ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Diamentowy Jubileusz

Diamentowy Jubileusz

Drukuj

frontW dniach 5-6 listopada 2012 r. w naszej szkole upamiętniliśmy 60-lecie panowania królowej brytyjskiej Elżbiety II.

Z tej okazji ogłoszony został we współpracy z Samorządem Uczniowskim konkurs na portret królowej Elżbiety II. Konkurs wygrała Emilia Rękawek (1D), drugie miejsce zajęły ex-aequo Renata Czupryńska (3K) i Gabriela Kujawa (3L), a trzecie Weronika Iwaszczuk (1L).

Prace naszych uczniów można było podziwiać w holu szkoły obok plansz przedstawiających panowanie brytyjskiej monarchini. Hol ozdobiły także plakaty o Anglii wykonane przez uczennice klasy 3B – Aleksandrę Prymakę (1 miejsce) oraz Julię Ostapczuk i Martę Tymińską – obie drugie miejsce w konkursie plakatowym.

Wszystkie te ciekawe prace i plakaty znakomicie dodały nastroju naszej kawiarence „Queen’s Café”, w której można było w „towarzystwie” czcigodnej jubilatki wypić herbatkę po angielsku, spróbować szarlotki oraz typowo angielskich ciasteczek. Kawiarenkę sprawnie obsługiwali uczniowie z klas 3C i 3L. Dochód ze sprzedaży został przekazany na cel charytatywny (UNICEF) - zakup tabletek uzdatniających wodę. Królewską atmosferę tworzyły także piosenki zespołu „Queen”.

 

 

Chętni uczniowie napisali test kulturoznawczy związany z królową Elżbietą. Pierwsze miejsce zajęła Julita Szeremeta (2K), a drugie ex-aequo Filip Kuźmicki i Mateusz Urban z 3C.

Jako ciekawostkę dodamy również, że 5 listopada przypada w Anglii rocznica słynnego „spisku prochowego” Guya Fawkesa. Informacje o tym wydarzeniu wraz z charakterystyczną maską spiskowca pojawiły się na jednej z kolumn.

Dziękujemy za pomoc pani Joannie Stankiewicz (nasza pani z portierni), paniom kucharkom oraz samorządowej ekipie nagłośnieniowej i porządkowej.

Dziękujemy też Wydawnictwu Macmillan Polska i panu Dyrektorowi za ufundowanie nagród.

mak napisgoogle2

Organizatorzy:

Joanna Sołowianowicz

Grażyna Nieścior

Dorota Artysiewicz

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.