ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
„Mistrz ze Stratfordu” 2016

„Mistrz ze Stratfordu” 2016

Drukuj

frontDSC05040W bieżącym roku obchodzona jest 400 rocznica śmierci Williama Szekspira, najwybitniejszego dramaturga świata. Chociaż od jego śmierci minęły już cztery wieki, to treści zawarte w jego sztukach i poezji są ponadczasowe i towarzyszą nam na co dzień.

PG 18 również postanowiło upamiętnić tę rocznicę. Z tej okazji klasy 3B i 3L obejrzały współczesną wersję „Romea i Julii” z Leonardo di Caprio i Claire Danes w rolach głównych. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym na portret Williama Szekspira „Mistrz ze Stratfordu”. Uczniowie wykonali też okolicznościowe plakaty o jego życiu i twórczości.

Wyniki konkursu: 1 miejsce ex-aequo: Natalia Dembko i Sylwia Gontar z klasy 3B, 2 miejsce ex-aequo: Jakub Charyton z 1K oraz Paulina Sawoniuk z PG 20, 3 miejsce ex-aequo: Martyna Puchacz z 1K oraz Paulina Piechowska z 1C. Przyznano także cztery wyróżnienia (Monice Dziełak z 2a, Krzysztofowi Andrukowi z 3B, Sebastianowi Tarachoniowi z 3L oraz Gabrieli Mikołajuk z 1C). Gratulujemy!

Projekcja filmu oraz konkurs plastyczny odbyły się w ramach „Dni Krajów Anglojęzycznych” organizowanych w naszej szkole od kilku lat. Dziękujemy p. Dorocie Artysiewicz za przyłączenie się do obchodów rocznicy i zachęcenie uczniów do podjęcia próby naszkicowania portretu Mistrza.

<<<galeria>>>

Organizatorzy akcji: Joanna Sołowianowicz i Grażyna Nieścior

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.