Wolontariat w ZSP5 - grudzień 2017

front20171201 102131Grudzień to miesiąc, który jak co roku wyjątkowo intensywnie angażuje wolontariuszy w działania na rzecz osób potrzebujących. Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z  uczniami oraz nauczycielami ZSP nr 5 przeprowadzili akcje, dzięki którym wspomogliśmy paczkami żywnościowymi oraz rzeczowymi dwie rodziny z naszej szkoły. Ponadto zorganizowaliśmy zbiórkę maskotek- pluszaków, które trafią do dzieci -podopiecznych Fundacji Dziewczynka z Zapałkami.
W dniach 1-3 grudnia uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny brały udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Polskie Banki Żywności. W tegorocznej świątecznej zbiórce wspólnie z innymi wolontariuszami z kraju udało się zebrać ponad 5 ton żywności!!!
Bardzo dziękuję wolontariuszom oraz uczniom i nauczycielom za udział w akcjach i serdecznie zapraszam do dalszej współpracy :)

<foto1 <foto2> <foto3> <foto4>
opiekun SKW- Marta Twarowska