ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki 2021

CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki 2021

Drukuj

         front do
front do2

       W roku szkolnym 2020/2021 klasy I B i I D realizowały międzynarodowy   projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I -III "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Głównym celem projektu było rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, jak również wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym poprzez rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

     Dzięki realizacji projektu udoskonaliła się u dzieci umiejętność czytania oraz w znaczny sposób wzrosła chęć do samodzielnego czytania, co przełożyło się na liczbie wypożyczonych książek z biblioteki szkolnej . W ilości wypożyczonych książek klasy zajęły wysokie miejsca - I miejsce - klasa I B, II miejsce - klasa I D. Młodzi przyjaciele książek z przyjemnością przystąpią do realizacji kolejnej edycji projektu.

<<< foto1>>> | <<<foto2>>>

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.