ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
DL@ UCZNIA >>> klasa 3 a Maj Dzieci

klasa 3 a Maj Dzieci

Drukuj

MAJ – DZIECI

Środa – 27.05

J. polski - przeczytaj czytankę ,,Drzewo do samego nieba” (s.46-48 podr.). Odpowiedz na pytania 1-4 znajdujące się pod tekstem. Wykonaj ćwiczenia 1-4 ze strony 50-51. W zeszycie z dzisiejszą datą wpisz temat: „Nasze podwórko”. Następnie wykonaj polecenie 5 s.51 (ćwicz.) – prześlij mi zdjęcie.

Matematyka – Liczymy w zakresie 1000. Na rozgrzewkę Ćwiczenie 4 s.63. Następnie
w zeszycie wykonaj z dzisiejszą datą zadania 3 – 5 ze s.47 (podr.). Przyślij zdjęcie zad.4.

Czwartek – 28.05

J. polski – Temat w zeszycie: „Pisownia nie z przymiotnikami.” Zapoznaj się z punktem
1 s.49 (podr.) .Wykonaj polecenia 2 i 3 . Przyślij zdjęcie polecenia 3.

Matematyka – Wykonaj z podręcznika zadania 1 – 3 s.48. Zad.3 – przyślij. Następnie zrób ćwiczenia 1 -2 s.64.

Przyroda – Zapisz w zeszycie temat: „Drzewa naszego regionu”. Wymień nazwy drzew występujących w naszym regionie. (możesz wykorzystać informacje z Internetu „Rodzime gatunki drzew w regionie północno – wschodnim”. Odszukaj zdjęcia, jak wyglądają te drzewa.)

Piątek - 29.05

J. polski – Niedawno pytałam Was czy wszyscy przeczytali „Karolcię”. Dziś przyszedł czas na przypomnienie tej lektury . Cofnijcie się w ćwiczeniach do stron 31 – 35 i wykonajcie polecenia ( wszystkie, na które możecie udzielić odpowiedzi). Jeżeli ktoś do tej pory nie zapoznał się z lekturą powinien w miarę możliwości nadrobić zaległość.

Muzyka – Skorzystaj z YOUTUBE – poszukaj i posłuchaj PIOSENKI DLA DZIECI – FASOLKI.

Praca plastyczna – Spróbuj wykonać „drzewo” z różnych materiałów nadających się do recyklingu. Prześlij mi zdjęcie ( na wykonanie masz czas do 1 czerwca).

UWAGA ! WAŻNE !

Proszę o dostarczenie do szkoły wszystkich wypożyczonych książek z naszej biblioteki.

Książki należy zapakować tak aby nie uległy zniszczeniu (np. w reklamówkę), zabezpieczyć i dołączyć kartkę z informacją: klasa III A, imię i nazwisko dziecka. Przesyłki prosimy zostawiać na stoliku w przedsionku szkoły. Można też zwracać podręczniki i ćwiczenia, które już zostały w całości wykorzystane.

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.