ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności
Akcje

„Kto czyta, nie błądzi...”

Drukuj

frontTo hasło towarzyszyło akcji czytelniczej, przeprowadzonej w naszej szkolnej bibliotece w dniach 10-14.11.2012 r.
Jej inicjatorką była uczennica kl.II A – Joanna Zajączkowska, która zaproponowała uczniom i nauczycielom naszego gimnazjum wspólne czytanie książek. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, ponieważ odkryli lektury, po które sami – być może - by nie sięgnęli.
O skuteczności akcji świadczy m.in. zwiększona liczba wypożyczonych książek wśród uczniów, biorących udział we wspólnym czytaniu.

 

Organizatorzy akcji: p. Maria Białasz, nauczyciele bibliotekarze

 

foto bib

Więcej…
 

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI 2013

Drukuj

P1190771m

Podczas zebrania z rodzicami (w dniu 6 listopada 2012 roku) nauczyciele bibliotekarze przy pomocy uczniów przygotowali „Kiermasz Taniej Książki z Tuliszkowa”. Podczas kiermaszu rodzice i pracownicy szkoły mogli zakupić książki o różnorodnej treści. Największą popularnością cieszyły się lektury. Bezgotówkowy bonus ze sprzedaży książek został przeznaczony na zakup nowości czytelniczych.

Nauczyciele bibliotekarze

foto1 foto2

 

 

 

 

 

AKCJA ANTYNIKOTYNOWA

Drukuj

front13.11.2012 (wtorek) w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna pod hasłem „To lepsze niż papieros", zorganizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Rzucania Palenia.

Wzięli w niej udział przedstawiciele prawie wszystkich klas. W holu szkoły mieli za zadanie namalować plakat z propozycjami zajęć, produktów, które – ich zdaniem – przewyższają atrakcyjnością nikotynę. Wśród „zamienników" papierosów znalazły się: sport, czytanie książek, owoce, warzywa.

Gratulujemy Wszystkim pomysłowości! Prace młodzieży zawisły na terenie szkoły i 13.11.12 mogli się z nimi zapoznać rodzice uczniów, którzy przyszli na wywiadówkę.

 

Barbara Szymańska i Joanna Fiłończuk – organizatorki akcji

 

foto bib 

 


Strona 14 z 14