PRZEDSZKOLE >>> Aktualności

witamy

wycieczka do Teatru Lalek

Wycieczka Do Białostockiego Teatru Lalek

Z okazji Mikołajek nasze przedszkolaki wyjeżdżają do Białostockiego Teatru Lalek. Koszt biletu 17 zł, z kartą Dużej Rodziny 11,50 zł, koszt autokarów będzie pokryty z Rady Rodziców. Pieniądze prosimy wpłacać do nauczycielek grup do końca listopada.

Grupa „Krasnoludki” i „Sówki”- 4.12.2018 (wtorek) spektakl „Misiaczek”

Grupy „Biedroneczki”, „Jeżyki”, „Pszczółki”, „Jagódki”- 5.12.2018 (środa) spektakl „Lampa Aladyna”

Konkurs poezji religijnej 2018/2019

Konkurs poezji religijnej 2018/2019

W dniach 23 i 25 października 2018 r. już po raz osiemnasty odbył się szkolny Konkurs Poezji Religijnej. Imprezie od początku patronuje pan dyrektor Dariusz Mierzyński, który brał również udział w obradach konkursowego jury.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48, Publicznego Gimnazjum nr 18 oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 87. W ten sposób, jak co roku, chcieliśmy włączyć się w obchody Dni Papieskich. Okazja tym bardziej szczególna, że to już 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

W czwartek 25 października odbyła się druga część konkursu, w której występowały przedszkolaki. W obecności rodziców, nauczycieli i pani dyrektor Agnieszki Szarało piękne wierszyki mówili najmłodsi. Szesnaścioro maluchów recytowało z ogromną powagą i przejęciem. Nikogo nie zjadła trema. Były to głównie krótkie utwory księdza Jana Twardowskiego.

Występy dzieci dostarczyły nam wiele emocji i wzruszeń. Doceniamy wysiłek najmłodszych oraz nauczycieli i rodziców, którzy ich przygotowywali.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

G A L E R I A

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16

Pola Nadziei 2018/2019

„Pola Nadziei- 2018/2019”

Przedszkolaki przy ZSP nr 5 w Białymstoku, z grupy „Sówki”, chcąc wesprzeć działalność Białostockiego Hospicjum i pokazać tym samym, że pomagać to tylko chcieć, zasadziły przed budynkiem przedszkolnym cebulki żonkili. Teraz tylko czekać, aż na „Polach nadziei” się zazłoci wiosną.

1 2 3

powiększ foto                                                                     powiększ foto                                                                   powiększ foto

Koło badawcze 2018/2019

1jak powstają barwy 2tęcza na życzenie

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2018/2019

1 2 3

powiększ foto                                                                powiększ foto                                                                    powiększ foto

Audycja Muzyczna Arte muza - W stronę słońca 2018/2019

1 2 3 4

Konkurs Fotograficzny - Moja Ojczyzna 2018-2019

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Moja Ojczyzna”. Zdjęcia przestawiające miasto w Polsce lub miejsce w Białymstoku w formacie A4 należy dostarczyć z metryczką do nauczycielek w grupach do 29. 10. 2018 r. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie na tablicach informacyjnych grup.

Zbiórka żołędzi dla Akcent ZOO 2018-2019

kasztan

Zbiórka żołędzi i kasztanów dla zwierząt z Akcentu ZOO w Białymstoku

Zachęcamy do udziału w akcji zbierania żołędzi i kasztanów dla zwierząt. Celem zbiórki jest zdobycie dla podopiecznych ZOO cennej, naturalnej paszy urozmaicającej ich dietę.

WYPOSAŻENIE DO PRZEDSZKOLA 2018

WYPOSAŻENIE 4 i 5 - LATKA DO PRZEDSZKOLA