ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
DL@ PRZEDSZKOLAKA >>> Religia Przedszkole

Religia Przedszkole

Drukuj

W niedziele będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego

S. Faustyna otrzymała od Pana Jezusa przesłanie.
Jezus objawił siostrze Faustynie Kowalskiej wielką tajemnicę Bożego Miłosierdzia, czyli przejawu ogromnej miłości Boga do ludzi, szczególnie do grzeszników. S. Faustyna przekazała przesłanie całemu Kościołowi.
Przejawy Bożego Miłosierdzia. Koronka,  Święto Miłosierdzia Bożego,  Obraz Jezusa Miłosiernego, Godzina Miłosierdzia.
S. Faustyna dostała od Pana Jezusa polecenie." Wysyłam ciebie do całej ludzkości z moim miłosierdziem. Nie chcę karać zbolałej ludzkości, ale pragnę ja uleczyć, przytulając ja do swego miłosiernego serca(...); wybrałem cię(...)abyś dawała duszom poznać moje wielkie miłosierdzie, jakie mam dla nich, i zachęcała je do ufności w przepaść mojego miłosierdzia". (Dzienniczek Św. Siostry Faustyny)
 Uczy nas tego siostra Faustyna i zachęca nas, byśmy tak jak ona, mocno zaufali Bogu i szerzyli kult Miłosierdzia Bożego.
ZADANIE -Narysuj Serce Jezusa Miłosiernego z którego wypływają promienie miłosierdzia
Dziękuję za zajęcia.

 

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.