Australia Day 2017

frontIMG 2359Dzień Australii przypada 26 stycznia. Jest to rocznica założenia w 1788r. przez Brytyjczyków pierwszej osady karnej (obecne Sydney) na tym odległym kontynencie. Nasze obchody zorganizowaliśmy w czasie Dnia Otwartego przyszłej reaktywowanej Szkoły Podstawowej Nr 48.

Aby tych smakowitości spróbować trzeba było zmierzyć się ze sztuką rdzennych mieszkańców tego kontynentu – Aborygenów i techniką plastyczną malarstwa kropkowego pokolorować symbole Australii. Starsi uczniowie mogli rozwiązać łamigłówki, krzyżówki i quizy. Uczniowie klas I-III PG 18 obejrzeli także film pt. „Odkryte tajemnice Australii”. <<<galeria>>>

Dziękujemy za wspólną edukacyjną zabawę!

Joanna Sołowianowicz Grażyna Nieścior