IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

frontDSC 66064 października 2019r. obchodzono w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już od 30 września uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia. Powtarzali ze swoimi nauczycielami i rodzicami tabliczkę mnożenia. Wywieszali plakaty z trudniejszymi przykładami z tabliczki mnożenia i dekorowali szkołę. Natomiast w piątek 4 października uczniowie klasy szóstej zostali egzaminatorami, którzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia zarówno u swoich kolegów, jak i osób dorosłych. Byli bardzo odpowiedzialni i dokładni. Na lekcjach w klasach trzecich, piątej i szóstej przeprowadzono pisemny egzamin. Każdy uczeń losował kartę z pięcioma przykładami, które musiał uzupełnić. Kazdy, kto pomyślnie zdał pisemny egzamin, otrzymywał certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Następnie na drugim piętrze zostały zorganizowane konkurencje: „Królowa skakanki” -Uczestnicy ciągnęli 6 losów z zadaniami z tabliczki mnożenia. Podczas odpowiadania na pytania musieli skakać przez skakankę. Wygrywała ta osoba, która poprawnie odpowiadała i skakała przez skakankę. „Piłkarz matematyk” - Uczestnicy ciągnęli 10 losów z zadaniami z tabliczki mnożenia. Podczas odpowiadania strzelali gole. Wygrywała ta osoba, która poprawnie odpowiadała i celnie strzelała gole. Chętnych było wielu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody (ołówki z Lewandowskim lub z pieskami, gumki w kształcie myszek ubrankach, mazaki, plany lekcji). Na przerwach patrole egzaminacyjne przepytywały osoby pracujące w szkole ze znajomości tabliczki mnożenia. Ten, kto odpowiedział poprawnie, otrzymywał Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim mogliśmy w sposób przyjemny sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości tabliczki mnożenia i nie tylko.

<<<galeria>>>