ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Konkursy o ROSJI 2016

Konkursy o ROSJI 2016

Drukuj

front ros2016W dniu 18 marca 2016 roku na wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się część I- pisemna XIII Edycji Konkursu Wiedzy o Rosji pt.” WOŁGA”. Do części drugiej ustnej, która odbyła się 23 marca zostało zakwalifikowanych pięć uczennic z naszej szkoły: Rogalewska Karolina, Sołościuk Ewelina, Fiedoruk Justyna, Czarnomysa Dominika z kl.3p i Klepacka Wiktoria z kl.2a.

<<<<galeria>>>>

Wyniki konkursu:

 

 

 

 

 

 

Nazwisko i imię ucznia, klasa

Osiągnięcie

1

Rogalewska Karolina, kl.3p

I miejsce, laureat

2

Sołościuk Ewelina, kl.3p

I miejsce, laureat

3

Fiedoruk Justyna, kl. 3p

I miejsce, laureat

4

Czarnomysa Dominika, kl. 3p

III miejsce, laureat

5

Klepacka Wiktoria, kl. 2a

IV miejsce, laureat

 

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 20 czerwca 2016 roku.

24 kwietnia 2016 odbyła się XIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt.’’ Miłość w Rosyjskiej Poezji- Rosyjska Poezja Liryczna”

IV miejsce i tytuł laureata zdobyła Rogalewska Karolina z kl.IIIp Zieniuk Bartosz z kl.IIa został finalistką. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 18 czerwca b.r.


 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.