PRZEDSZKOLE >>> Aktualności

witamy

"Żubry’’ w przedszkolu 2018

front zubry

Dnia 11.05 2018r. reprezentacja Podlaskiego Klubu Koszykówki ‘’Żubry’’ Białystok odwiedziła nasze przedszkole, aby w ramach akcji ‘’Cała Polska czyta dzieciom”, przeczytać książkę oraz zachęcić przedszkolaków do aktywności fizycznej. Wielką frajdę sprawiły dzieciom rzuty piłką do kosza przy asyście koszykarzy. Kolejka była bardzo dłuuuuuu...ga. Był to bardzo mile spędzony czas. <<<galeria>>>

Święto Wody - 2018

front woda

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii „Mamo, tato, wolę wodę!", której celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Założeniem kampanii jest edukacja dzieci w wieku 3 – 6 lat i ich rodziców na temat konieczności regularnego picia wody i jej znaczenia dla organizmu. Kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” została zainicjowana przez Żywiec Zdrój w 2009 roku. Jej celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Podobnie jak w poprzednich latach patronami merytorycznymi akcji są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. W ramach programu "Mamo, Tato wolę wodę" dzieci w grup ,,Biedroneczki”, ,,Pszczółki” i ,,Sówki” dnia 18.04.2018r. wraz z paniami zorganizowały Święto Wody i Zdrojka. Dzieci miały okazję podczas tych zajęć poznać zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieć się więcej o właściwościach wody i jej zastosowaniu oraz jak dbać o naszą planetę – Ziemię.

<<<GALERIA>>>

Wiosna, ach to ty! 2018

frontDSC 3864

25 kwietnia 2018 r. w przedszkolu odbył się II Przedszkolny przegląd recytatorski „Wiosna, ach to ty!”. Był to konkurs recytatorski adresowany do dzieci czteroletnich, podczas którego mali artyści prezentowali utwory o tematyce wiosennej. W eliminacjach do konkursu wzięło udział 17 dzieci z naszego przedszkola, spośród których 8 wystąpiło w konkursie głównym 25 kwietnia. Jury w składzie: p. Dyrektor Dariusz Mierzyński, p. Barbara Szymańska, p. Dorota Artysiewicz zdecydowało o przyznaniu dzieciom następujących miejsc:

I miejsce – Izabela Szymańska, gr. V „Jagódki”
II miejsce – Pola Lewko, gr. II „Jeżyki”
III miejsce – Wojciech Noga, gr. III „Pszczółki”
Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom talentu recytatorskiego oraz wielkiej odwagi!
Występom przedszkolaków towarzyszyły radosne, wiosenne nastroje oraz zabawy i tańce do wiosennych przebojów muzycznych.
<<<GALERIA>>>

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK DLA DZIECI 2018

frontDSC056812 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Czytania Książek dla Dzieci i w związku z tym nauczycielki z przedszkola poprosiły nauczycieli bibliotekarzy o zorganizowanie zajęć dla przedszkolaków. Miały one miejsce 6 kwietnia 2018 r. w poszczególnych grupach przedszkolnych. Jako lektura do przeczytania wytypowana została książeczka Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, której bohaterka, jak się okazało, była doskonale znana wszystkim małym słuchaczom.

Książeczka czytana była przez p. Mirosławę Pawelską – nauczycielkę języka polskiego, zaś p. Dorota Artysiewicz przeprowadzała z dziećmi pogadankę na temat poszanowania książek i zaproponowała dzieciom zabawę polegającą na wykonaniu tańca z książką w rytm muzyki klasycznej. Oprawą fotograficzna zajmowała się p. Barbara Szymańska.

Przyznać trzeba, że Biedroneczki, Jeżyki, Sówki, Pszczółki, Jagódki oraz Krasnoludki. z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania o Kici Koci, która wraz z mamą wybrała się do biblioteki. Spotkanie stało się też okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich czytelniczych upodobań i pokazało, ze dzieci chętnie obcują z książką i znajdują w tym przyjemność.

|| GALERIA ||

Nauczyciele bibliotekarze

„Kolorowa Wielkanoc” - konkurs 2018

mmzdj 222 marca 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną pt. „Kolorowa Wielkanoc”. Była to już II edycja konkursu, który skierowany był do naszych przedszkolaków i ich rodziców. Został on zorganizowany przez nauczycielki z przedszkola we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami ze szkolnej biblioteki.
W konkursie wzięło udział 54 dzieci wraz z rodzicami. Oto zwycięzcy:
I miejsce: Izabela Szymańska, grupa V „Jagódki”
II miejsce: Alan Olechno, grupa VI „Krasnoludki”
III miejsce: Paweł Szczerbacz, grupa I Biedroneczki
wyróżnienia: Antonina Wiśniewska, grupa I „Biedroneczki” oraz Oliwia Musiaka, grupa V „Jagódki”

<foto1>  <foto2>
Serdecznie gratulujemy wygranej zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom ogromnej pomysłowości!

Międzynarodowy Dzień Książki 2018

ogl prz ksiazki

WIELKANOC 2018

wielkanoc

Pierwszy dzień wiosny 2018

W piątek nasze przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.

front wiosna

Dzieci tego dnia prezentowały na wiosennym pokazie mody piękne kolorowe stroje, a nową porę roku powitały spacerem wokół przedszkola .Zabrały ze sobą kukłę Marzanny ,która została przepędzona wiadrem zimnej wody. Dzieci krzyczały hasła ,,Uciekaj Marzanno zimowa panno…’’, śpiewały piosenki, a przede wszystkim zapewniały, że bardzo tęsknią za długo oczekiwaną wiosną.

< G A L E R I A >