza.

<<<galeria>>>

Organizatorzy akcji: Joanna Sołowianowicz i Grażyna Nieścior

 

Zielona Szkoła 2016

Drukuj

front 800

Więcej…
 

KILOMETRY DOBRA 2016

Drukuj

frontIMG 4638Na przełomie kwietnia i maja Szkolne Koło Wolontariatu wraz z całą społecznością szkolną wzięli udział w kolejnej edycji "Kilometrów Dobra". Celem tegorocznej kampanii charytatywnej organizowanej przez Caritas Archidiecezji Białostockiej  oraz Polskiego Instytutu Filantropii była zbiórka funduszy na rzecz Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień "Metanoia" w Czarnej Białostockiej. Młodzież naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami zaangażowali się poprzez udział w kiermaszu zdrowych kanapek i schłodzonej lemoniady oraz zbiórki monet o nominale 1 zł, z którego ułożyliśmy 5 metrów dobra. Rywalizację międzyklasową wygrała klasa I k, która zebrała monety o długości 1metra i 15 centymetrów. Nagrodą w tej rywalizacji była pizza dla wszystkich uczniów  klasy koszykarskiej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę kampanię. Wasze zainteresowanie i zaangażowanie zostało docenione pięknym podziękowaniem.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6


-opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marta Twarowska wraz z wolontariuszami-

 

Biliśmy rekord czytania! 2016

Drukuj

front rekord

10 czerwca 2016r. przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. W piątek o godz. 10. 00 do dużej sali gimnastycznej. przyszli nauczyciele i uczniowie z wybranymi przez siebie książkami. Gdy grupa się już zebrała, zrobiliśmy zdjęcie i wysłaliśmy do organizatora akcji - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Na zdjęciu znajduje się 219 osób.  Nauczyciele bibliotekarze

foto1 foto2 foto3

 

Kolejny sukces naszej Biblioteki! 2016

Drukuj

front DSC05087 10249.06.2016r. został rozstrzygnięty konkurs pt. „Moda na czytanie”, w ramach którego były oceniane projekty edukacyjne realizowane w szkole i służące rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Nasza biblioteka została WYRÓŻNIONA za projekt pt. „Przez żołądek … do książki”. W ramach nagrody otrzymaliśmy nie tylko świetne książki (dostępne w czytelni), ale również pieniądze na zakup nowości czytelniczych. 

Zapraszamy do obejrzenia nagród, natomiast na nowości czytelnicze trzeba poczekać do września. 

foto1 foto2 foto3

Nauczyciele bibliotekarze

 


Strona 7 z 43
Ulti Clocks content

wyszukiwarka

 

ksz zaw

 

ksz og

logo ster

 

logo unicef

logo sz r trakt

KTO JEST Online

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 
logosiatka

LOGO siatka

Batory 18 - Białystok

sos