ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Urodziny Królowej Elżbiety II - 2015

Urodziny Królowej Elżbiety II - 2015

Drukuj

frontDSC04203W dniu 8 czerwca 2015r. w naszej szkole uczciliśmy 89 urodziny królowej brytyjskiej Elżbiety II. Zorganizowaliśmy dzień pod hasłem „Queen's Birthday”. Była to kolejna impreza z cyklu „Dni Krajów Anglojezycznych”, które organizowane są w naszej szkole od czterech lat i cieszą się dużą popularnością.

Z tej okazji został ogłoszony konkurs na plakat związany z ponad 63-letnim panowaniem królowej Elżbiety II na tronie Zjednoczonego Królestwa.

Prace naszych uczniów można było obejrzeć w holu szkoły obok plansz przedstawiających panowanie brytyjskiej monarchini. Można się było z nich dowiedzieć wielu interesujących faktów dotyczących zarówno królowej Elżbiety II, jak również innych członków rodziny z panującej dynastii Windsorów.

Wszystkie ciekawe i pomysłowo wykonane plakaty stworzyły wyjątkową atmosferę w naszej herbaciarni „Queen Elizabeth Tearoom”. W „towarzystwie” czcigodnej jubilatki można było tu wypić herbatkę po angielsku (oczywiście – z mlekiem), spróbować szarlotki i sernika po irlandzku oraz typowo angielskich ciasteczek. Ciasta i inne słodkości upiekły uczennice i uczniowie z klas II L, II B oraz organizatorki imprezy.

Dochód z kiermaszu ciast w kwocie 131 złotych postanowiliśmy przekazać na akcję ochrony pszczół pt. „Pomóż Greenpeace chronić pszczoły”. Dzięki naszej akcji udało się ochronić aż 65 tych jakże pożytecznych owadów.    

Wiele osób chętnie przystąpiło do testu kulturoznawczego pod tytułem „Royal Quiz”. Okazało się, że nasi uczniowie świetnie orientują się co do przebiegu panowania królowej Elżbiety II. Znają datę wstąpienia Jej Królewskiej Mości na tron, orientują się kto jest kim w Rodzinie Królewskiej, bezbłędnie wskazują kraje, w których panuje HM the Queen. Wiedzą nawet, że pieski rasy corgi to Jej ulubione czworonogi. God Save The Queen! Niechaj żyje długie lata!

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych wychowanków. Dziękujemy szczególnie Kamili Gusztyn, Jakubowi Kobosko, Wiktorii Martus i Patrycji Merchelskiej z klasy II L oraz Magdzie Czarnowskiej i Karolinie Abramowicz z klasy II B za pyszne słodkości i pomoc przy organizacji imprezy. <<<<ZOBACZ GALERIĘ>>>>

Organizatorzy Joanna Sołowianowicz, Grażyna Nieścior