PRZEDSZKOLE >>> Aktualności

prze87 logo 300 male

witamy

,,Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce…” 2018

frontDSC 27499.02.2018r. w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez wszystkie dzieci Bal Karnawałowy. Samorząd Uczniowski dołożył wszelkich starań, aby ten dzień był kolorowy i roztańczony, a wystrój sali zachęcał do wesołej zabawy. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane korowodami i różnego rodzaju zabawami. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok!

Bal karnawalowy 2018

karnawal

„Góra Grosza” w przedszkolu - 2018

front grosz

W ostatnich dniach stycznia 2018 r. posumowaliśmy w przedszkolu akcję „Góra Grosza”.

Celem zbiórki jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. <foto1> <foto2>

Podczas kilkudniowej zbiórki pieniędzy zgromadziliśmy następujące ilości monet:

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT 2018

front20180116 103712Od listopada 2017r do lutego 2018 r. nasze przedszkole brało udział w zbiórce karmy dla piesków przebywających w Schronisku w Białymstoku. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za ich hojność. Pieski ze schroniska byli bardzo wdzięczne za dary od naszych przedszkolaków.Koniec naszej zbiórki nie oznacza, koniec pomocy tym miłym pieskom. Każdy jeśli ma ochotę może je odwiedzić w Schronisku. Bezpośrednio można dostarczać karmę dla tych uroczych zwierzaków. Podziękowania składają również Pracownicy Schroniska Dla Zwierząt na ul Dalistowskiej 2 w Białymstoku.

<foto1>  <foto2>

Dnia 18.01.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się ,,Jasełka przedszkolne’’ połączone z uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka.

frontDSC 2395

W organizację spotkania zaangażowały się wszystkie grupy wraz ze swoimi paniami. Na scenie pojawili się: Maryja z Józefem, aniołki, pasterze, gwiazdki, kolędnicy, a do żłóbka Pana Jezusa przybyli Trzej Królowie. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko. W drugiej części spotkania przedszkolaki przedstawiły montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie dla ukochanych babć i dziadków. Tego wyjątkowego dnia na twarzach rodziców i dziadków widoczne było wzruszenie oraz duma ze swoich dzieci i wnuków.

Z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dnia Dziadka jeszcze raz składamy
wszystkim babciom oraz dziadkom najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, pomyślności oraz zadowolenia z wnucząt.

Zaproszenie na "Jasełka przedszkolne"

Schowek02

Ogłoszenie Jasełka 2017

dr rodz

Z powodu wzmożonej liczby zachorowań i długotrwałych nieobecności w przedszkolu naszych małych aktorów, zmuszeni jesteśmy przełożyć termin planowanych na 21 grudnia 2017r. „Przedszkolnych Jasełek”. Zostaną one zaprezentowane Państwu w styczniu 2018r. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Dominik Sidz nagrodzony 2017

dominik

Dominik Sidz z grupy Jagódki zajął II miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

<<<powiększ foto>>>

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci .... Grudzień 2017

frontDSC 1864,,Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci’’

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, kiedy znalazły się blisko niego. Św. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Na zakończenie wizyty wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy bibliotece szkolnej i samorządowi uczniowskiemu w przygotowaniu naszej uroczystości.

<<< GALERIA >>>