Uczniowie PG 18 na BialJam 2018

front bialjamW dniach 8-10 czerwca, trójka uczniów 2A PG18 (Adam Rogowski- inżynier projektu i koder, Wiktoria Wojciulik- dyrektor PR i grafik oraz Dawid Podbielski- grafik),  miała przyjemność brać udział w IV edycji Białostockiego Konkursu Tworzenia Gier Komputerowych BialJam 2018 odbywającej się na wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.  Spośród 80 uczestników podzielonych na 22 grupy, nasi uczniowie byli drugą najmłodszą grupą w tym roku. Po rejestracji drużyn, z trzech tematów z największą ilością głosów miał zostać wylosowany jeden, mający być hasłem przewodnim tegorocznych gier. Spośród "Teleportacji, Januszy i Two steps from hell", został wylosowany dość nietuzinkowy i ciekawy temat; "Janusze", czyli inaczej typowi, stereotypowi Polacy. Na wykonanie zadania drużyny miały 48 godzin.  W niedzielę po prezentacji gier, mieli zostać wybrani trzej zwycięzcy, oraz  zwycięzcy wyróżnień za najlepszą grafikę, muzykę, i najlepsze wykorzystanie dodatkowego, podanego drugiego dnia konkursu, słowa "portal". Naszym zawodnikom udało się stworzyć w pełni działającą i grywalną grę, lecz mimo dobrego pomysłu i niezłego wykonania nie udało się im zająć żadnego miejsca. Uczniowie PG18, dostali koszulki, torby i naklejki z logiem i maskotką całego wydarzenia. Było to bardzo interesujące doświadczenie i z przyjemnością, nasi "developerzy" wezmą udział w przyszłym roku w tym konkursie.
<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7