ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA II JEŻYKI >>> Nasze zmysły

Nasze zmysły

Drukuj

W minionym tym tygodniu w naszej grupie zajęcia dydaktyczne skupione były na zmysłach, które posiada człowiek: wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Dzięki zabawom badawczym dzieci mogły zadbać o rozwój swoich zmysłów.
Zmysł dotyku ćwiczyliśmy za pomocą skrzyni dotykowej, w której ukryte zostały różne przedmioty. Dzieci poprzez dotyk miały zadanie rozpoznać - co to jest za przedmiot? Ponadto dzieci wykonały pracę plastyczno-techniczną, która była kompozycją materiałów o różnych fakturach. Ich celem była stymulacja zmysłów, nie tylko zmysłu dotyku, ale również wzroku poprzez bogatą kolorystykę.
Zmysł słuchu rozwijaliśmy poprzez rozpoznawanie dźwięków z otoczenia i określania ilości spadających guziczków do słoika.
     Zabawa badawcza polegająca na rozpoznawaniu smaków: słodkiego, słonego i kwaśnego sprawiła dzieciom wiele radości. Dzieci prawidłowo rozpoznały każdy smak.
Zmysł powonienia rozwijaliśmy poprzez zabawy ze słoiczkami zapachowymi. Dostarczyły one dzieciom mnóstwa wrażeń sensorycznych. Przy okazji tych zabaw stymulowaliśmy także zmysł wzroku i rozwijaliśmy umiejętności językowe.

1 2 3 4 5 6 7

ilustracja