UNICEF

UYPLOM UNICEF-u dla ZSP5

dyplom unicef

Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasz udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym UNICEF w roku szkolnym 2017/2018. Projekt miał na celu uświadomienie dzieciom, jaką rolę odgrywa woda w codziennym życiu każdego człowieka oraz w jaki sposób powinno się korzystać z zasobów wodnych na naszej planecie.

<<< powiększ dyplom>>>

„ZaWODY dla AFRYKI” 2018

frontDSC00266W drugim semestrze nasza placówka – po raz pierwszy jako Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji UNICEF – „ZaWODY dla Afryki”. Uczniowie klasy IB oraz IVA uczestniczyli w specjalnych lekcjach poświęconych znaczeniu wody w życiu człowieka. Lekcje miały na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że w pewnych regionach świata dostęp do wody jest bardzo ograniczony a jej zdobycie wiąże się z wielkimi wyrzeczeniami, zaś za dostarczenie wody potrzebnej do życia dla całych rodzin odpowiedzialne są dzieci. Ważnym celem zajęć poświęconych wodzie było też kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody, a uczniowie klasy IV wykonali własne filtry do oczyszczania wody.

<<<GALERIA>>>

„Po pierwsze dziecko”

img050mOtrzymaliśmy Dyplom UNICEF za udział Publicznego Gimnazjum nr 18 w projekcie edukacyjnym „Po pierwsze dziecko”. Projekt zrealizowaliśmy przed wakacjami, a dotyczył on problemu uchodźców.

<<powiększ dyplom>>>

Pakiet na piątkę! 2017

frontDSC05206W dniach 11-20 stycznia oraz 9-10 lutego 2017 r. prowadziliśmy w holu szkoły sprzedaż cegiełek na zakup błękitnych plecaków UNICEF. Nasza akcja odbyła się w ramach stałego projektu UNICEF „Prezenty bez Pudła”.

Każda cegiełka stanowiła jeden los loteryjny. Nagrodą w loterii była wielka pluszowa maskotka! Wygrała ją Aleksandra Adamska z kl. 3B, a nam udało się zakupić osiem UNICEF-owskich plecaków.

foto1   foto2   foto3   foto4   foto5

DZIĘKUJEMY !!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

“Prawa dziecka a problemy współczesnego świata”.

cert 200

Otrzymaliśmy dyplom za udział PG 18 w projekcie edukacyjnym "Prawa dziecka a problemy współczesnego świata". Projekt realizowaliśmy w roku szkolnym 2015/2016.

<<<powiększ dyplom>>>

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego