PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI

Zielony kącik- Biedroneczki- 2018/19

1   2   3

Realizacja programu "Bezpieczny Patrol"- 2018-19

W ramach realizacji programu PCK "Bezpieczny Patrol" dzieci uczyły się segregowania śmieci i recyklingu, rozwiązywały zadania w książeczkach z bohaterami Psiego Patrolu i wykonały pieska z materiałów wtórnych.

Zabawy na korytarzu- 2018-19

1   2   3

Kodowanie na macie- 2018/19

Biedroneczki uczą się kodowania na macie z wykorzystaniem kolorowych kubeczków. Potrafią już ułożyć kubeczkowe Sudoku i uzupełniać pola na kratownicy z wykorzystaniem układu współrzędnych. Dzieci bardzo polubiły dyktanda graficzne. Zainspirowani tematami o Kosmosie programowaliśmy robota Ozobota sprawdzając na czym polega ruch planet wokół Słońca. Ciekawym doświadczeniem było porównywanie czasu okrążenia obu planet, w które zamieniły się małe Ozoboty.

1   2   3   4   5   6

Wycieczka na pocztę- Pocztówkowa Mapa Polski- 2018/19

Nasze Biedroneczki w ramach programu "Pocztówkowa Mapa Polski" wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Urzędu Pocztowego. Miały okazję zaobserwować wygląd urzędu i pracę personelu poczty, zakupiliśmy znaczki pocztowe, zaadresowaliśmy listy i pocztówki i wysłaliśmy do innych Przedszkoli biorących udział w programie.