Aktualności_przedszkolne

witamy

Zbiórka żołędzi

Drodzy Rodzice i Nasi Przedszkolaki

unnamedW tym roku nasze przedszkole kolejny raz dołącza do akcji zbiórki Żołędzi dla zwierząt z ZOO "Akcent" w Białymstoku. Zebrane przez Was żołędzie pomogą zwierzętom z ZOO przetrwać  trudne zimowe dni. Zachecamy Wszystkich do włączenia się w naszą akcję i przynoszenia żołędzi do naszego przedszkola.

Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z wszystkich grup spotkały się a holu przedszkola, który tego dnia był specjalnie przygotowany do uroczystości i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania wspólnych piosenek. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy oraz do zrobienia wyjątkowych zdjęć. Był to dzień pełen radości i na pewno na długo pozostanie w pamięci nie tylko naszych przedszkolaków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek, po raz pierwszy w naszym przedszkolu, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Przedszkolaki w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Przedszkolne obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od ,,kropkowego” tańca. Następnie dzieci w swoich salach kolorowały kropkowe malowanki oraz układały ,,kropkowe” gąsienice. Uwieńczeniem Dnia Kropki były wykonanie pięknych bajkowych kropkowych drzewa oraz zdjęć w kropkowej ramce oraz otrzymanie dyplomu Dnia Kropki.
ilustracja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Spotkanie adaptacyjne w przedszkolu

adaptacja

Serdecznie zapraszamy do przedszkola dzieci nowo przyjęte z rodzicami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się

30 sierpnia 2021 r. o godz. 10.00
na hali sportowej.
Następnie odbędą się zajęcia adaptacyjne z nauczycielkami w poszczególnych grupach.

W spotkaniu może uczestniczyć tylko jeden rodzic z dzieckiem.

<<<Informacja plakat pdf>>>

PIERWSZE_DNI_W_RZEDSZKOLU-PLAKAT-1 (2).docx

DEBIUT_3_-latka_nowy_(2)-1 (3).docx

ankieta_dla_rodziców_3_-_latka_(3)-2 (1).docx

WYPOSAŻENIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.docx

Grupy przedszkolne

grupa 1.pdf | grupa 2.pdf | grupa 3.pdf  |  grupa 4.pdf | grupa 5.pdf | grupa 6.pdf

Białystok czyta Małemu Misiowi - film

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować filmy, które zostały nagrane z okazji zakończenia projektu
Białystok czyta Małemu Misiowi.

Głównym bohaterem każdego filmu jest oczywiście MIŚ.

Dziękujemy paniom oraz dzieciom z przedszkoli, które przygotowały nagrania: Przedszkole Samorządowe nr 47 „Z uśmiechem”, Przedszkole Samorządowe nr 73, Przedszkole Samorządowe nr 82 „Stumilowy Las”, Przedszkole Samorządowe nr 87.

Dzień Dziecka w przedszkolu 2021

front dz1 czerwca 2021 r. bardzo radośnie świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Tego dnia na dzieci czekało w przedszkolu mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, brały udział w konkurencjach sportowych, uczestniczyły w zajęciach z użyciem kolorowej chusty animacyjnej oraz baniek mydlanych. Chętne dzieci mogły również skorzystać z pomalowania twarzy. Na każdą naszą pociechę czekała również słodka niespodzianka.

Uśmiechy dzieci, nieschodzące tego dnia z ich twarzy, pokazywały, że w dzień ich święta czuły się wyjątkowe i szczęśliwe.

<<<g a l e r i a >>>

Okazja do rozwoju i przyswojenia nowej wiedzy,

szkolenie 110 czerwca 2021 r. nauczyciele z przedszkola oraz szkoły wzięli udział w warsztatach „Jak w codziennej pracy zwiększyć poziom koncentracji i uważności u dzieci poprzez proste techniki mindfulness”.

Mindfulness to koncentrowanie uwagi na tym, czego doświadcza się w danej chwili – tu i teraz. W części teoretycznej spotkania mogliśmy posłuchać o skuteczności ćwiczeń skupiania uwagi. O trudnościach zatrzymania się na chwili obecnej, jakich doświadczamy w życiu codziennym my – dorośli, a także nasi wychowankowie - dzieci. Po części teoretycznej poznaliśmy szereg ćwiczeń praktycznych pomagających skupić uwagę naszych uczniów na zajęciach, a także kilka sposobów na to, jak pomóc dzieciom w wyciszeniu się czy uspokojeniu emocji.

Czas warsztatów był dla nas doskonałą okazją do rozwoju i przyswojenia nowej wiedzy, a także możliwością wymiany ciekawych doświadczeń z naszej codziennej pracy.

<foto1>  <foto2>  <foto3>

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy 2021

front 123

Dnia 13.05.2021r. w naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w której wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.  Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

<<<GALERIA>>>