UNICEF

Sukces w konkursie „Dla każdego dziecka dzieciństwo”! 2019

front unicefUdział w konkursach plastycznym i fotograficznym zorganizowanych w 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Pana Tadeusza Truskolaskiego zakończył się dla naszych uczniów wielkim sukcesem. Nagrody i wyróżnienia z rąk Dyrektor Departamentu Edukacji Pani Ewy Mituły otrzymali: Julia Koroniecka z kl. VI a, Piotr Kozłowski z kl. VI a i Daria Superson z kl. III a.

foto Gratulujemy! Samorząd Uczniowski

30 rocznica Konwencji o prawach dziecka

front unicef

W dniu 20 listopada 2019 r. obchodziliśmy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Patronat nad rocznicą sprawuje UNICEF Polska. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 (Szkoła Podstawowa nr 48 i Przedszkole Samorządowe nr 87) spotkał się tego dnia na szkolnym boisku na wspólnym happeningu wraz z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego nr 79. Wyposażeni w niebieskie akcesoria - symbol tego dnia, rozgrzewając się radosnymi podskokami, gorąco powitaliśmy drona, który uwiecznił naszą „niebieską akcję”. Gościem Specjalnym tego wydarzenia była Pani Magdalena Senderacka - kierownik Departamentu Edukacji Urzędu Miasta. <<galeria>>

Koordynatorzy obchodów w ZSP nr 5

DYPLOM UNICEF-u dla ZSP5

dyplom unicef

Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasz udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym UNICEF w roku szkolnym 2017/2018. Projekt miał na celu uświadomienie dzieciom, jaką rolę odgrywa woda w codziennym życiu każdego człowieka oraz w jaki sposób powinno się korzystać z zasobów wodnych na naszej planecie.

<<< powiększ dyplom>>>

„ZaWODY dla AFRYKI” 2018

frontDSC00266W drugim semestrze nasza placówka – po raz pierwszy jako Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji UNICEF – „ZaWODY dla Afryki”. Uczniowie klasy IB oraz IVA uczestniczyli w specjalnych lekcjach poświęconych znaczeniu wody w życiu człowieka. Lekcje miały na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że w pewnych regionach świata dostęp do wody jest bardzo ograniczony a jej zdobycie wiąże się z wielkimi wyrzeczeniami, zaś za dostarczenie wody potrzebnej do życia dla całych rodzin odpowiedzialne są dzieci. Ważnym celem zajęć poświęconych wodzie było też kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody, a uczniowie klasy IV wykonali własne filtry do oczyszczania wody.

<<<GALERIA>>>

„Po pierwsze dziecko”

img050mOtrzymaliśmy Dyplom UNICEF za udział Publicznego Gimnazjum nr 18 w projekcie edukacyjnym „Po pierwsze dziecko”. Projekt zrealizowaliśmy przed wakacjami, a dotyczył on problemu uchodźców.

<<powiększ dyplom>>>

wyszukiwarka