PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI
GRUPA I BIEDRONECZKI

URODZINY KONSTANCJI-2020-21

21.12.2020r. trzecie urodziny obchodziła Konstancja
Z okazji Twojego święta życzymy Ci dużo zdrówka, szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń.

IMG20201221094507 Copy

1   2   3   4

Odwiedziła nas biała zima!

front zima 1Ku radości wszystkich, odwiedziła nas biała zima! Dlatego też Biedroneczki zgłębiały temat tej wyjątkowej pory roku. Z ogromną radością oddawały się zimowej zabawie na śniegu. Wykonały ciekawy eksperyment – okazało się, że w naszej sali śnieg nie przetrwał długo! Doskonaliły także umiejętność przeliczania – z wykorzystaniem śniegowych płatków.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

Kartka bożonarodzeniowa 2020

front 1

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci własnoręcznie wykonały kartki świąteczne.
Przedszkolaki zapoznały się z bardzo tradycyjną formą składania życzeń, a wychodzącą już z mody,
wysyłaniem kartek świątecznych za pośrednictwem poczty.

16 grudnia udaliśmy się na pocztę, aby wrzucić przygotowane kartki do skrzynki pocztowej.
Z pewnością wszystkie dotrą do odbiorców na czas!

Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

15 grudnia urodziny obchodziła Hania.

15 grudnia urodziny obchodziła Hania.

front 1

Haniu, z okazji urodzin składamy Ci najlepsze życzenia. Bądź zdrowa i radosna!

<foto1>  <foto2>  <foto3>

4 grudnia z okazji Mikołajek odwiedził nas Mikołaj.

front mikolajki 1

4 grudnia z okazji Mikołajek odwiedził nas Mikołaj.

Było to niezwykłe spotkanie!

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

URODZINY NIKODEMA-2020-21

Dnia 07.12.2020r. obchodziliśmy trzecie urodziny Nikodema.
NIKODEM z okazji Twego święta życzymy Ci wszystkiego naj... naj... najlepszego, dużo zdrówka i spełnienia wszystkich marzeń.

IMG20201207093236 Copy

1   2   3   4

KOLOROWY TYDZIEŃ-2020-21

W dniach 23 – 27 listopada wesoło, twórczo, ale przede wszystkim kolorowo było w grupie I ,,Biedroneczki”. W ramach „Kolorowego Tygodnia” inspiracją do zabaw i zajęć z dziećmi były kolory.
Tydzień zaczął poniedziałek był to kolor żółty. Dzieci ubrane na żółto, wyglądały jak wiosenne słoneczka, dlatego w przedszkolu dominowały zabawy oraz piosenki o słoneczkach i wszystkim co żółte.
Wtorek był kolorem zielonym. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono prawie od „stóp do głów”. Potem było odszukiwanie w sali koloru zielonego i zabawa w ,,Zielone żabki”
W środę dominował kolor czerwony. W tym dniu dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach ruchowych, pląsach, zabawach integracyjnych, słuchały wiersza J. Brzechwy „Entliczek-pentliczek”.
Następny dzień był kolorem niebieskim, w tym dniu dzieci wyglądały jak urocze smerfy ze smerfnej krainy.
W ostatnim dniu tygodnia dominował kolor biały. Dzieci w tym dniu uczestniczyły w zabaw ruchowych i pląsach z kawałkiem białej bibuły oraz wysłuchały opowiadania A. Czylok „Bajka o Białej Krainie i czarnoksiężniku Koloruchu”.
Tydzień upłynął w atmosferze radości. Zaangażowane były dzieci, panie z przedszkola, ale chyba najbardziej niezawodni, jak zwykle zresztą – rodzice, którzy stanęli na wysokości zadania i zadbali o to, by każde dziecko miało jak najwięcej na sobie garderoby w kolorze panującym w przedszkolu.

export1606312552676 Copy

1   2   3   4   5