ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PODLASKIE TALENTY 2010

PODLASKIE TALENTY 2010

Drukuj
11 lutego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbyła się, już po raz piąty, uroczystość wręczenia certyfikatów dla młodych stypendystów Marszałka – uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2010.
Reprezentantem naszej szkoły była Paulina Mierzwińska kl. 3a. GRATULACJE.

W roku 2009 ogółem złożono 177 wniosków o stypendia. Wnioski opiniowała siedmioosobowa komisja, w skład której wchodziły cztery osoby wskazane przez Komisję Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz trzy osoby wskazane przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Na podstawie opinii komisji, następnie Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał, 26 stycznia 2010 roku, stypendium w wysokości po 250 zł miesięcznie na 2010 rok,  45 uczniom uzdolnionym artystycznie, czyli o 15 więcej niż dotychczas.

Paulina Mierzwińska jest wybitnie utalentowana plastycznie. Ma na swoim koncie następujące osiągnięcia, m.innymi: III m-ce w kat. batik na XIX Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcej Twórczości Plastycznej, jest laureatką Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Plastycznej pod patronatem polskiego komitetu do spraw UNESCO.

 

 

Zobacz występ wideo

Więcej na stronie Wrota Podlasia 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.