PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI

Dzień Kropki

ilustracja

Białystok czyta Małemu Misiowi

front zdjecie 1W dniach 4-28.05.2021 r. Biedroneczki brały udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu Białystok czyta Małemu Misiowi”.

Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami znajdującymi się na terenie miasta Białegostoku, jak również: wprowadzanie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką, rozwijanie kreatywności u dzieci oraz aktywności twórczej poprzez działania ruchowe, plastyczne, muzyczne.

W projekcie wzięło udział 6 przedszkoli z miasta Białegostoku: PS nr 47, PS nr 52, PS nr 69, PS nr 73, PS nr 82, PS nr 87 .

Bohaterami akcji były miś i książka. Na cele projektu każde przedszkole przygotowało swojego misia, któremu nadało imię oraz specjalny "Dziennik podróży". Przez cały tydzień misie przebywały w danej placówce, zaprzyjaźniały się z dziećmi oraz razem z nimi słuchały czytanej przez nauczyciela książeczki. W dzienniczku misia odnotowywaliśmy jego obecność w przedszkolu, wklejaliśmy zdjęcie dzieci z naszej grupy oraz malowaliśmy mu obrazek. W piątek żegnaliśmy jednego misia, a już w poniedziałek witaliśmy innego gościa z kolejnego przedszkola.

Akcja zakończyła się w momencie, gdy każdy miś odwiedził kolejno wszystkie przedszkola biorące udział w projekcie.

W ten sposób dzieci razem z misiem słuchały czytanych przez nauczyciela książeczek, poznając tym samym przeróżne pozycje z literatury polskiej i zagranicznej. Zajęciom towarzyszyły zabawy ruchowe, muzyczne oraz aktywności plastyczne. Przedszkolaki zaprzyjaźniały się z misiami, oznawały koleżanki i kolegów z innych przedszkoli, a misie zwiedzały Białystok.

Koordynatorem projektu w Białymstoku była wicedyrektor naszego przedszkola, Agnieszka Szarało.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7

#challengniebieskiemotyle2021

front motyl

27 maja 2021 r. Biedroneczki wzięły udział w akcji #challengniebieskiemotyle2021

Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5

Poznajemy polskie symbole narodowe

front

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>

Urodziny Patryka

a front urodziny

Patryczku, wszystkiego naj… naj... najlepszego z okazji urodzin.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>

KARTKA WIELKANOCNA-2020-21

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Biedroneczki samodzielnie wykonały kartki świąteczne, które za pośrednictwem poczty wysłały do swoich bliskich.
Mamy nadzieję, że ta tradycyjna forma składania życzeń, czyli wysyłanie kartek świątecznych, stanie się już zwyczajem w naszej grupie.

zdjecie 1 Copy

1   2   3   4