NADMORSKIE WARSZTATY PRZYRODNICZE W STEGNIE

DSC_0307

W dniach od 20 do 24 maja 2012 uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w Nadmorskich Warsztatach Przyrodniczych w Stegnie. Zajęcia prowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Gdańskiego. Oprócz świetnej zabawy i dużej dawki jodu  uczniowie dowiedzieli  się mnóstwa informacji o otaczającej nas przyrodzie. Mieli okazję poznać świat owadów i „zbierać” pożywienie w grupach np. mięsożerców czy roślinożerców, klasyfikować zebrane owady na zajęciach z entomologii. Brali udział w zajęciach o tematyce dotyczącej nietoperzy, ornitologii, entomologii, botaniki. Nauczyli  się korzystać w terenie z mapy - niezapomniany bieg na orientację.

>> Galeria zdjęć 1 <<       >> Galeria zdjęć 2 <<

Przekonali się także, że nauka przyrody może być ogromną przyjemnością i przygodą, jeżeli salą lekcyjną jest pachnąca bzami i szumiąca morzem okolica. Nie zabrakło też lekcji historii. Zwiedzili zamek krzyżacki w Malborku, obóz koncentracyjny w Sztutowie, zabytki Gdańska, Gdyńskie Akwarium, wysłuchali koncertu organowego w Oliwie, a w drodze powrotnej byli na Polach Grunwaldzkich. Mieli także okazję podziwiać nadmorskie kurorty takie jak Sopot i Krynica Morska. Z nowymi doświadczeniami, ocenami za włożony trud, a przede wszystkim planami na następną wycieczkę zadowoleni uczniowie wrócili do Białegostoku.

wyszukiwarka

ksz zaw