Wizyta sędziów z „Apteczka prawną”

logo iustitiaW grudniu 2016 roku uczniowie klas III S, III K i III A naszego gimnazjum wzięli udział w projekcie „Edukacja prawna młodzieży”. Były to zajęcia prowadzone przez sędziów Sądu Okręgowego w Białymstoku w ramach współpracy Miasta Białystok i Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział w Białymstoku.

Takie lekcje odbyły się w sześciu szkołach: trzech gimnazjach i trzech szkołach ponadgimnazjalnych i miały na celu popularyzowanie wiedzy o prawie oraz wzmacnianie autorytetu sądów i sędziów wśród uczniów.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała cyklu wykładów z zakresu prawa karnego, rodzinnego, aspektów prawnych korzystania z Internetu i prawa cywilnego oraz zadała sędziom wiele pytań. Każdy uczestnik projektu otrzymał bezpłatnie egzemplarz książki „Apteczka prawna Lex bez łez”, który jest poradnikiem prawnym dla młodzieży napisanym przystępnym językiem, w atrakcyjnej, nowoczesnej formie.

nauczyciele wiedzy o społeczeństwie