SAMORZĄD UCZNIOWSKI >>> Działalność SU
Działalność Samorządu

Dzień pluszowego misia 2018

frontDSC 1493Obchodziliśmy go w naszej szkole 26 listopada 2018 r. Pluszowy miś to ukochana przytulanka każdego dziecka przed zaśnięciem, a także wspaniały przyjaciel do zabawy i nieodłączny towarzysz podróży. Tego dnia, na szkolnym korytarzu odbyła się wielka parada pluszowych misiów, zakończona słodką degustacją lizaków. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!

galeria zsp5 2

Uroczystości z okazji 11 Listopada w ZSP5 w Białymstoku - 2018

aDSC 1065
galeria1    |    galeria2

Piknik Niepodległościowy (17.10.2018r.)

piknik pilogo niepodlZ okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości postanowiliśmy zorganizować imprezę, która zintegrowałaby wszystkie szkoły podstawowe, znajdujące sięna osiedlu Słoneczny Stok. Chcieliśmy, aby impreza miała charakter i godny, i radosny jednocześnie, więc doszliśmy do wniosku, że urządzimy … Piknik Niepodległościowy. 17.10.2018 r. do amfiteatru na osiedlu „Zielone Wzgórza” zaprosiliśmy przedstawicieli ze Szkół Podstawowych nr 43, 44, i 49, by wspólnie świętować ten niezwykły jubileusz. Uczniom towarzyszyli Dyrektorzy placówek.

Dzieci miały za zadanie przygotować się do mini zawodów sportowych i 3 konkursów: na prezentację transparentu z hasłem patriotycznym, na najlepsze wykonanie pieśni patriotycznej, na przebranie i ucharakteryzowanie jednej osoby na Józefa Piłsudskiego. Piknik rozpoczął się odśpiewaniem przez wszystkich ulubionej pieśni Marszałka Józefa Piłsudskiego pt. „Pierwsza Brygada”. Potem przyszedł czas na prezentację każdej ze szkół. Na scenie pojawiły się transparenty nawiązujące do Święta Odzyskania Niepodległości, wystąpili chłopcy przebrani za Józefa Piłsudskiego (jeden z uczniów z SP nr 43 miał nawet drewnianego konika – nawiązanie do Kasztanki Marszałka), a także zaprezentowały się całe grupy, śpiewające wybraną pieśń patriotyczną (żadna się nie powtórzyła). Później dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez naszych nauczycieli WF. Po części konkursowej uczestnicy Pikniku mieli możliwość pomalowania twarzy na biało – czerwono, dekorowania ciasteczek w kolorach narodowych oraz spróbowania smakowitej grochówki – specjalnie ugotowanej przez nasze szkolne kucharki. Wygrani byli wszyscy uczestnicy Pikniku, dlatego też na zakończenie imprezy wszyscy zostali nagrodzeni słodkimi niespodziankami.

Nasze spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem także wśród mieszkańców osiedla, którzy przychodzili, siadali na ławkach amfiteatru i wspólnie z uczniami śpiewali pieśni patriotyczne.

Piknik Niepodległościowy został zorganizowany przy współpracy ze SM „Słoneczny Stok”, a w ramach współpracy między szkołami – imprezę poprowadziła nauczycielka z SP nr 43.

WYBORY 2018

frontDSC 8074Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

Dnia 4 października 2018 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych było 298 osób. Wydano 268 kart do głosowania. Oddano 234 głosy ważne, 22 nieważne i 3 karty do głosowania po wydaniu przez komisję zaginęły.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Klaudia Makowska z klasy III A. Pozostałe osoby: Julia Koroniecka z kl. V A, Zuzanna Zieleniewska z kl. III L, Agata Furman z kl. IV A, Weronika Łęczycka z kl. III L, Hanna Rudź z kl. IV A oraz Wiktoria Szawluk z kl. III L weszły w skład Zarządu.

galeriaczerw zsp5

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP5 2018