ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkolny Konkurs Poezji Religijnej 2019

Szkolny Konkurs Poezji Religijnej 2019

Drukuj

                frontDSC 752221 października 2019 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci Świętego Jana Pawła II. Udział wzięło 28 uczestników.

                Najpierw zaprezentowali się najmłodsi - uczniowie przedszkola: Kacper Horosz, Bartłomiej Sawicki, Emilia Gumieniak, Łucja Kozicka, Liliana Dubkowska, Dominik Sidz, Karolina Łukaszuk, Hanna Wityk. Poziom wystąpień był bardzo wyrównany, dlatego wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez Dyrekcję.

                Następnie odbyły się przesłuchania w dwóch kategoriach: klas I-II i klas III oraz V.

                W pierwszej kategorii zwycięzcami okazali się uczniowie: Klara Wróbel 2a - I miejsce; Arkadiusz Superson 1b - II miejsce; Kornelia Wróbel 2c i Wiktoria Pac 2c - III miejsce.

                W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Laura Szczebiot - uczennica klasy 5a; II miejsce Marlena Pajko - uczennica 3b; III miejsce ex aequo: Daria Superson z klasy 3a i Hanna Rudź z klasy 5a.

                Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.

                Królowały wiersze księdza Jana Twardowskiego. Była to wspaniała uczta dla ducha. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. <<<GALERIA>>>

Dyrekcja i organizatorzy

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.