ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności >>> 7. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

7. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Drukuj

frontDSC05780W dniach 4 – 8. 06. 2018 r. w szkole miały miejsce imprezy związane z 7. Białostockim Tygodniem Czytania Dzieciom. Akcja przygotowana była bardzo pieczołowicie i obfitowała w wiele atrakcji. I tak uczniowie klasy IV A pod kierownictwem wychowawczyni, p. Doroty Artysiewicz, przygotowali przedstawienie zatytułowane „Alfabet teatru”, podczas którego zapoznawali widzów z klas pierwszych z arkanami teatru i spektaklu teatralnego. Tegoroczną lekturą stały się znane wielu pokoleniom przygody „Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren. Uczniom klas pierwszych oraz czwartej czytali o nich harcerze będący absolwentami naszego gimnazjum.

W szkolnej bibliotece miał też miejsce niezwykły koncert, którego sprawczynią była ulubienica naszych przedszkolaków Kicia – Kocia. Tym razem pragnęła założyć zespół muzyczny, więc w trakcie czytania książeczki przez panią Renatę z biblioteki pojawiały się muzyczne wstawki grane na skrzypcach przez p. Michalinę Artysiewicz. Lekturze towarzyszył tez pokaz instrumentów muzycznych.

Mali widzowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem śledzili przedsięwzięcia Kici – Koci ilustrowane muzyką.

Tegorocznej akcji towarzyszyły również wystawy. Jedna z nich, eksponowana w bibliotece szkolnej, przedstawiała historię tej imprezy. Inna poświęcona była najstarszym książkom znajdującym się w księgozbiorze naszej biblioteki.

<<< galeria >>>

Nauczyciele bibliotekarze