BIBLIOTEKA >>> O nas >>> Historia biblioteki

Historia biblioteki

Biblioteka Publicznego Gimnazjum nr 18 im króla Stefana Batorego w Białymstoku rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 1999/ 2000 (pierwszym roku wprowadzenia reformy gimnazjalnej). Początkowo funkcjonowała razem z biblioteką wygasającej Szkoły Podstawowej nr 48, której księgozbiór systematycznie przejmowała. W sumie, dzięki zakupom nowych książek, darom indywidualnym, z różnych instytucji nasz księgozbiór w roku szk. 2011/12 liczył ponad 12 tys. książek.

Biblioteka mieści się na II piętrze. Uczniowie mają do dyspozycji dwa duże, odrębne pomieszczenia, w których znajdują się: czytelnia, wypożyczalnia i Multimedialne Centrum Informacji (MCI), a także archiwum.

Nauczyciele bibliotekarze dokładają starań, aby biblioteka była skarbnicą wiedzy, kuźnią talentów recytatorskich, aktorskich, dziennikarskich, plastycznych; aby była ważnym ogniwem życia kulturalnego szkoły.

Biblioteka ma do zaproponowania bogatą ofertę wystaw, konkursów, różnego rodzaju akcji we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Ponadto stwarza możliwość udziału uczniów w spotkaniach z ciekawymi ludźmi poprzez zapraszanie artystów w mury PG nr 18, organizowanie wyjazdów na spotkania autorskie, wystawy, wernisaże, itp.

Warto nas odwiedzać, bo biblioteka to również miejsce, dające szansę bliższego poznania kolegów i koleżanek z innych klas.