ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności >>> SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ BARBARĄ MIKULSKĄ

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ BARBARĄ MIKULSKĄ

Drukuj

front a3 października 2018r. cztery uczennice klasy trzeciej „A” i trzeciej „S” gimnazjum, pod opieką pani Barbary Szymańskiej wybrały się do Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku gdzie wzięły udział w spotkaniu autorskim z powieściopisarką Barbarą Mikulską autorką powieści dla młodzieży „Łzy Boga Deszczu. Nosicielka i Porwanie”. Oraz książek dla dzieci: „Myszka Hania”.

Dziewczęta wysłuchały opowieści o tworzeniu powieści, o czerpaniu natchnienia o łączeniu pracy powieściopisarza z życiem codziennym. Pisarka wyczerpująco odpowiadała na pytania czytelników. Nasze uczennice uzyskały autograf w książce zakupionej do naszej biblioteki i zrobiły pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie odbyło się w ramach 9. edycji projektu ,,Podlaskie spotkania z pisarzami" organizowanego przez Białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w partnerstwie z Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku przy dofinansowaniu z budżetu miasta Białegostoku.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>

Nauczyciele Bibliotekarze

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.