ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2014 >>> Dzień Kanady

Dzień Kanady

Drukuj

front

Dnia 19 marca 2014 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ KANADY (Canada Day). Dzień Kanady obchodzony jest co prawda 1 lipca, ale impreza znakomicie wpisała się w Dzień Otwarty promujący naszą szkołę i organizowaną od kilku lat akcję prozdrowotną „Trzymaj Formę!” (Keep Fit!). Dzień Kanady jest kolejnym dniem z cyklu „Dni krajów anglojęzycznych”, które od kilku lat organizują w naszej szkole nauczycielki języka angielskiego Joanna Sołowianowicz i Grażyna Nieścior.

Nasz kanadyjski kącik „zainstalowaliśmy” w holu szkoły. Ozdobiły go piękne plakaty przedstawiające Kanadę oraz czerwone liście kanadyjskiego klonu. Edukacyjnym zmaganiom przyglądał się patron szkoły – król Stefan Batory. 

Głównym punktem imprezy kanadyjskiej i akcji „Trzymaj Formę” były atrakcje dla gości ze szkół podstawowych, jak również uczniów PG18 – układanki i łamigłówki językowe o tematyce kanadyjskiej, a nagrodą za wzięcie udziału w tych grach edukacyjnych, poczęstunek w postaci jednego z najbardziej znanych symboli Kanady – syropu klonowego z chrupiącym wafelkiem. Syrop klonowy tak bardzo posmakował niektórym uczestnikom rozrywek „łamania” głowy, że dodatkowe karteczki z łamigłówkami znikały w ekspresowym tempie. Inną nagrodą za udział w rozwiązywaniu kanadyjskich zagadek były zakładki do książek z klonowym liściem.

Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu kanadyjskiej imprezy Jakubowi Kobosko, Sebastianowi Tarachoniowi i Krystianowi Wysockiemu z klasy 1L, a wszystkim uczniom za zaangażowanie, i przyłączenie się do obchodów tego dnia. 

<<<<<<GALERIA>>>>>>

 

Joanna Sołowianowicz

Grażyna Nieścior