Kolęda z Gwiazdą

front20200117 124853W dniu 17.01.2020 zespół „Bemolki” z klasy III B wziął udział w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pod hasłem „A Słowo stało się ciałem…” w ramach projektu „Kolęda z Gwiazdą”, pod honorowym patronatem J. E. Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

W przeglądzie wzięli udział soliści, chóry, zespoły i schole zarówno z Białegostoku, jak też innych zakątków naszego regionu. Głównym celem spotkania było szerzenie znajomości tradycji bożonarodzeniowych i prezentacja swoich talentów wobec szerszego audytorium. Była to wspaniała okazja, by wysłuchać kolęd i pastorałek w pięknym wykonaniu młodszych grup przedszkolnych i starszej młodzieży, a nawet – autorskiej pastorałki granej i śpiewanej przez nauczyciela muzyki. Wszyscy słuchali się z uwagą, jedni drugim bili gromkie brawa i włączali we wspólne muzykowanie. Atmosfera była tak miła, że chętnie skorzystamy z zaproszenia do występu za rok.

<<<powiększ foto>>> | <<< film z występu >>>

Grażyna Nieścior