Informacje świetlicowe

ACH CO TO BYŁA ZA ZABAWA! - Otrzęsiny "Świetliczaka" 2018

front otrz

18 października 2018r., w ramach zajęć świetlicy, odbyły się OTRZĘSINY i PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA. Celem imprezy było przyjęcie wszystkich uczestników zajęć świetlicowych w grono „braci” świetlicowej, dobra zabawa oraz utrwalenie zasad zachowania podczas zajęć świetlicowych. Wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w zmaganiach sportowych, przeszli m.in. próby siły, sprawności i sprytu. Po emocjonujących zawodach odbyło się uroczyste złożenie przyrzeczenia i pasowanie nowicjuszy przez Pana Dyrektora. Każdy ŚWIETLICZAK otrzymał pamiątkowy medal i został przyjęty w poczet świetlicowej braci. Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka. Każdy ŚWIETLICZAK wyginał śmiało ciało. Było dużo śmiechu i zabawy. <<<GALERIA>>>

Otrzęsiny świetliczaka 2018

otrz swiet 2018 1

Złota Jesień zawitała do świetlicy w ZSP5 - 2018

front20181001 125647Złota jesień już na dobre zagościła w naszej świetlicy. Dary jesieni oraz zmiany zachodzące w przyrodzie były inspiracją do tworzenia ciekawych prac plastycznych, które powstały podczas zająć w naszej świetlicy. Wykorzystując wiele technik, uczniowie wykonali leśne skrzaty, wiewiórki oraz wizerunki Pani Jesieni, które można podziwiać na naszych świetlicowych wystawach. Uczniowie podczas zajęć utrwalali także nazwy ptaków oraz zasady ich dokarmiania. Obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie poznali charakterystyczne cechy jesieni, a na podstawie wielu opowiadań i wierszy, jakie prace wykonuje się jesienią w ogrodzie.

Jesień zachwyca nas swoją różnorodnością, a niezliczone ciekawostki ze świata przyrody nierzadko nas zadziwiają dlatego też zachęcamy wszystkich do wspólnych spacerów i twórczej zabawy również w domu z rodzicami. Z pewnością będzie to doskonały sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu.

Wychowawcy świetlicy

G A L E R I A

„ANDRZEJKI 2015”

P1280678front30 listopada w godz. 10.00 – 13.00 w świetlicy szkolnej odbyły się „Szkolne Andrzejki 2015” przygotowane przez uczniów kl. III B, III P i II B. Odczytywanie przyszłości z kart i kubków, karteczki z imionami, barwna plansza, horoskop i zabawa liczbami rozbawiły wielu uczniów naszej szkoły. W trakcie imprezy zbierano pieniądze w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Góra Grosza”. Tego dnia w świetlicy było naprawdę tłoczno.

Wszystkim serdecznie dziękujemy (szczególne podziękowania należą się Sandrze Stolarczyk) i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

<<<galeria>>>

Opiekunowie świetlicy

„Słabi gracze biorą dopalacze!”

W świetlicy odbył się cykl zajęć na temat szkodliwości zażywania dopalaczy. Na jego zakończenie chętni uczniowie pisali fraszki i malowali plakaty na ten temat.

Wszystkie prace znalazły się na wystawie i cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. <<<<fraszki pdf>>>>

Opiekunowie świetlicy