ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności
Akcje

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Drukuj

           logo INFORMUJEMY, ŻE ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 5 OTRZYMAŁ FUNDUSZE Z

NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA,

ZA KTÓRE NUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE ZAKUPIĄ BRAKUJĄCE LEKTURY, ORAZ KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PO PRZEPROWADZENIU ODPOWIEDNIEJ ANKIETY.

Nauczyciele Bibliotekarze

 

SUKCES UCZNIÓW NAUCZANIA ZINTEGROWANEGO Z NASZEJ SZKOŁY W MIĘDZYŚWIETLICOWYM KONKURSIE „WIELKANOCNA PISANKA”

Drukuj

frontDSC0607923 kwietnia 2019 r. zostały ogłoszone wyniki Międzyświetlicowego Konkursu „Wielkanocna pisanka”. Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne prace, które zostały docenione przez jurorów. Oto lista nagrodzonych dzieci z naszej szkoły.

<< powiększ foto >> 

Więcej…
 

POWITANIE WIOSNY

Drukuj

front m21 marca 2919 r. spotkaliśmy się w holu szkoły, gdzie pożegnaliśmy zimę paląc symboliczną Marzannę, i rozstrzygając konkurs na najładniejszą Marzannę. Marzanny przygotowane przez klasy 1-2 SP zostały zaprezentowane w holu, a oceniali je uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły (wrzucając głos do odpowiedniego kubeczka).

Najwięcej głosów zebrała klasa II A (wychowawca - Barbara Zajkowska), której uczniowie otrzymali drobne upominki – jajka psikające wodą. Pewnie przydadzą się podczas Śmigusa dyngusa. Gratulujemy klasie II A i zapraszamy do kolejnych zabaw.

<<<galeria>>>

Nauczyciele Bibliotekarze

 

ZAKUP NOWOŚCI CZYTELNICZYCH

Drukuj

front20190306 121828Zapraszamy wszystkich uczniów do wypożyczania zakupionych ostatnio nowości czytelniczych ze środków przekazanych przez Radę Rodziców.

<<< foto >>>

 

Nauczyciele bibliotekarze

 

KONKURS DLA KLAS I-II SP 48 Najpiękniejsza Marzanna

Drukuj

ogl marz

 

Dzień otwarty 2019 -

Drukuj

frontDSC 3095Dnia 27 lutego 2019 nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Dzień Otwarty był realizowany tradycyjnie pod hasłem „Trzymaj Formę”. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, między 16.00 a 18.30. Zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla przyszłych uczniów, którzy przybyli tego dnia obejrzeć naszą placówkę. Wszystkie dzieci oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka szkoły bawiąc się przy tym wspaniale.

Przedstawicielki Samorządu Szkolnego w pięknych strojach księżniczek z bajek Walta Disneya witały gości wręczając im słodkie upominki. Inni uczniowie naszej szkoły (z klasy V SP i III Gimnazjum) zamieniali się w przewodników i oprowadzali po szkole przybyłych gości. Dużą atrakcją okazały się XXL Bańki Mydlane oraz Koło Fortuny – ZDROWIA, gdzie można było wylosować atrakcyjne zdrowe upominki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się inne przygotowane atrakcje np. pokazy w sali biologicznej i w sali gimnastycznej, stoisko historyczne pt. „Być rycerzem” oraz warsztaty rękodzieła i inne.

Dziękujemy społeczności szkolnej, która przygotowywała Dzień Otwarty 2019.

Galeria 2 mala

 

Miła niespodzianka. Luty 2019

Drukuj

IfrontDSC05995nformujemy, iż nasza szkoła otrzymała od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, specjalnie wydanie książki Stefana Żeromskiego pt.: „Przedwiośnie”, związane z jubileuszem 100-lecia Odzyskania Niepodległości prze Polskę.

Książka i pamiątkowy dyplom jest nagrodą dla szkoły za udział w cyklicznej akcji „Narodowe czytanie”, która odbyła się w naszej szkole we wrześniu 2018 r.

<powiększ foto>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Walentynki 2019

Drukuj

frontDSC06016Tradycyjnie 14 lutego 2019 roku w dniu Św. Walentego spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej w Kawiarence Walentynkowej. Jak co roku i tym razem w pomieszczeniu wypożyczalni można było spróbować różnych domowych ciast i ciasteczek. Każdy, kto skorzystał tego dnia z wypożyczalni, otrzymywał słodkiego lizaka w kształcie serduszka. W związku z naszą akcją, tego dnia kawiarenkę odwiedziło około 200 osób a z wypożyczalni skorzystało 128 uczniów. Po raz pierwszy gościliśmy czytelników z klas pierwszych. Dodatkowo uczniowie mogli wpisać swoje dobre życzenie dla innych w „Sercu dobrych życzeń”.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>

Nauczyciele bibliotekarze

 

„Najlepszymi Rzetelnymi Czytelnikami zostali....

Drukuj

frontInformujemy, że „Najlepszymi Rzetelnymi Czytelnikami SP 48 i PG nr 18”

w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 zostały odpowiednio:
  Julia Żukowska, kl. II B i  Wiktoria Szawluk, kl. III L

Nasze gratulacje!!!

<foto1>  <foto2>  <foto3>

 

 

Ogłoszenie walentynkowe

Drukuj

walenty

 


Strona 2 z 14

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.