„Uwolnij Książkę”, czyli Bookrossing w PG nr 18

DSC05549 frontKsiążka żyje, gdy jest czytana, dlatego warto ją puszczać w obieg. Nasi uczniowie i pracownicy szkoły skorzystali z tej możliwości w dniach 8 – 15 maja 2017r, gdy wzięli udział w akcji bookcrossingu. Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek, najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych punktach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym, wyznaczonym do tego miejscu. U nas można było zostawić lub wziąć książkę ze specjalnie przygotowanych do tego celu stolików, ustawionych w holu szkoły.

Bookcrossing, czyli wymienianie się książkami, wymyślili Amerykanie. Książki krążą z rąk do rąk, są pozostawiane na ławce w parku, w kawiarniach, autobusach, pociągach  albo w specjalnie przygotowanych miejscach – półkach czy stolikach.

<<<foto1>>>    <<< foto2>>>

Nauczyciele bibliotekarze