ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
5 grudnia- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Drukuj

front wol25 grudnia na całym świecie obchodzony jest dzień wolontariusza. To dzień, w którym chcemy dostrzec, wyróżnić i podziękować osobom zaangażowanym w działania na rzecz innych.

W tym roku  Szkolne Koło Wolontariatu obchodziło ten dzień w sposób szczególny- biorąc udział w dwudniowej Konferencji zorganizowanej w Warszawie przez Fundację Świat na Tak. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była pomoc zwierzętom. Mieliśmy okazję uczestniczyć w debacie oxfordzkiej i w jej trakcie uczyć się typowych dla tej formy zasad prowadzenia dyskusji. Ponadto poznaliśmy specyfikę pracy Eko-Patrolu, wolontariatu działającego przy schronisku dla zwierząt”Na Paluchu” oraz mieliśmy okazję pogłaskać Alczi- psiego terapeutę, który na codzień wspomaga wolontariuszy Fundacji Cze-Ne-Ka. W trakcie spotkania z prezesem Fundacji, p. Joanną Fabisiak , odebraliśmy koszulki wolontariuszy Klubu Ośmiu. Od tej pory  będziemy je nosić z dumą. Dla naszych wolontariuszy była to także okazja do zawarcia nowych znajomosci, wspólnej zabawy oraz lepszego poznania się. Ponadto korzystając z cudownej pogody podziwialiśmy Warszawę z 30 piętra tarasu widokowego PKiN.

<<< galeria >>>

Opiekunowie SKW- M. Twarowska, K. Paszko

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.