ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Przystąpiliśmy do programu "Telefon dla każdego Ucznia 2017" - Prima aprilis :)

Przystąpiliśmy do programu "Telefon dla każdego Ucznia 2017" - Prima aprilis :)

Drukuj

grafiti maleW związku z przystąpieniem powstającej szkoły SP48 do programu "Telefon dla każdego Ucznia" wszyscy nowi wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 48 otrzymają telefony komórkowe. Najnowsze badania pokazują, że dzieci bardzo chętnie siegają po nowinki technologiczne. Instytut Nowoczesnej Edukacji zalecił, aby maluchy na lekcjach używały telefonów, które są mniejsze i tańsze od laptopów. Udało się wygospodarować znaczące środki finansowe na ten cel.

Programem "Telefon dla każdego Ucznia" w SP 48 zajmować się będzie Agnieszka Fejk, nuczycielka j. angielskiego. <foto1>. I tak uczniowie klas 1 otrzymają  następujący aparat <foto2>, uczniowie klas 4 nieco szybszy telefon <foto3>, Natomiast uczniowie klas 7 aparaty najnowsze, firmy z logiem jabłuszka, klasa angielska ten telefon <foto4> a klasy sportowe ten <foto5>. Informacja o darmowych telefonach rozeszła się po osiedlu a ucieszeni uczniowe Arkadiusz April oraz Beata Kwiecień stworzyli wspaniałe graffiti promujące SP 48. <foto6>. Reklama akcji w SP48 jest tez widoczna w nowo otwartym sklepie w galeri handlowej <foto7>.

Krzysztof Klem Prima aprilis

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.