ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
TRZYMAJ FORMĘ >>> Trzymaj Formę 2012 >>> Język angielski - Trzyamaj Formę 2012

Język angielski - Trzyamaj Formę 2012

Drukuj

P1150517

Dzień Walijski (Welsh Day) w PG 18

Dnia 21 marca 2011 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ WALIJSKI (Welsh Day). Dzień św. Dawida, patrona Walii obchodzony jest co prawda 1 marca, ale impreza znakomicie wpisała się w Dzień Otwarty promujący naszą szkołę i organizowaną od kilku lat akcję prozdrowotną „Trzymaj Formę”. Uczciliśmy również początek wiosny; było więc żonkilowo i radośnie! Uśmiech

>> Galeria zdjęć <<

Głównym punktem imprezy walijskiej i akcji „Trzymaj Formę” (Keep Fit) były bardzo zdrowe i smaczne sałatki z porem (symbolem Walii) wykonane przez uczniów klasy 2c.
W tym dniu każdego miłośnika walijskiej kultury obowiązywał żółty kolor jednej z części garderoby.
Na korytarzu na parterze można było również obejrzeć plakaty prezentujące Walię, symbole Walii, zdjęcia przedstawiające najbardziej charakterystyczne miejsca w tym kraju oraz prezentację multimedialną.

W konkursie na najładniejszy plakat wygrała Aleksandra Prymaka (2b), drugie miejsce zajęła Katarzyna Arciszewska (2b), a trzecie ex-aequo Edyta Okurowska oraz Grzegorz Martyniuk także uczniowie klasy 2b.

Odbył się też konkurs kulturoznawczy „Cymru am byth!” (Walia na zawsze!).
W tym konkursie pierwsze miejsce zajęła Julita Szeremeta (1k), na drugim miejscu uplasowała się Anna Florczak (3s), a trzeci był Paweł Osienik (3k). Gratulujemy! J

Nagrody ufundowały wydawnictwa Macmillan i Pearson Longman. Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i przyłączenie się do obchodów tego dnia Uśmiech

ORGANIZATORZY:
Joanna Sołowianowicz
Grażyna Nieścior

RUNNING DICTATION – BIEGAJACE DYKTANDO

W ramach akcji promującej zdrowy styl życia KEEP FIT konkurs Running Dictation starał się przybliżyć uczniom daną tematykę poprzez treść zawartą w dyktandzie i oryginalny sposób jego realizacji.

Do zawodów zgłosiło się osiem par z klas pierwszych i drugich. Jeden uczeń z każdej pary musiał pobiec na drugą stronę korytarza gdzie znajdował się tekst, zapamiętać go jak najwięcej i wrócić do swego partnera, aby podyktować mu zapamiętany fragment. Drugi uczeń z pary miał zapisać podyktowane zdania. Wygrała ta para, która odtworzyła podany tekst najszybciej i najdokładniej. W tym roku temu zadaniu sprostali uczniowie:

Pierwsze miejsce – Aleksandra Jurczuk i Karolina Januszek z klasy 2 A

Drugie miejsce – Maciej Maliszewski i Maciej Koćmierowski z klasy 2 A

Trzecie miejsce - Aleksandra Okońska i Aniela Sokół z klasy 1A

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony chętnych biorących udział i uczniów dopingujacych przedstawicieli swoich klas.

ORGANIZATORZY:
Regina Siemiończyk
Joanna Waszkiewicz