Akcje

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w naszej szkole

przed logo

8.09.2018r. wzięliśmy udział w akcji „Narodowego Czytania”.

Wzięli w niej udział uczniowie klas trzecich gimnazjum. Gimnazjaliści zapoznali się z fragmentem książki dzięki pani Mirosławie Pawelskiej, która przedstawiła uczniom treść książki jak i również przesłania pozytywistycznej powieści.

Uczniowie mogli również zapoznać się z gazetką dotyczącą treści „Przedwiośnia”.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>

przekl 2019

Konkurs na Najlepszego Rzetelnego Czytelnika ZSP nr 5

Ponownie nagrodziliśmy uczniów w konkursie na Najlepszego Rzetelnego Czytelnika w PG nr 18 i SP 48. W roku szkolnym 2017/2018 zwycięzcami konkursu są:

Najlepszy Rzetelny Czytelnik PG 18 – Dorota Busłowska kl. III B

Najlepszy Rzetelny Czytelnik SP 48 – Julia Żukowska kl. I B

foto1   foto2

Rozstrzygnięcie nastąpiło na zakończenie roku szkolnego podczas uroczystego apelu i zwieńczyło całoroczne zaangażowanie w czytanie książek. Serdecznie gratulujemy.:)

Jak nie czytam, jak czytam! 2018

logo cz11 czerwca 2018 r. po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”.

W poniedziałek o godz. 10.00 w dużej sali gimnastycznej zgromadzili się nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5. Starsi uczniowie czytali młodszym wybrane przez siebie książki. Gdy grupa się już zebrała, zrobiliśmy zdjęcie i wysłaliśmy do organizatora akcji - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. W tym przedsięwzięciu wzięła udział niebagatelna liczba czytelników, bo aż 303 osoby.

Po sfotografowaniu się dzieci bawiły się w rozmaite gry ruchowe, zaś kropkę nad „ i” postawił Pan Dyrektor, czytając dzieciom nieprzemijający szlagier poezji dla dzieci, czyli „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

7. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

frontDSC05780W dniach 4 – 8. 06. 2018 r. w szkole miały miejsce imprezy związane z 7. Białostockim Tygodniem Czytania Dzieciom. Akcja przygotowana była bardzo pieczołowicie i obfitowała w wiele atrakcji. I tak uczniowie klasy IV A pod kierownictwem wychowawczyni, p. Doroty Artysiewicz, przygotowali przedstawienie zatytułowane „Alfabet teatru”, podczas którego zapoznawali widzów z klas pierwszych z arkanami teatru i spektaklu teatralnego. Tegoroczną lekturą stały się znane wielu pokoleniom przygody „Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren. Uczniom klas pierwszych oraz czwartej czytali o nich harcerze będący absolwentami naszego gimnazjum.

W szkolnej bibliotece miał też miejsce niezwykły koncert, którego sprawczynią była ulubienica naszych przedszkolaków Kicia – Kocia. Tym razem pragnęła założyć zespół muzyczny, więc w trakcie czytania książeczki przez panią Renatę z biblioteki pojawiały się muzyczne wstawki grane na skrzypcach przez p. Michalinę Artysiewicz. Lekturze towarzyszył tez pokaz instrumentów muzycznych.

Mali widzowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem śledzili przedsięwzięcia Kici – Koci ilustrowane muzyką.

Tegorocznej akcji towarzyszyły również wystawy. Jedna z nich, eksponowana w bibliotece szkolnej, przedstawiała historię tej imprezy. Inna poświęcona była najstarszym książkom znajdującym się w księgozbiorze naszej biblioteki.

<<< galeria >>>