PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA IV SÓWKI
GRUPA IV SÓWKI

KODOWANIE I PROGRAMOWANIE-2020-21

Dzieci z grupy IV Sówek na zajęciach z programowania poznały zasady pracy z robotem edukacyjnym OzoBot .Dowiedziały się jaka jest zasada działania robota, a następnie przy pomocy karty kodów tworzyły własne trasy dla Ozobota. Zajęcia wzbudziły wiele frajdy ,i zachęciły do dalszej przygody z tymi wyjątkowymi robotami.

image 1 Copy

1   2   3   4   5   6

MATEMATYKA-2020-21

Dzieci w wieku przedszkolnym prezentują myślenie na poziomie konkretno – wyobrażeniowym, dlatego tak bardzo ważne jest, aby dziecko w trakcie nauki miało możliwość operowania konkretnymi przedmiotami, mogło go dotknąć podczas liczenia, porządkowania wg konkretnej cechy, klasyfikowania. Tym razem Sówki wykorzystały na zajęciach matematycznych kasztany.

20201001 140134 Copy

1   2   3   4   5

POLA NADZIEI-SÓWKI-2020-21

Dzieci z grupy Sówek jak co roku przyłączyły się do akcji sadzenia żonkili - tworzenia pól nadziei. Ma ona charakter symboliczny, a jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób chorych. Cebulki żonkilowe zasadzone przez nas jesienią odrodzą się na wiosnę i rozkwitną przed budynkiem naszego przedszkola. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei.Sówki bardzo chętnie uczestniczyły w tej akcji niosąc tym samym nadzieję na powrót do zdrowia dla dzieci z hospicjum.

20201008 090436 Copy

1   2   3   4