ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT
KLUB OŚMIU

wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
MY DLA INNYCH - Andrzejki 2011

Drukuj

andrzejki06

22 listopada 2011, wzorem roku ubiegłego, razem ze stowarzyszeniem MY DLA INNYCH, zorganizowaliśmy Andrzejki dla  podopiecznych stowarzyszenia. Poniżej przytaczam artykuł z Kuriera Porannego z 26 listopada 2011.
60 osób wzięło udział w andrzejkowym balu. Przyjechali do nas z Moniek i Sokółki.
W harcówce Publicznego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Andrzejek. Wzięło w nim udział ponad 60 osób. Bal zintegrował społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Mońkach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce, podopiecznych i wolontariuszy Stowarzyszenia My dla Innych oraz wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku.


Więcej…
 

Ogólnopolskie spotkanie kapituły klubów ośmiu młodzieżowego wolontariatu

Drukuj

DSCN1175

 

W dniach 18- 19 listopada 2011 w Białymstoku odbyło się ogólnopolskie spotkanie kapituły klubów ośmiu młodzieżowego wolontariatu. Oczywiście uczestniczyliśmy w wydarzeniu. Zaplanowaliśmy pracę na kolejne miesiące, aż do następnej kapituły. Obrady odwiedził prezydent miasta Białegostoku pan Tadeusz Truskolaski.

>> Galeria zdjęć <<

 

Streetworking

Drukuj

spotkanie005

4 listopada spotkaliśmy się aby trochę podsumować i zaplanować. Myślą wiodąca spotkania był streetworking. W naszym spotkaniu wzięły udział panie Kasia i Iza, które opowiedziały o swoich doświadczeniach w streetworkingu i fundacji Spe Salvi. Panie były również inicjatorkami naszego włączenia się do akcji: „Podaruj trochę ciepła” na rzecz bezdomnych.

Fundacja „Spe Salvi” realizuje Projekt: „Twój przyjaciel streetworker – kontynuacja”. „Każdy człowiek jest twórczy i pełen zasobów – należy je tylko odkryć i wskazać kierunek doskonalenia” – jest to hasło przewodnie projektu.

Więcej…
 

Podaruj trochę ciepła

Drukuj

W dniach 24.10 - 4.11 na terenie naszej szkoły przeprowadziliśmy zbiórkę żywności i napojów typu instant na rzecz bezdomnych z naszego miasta w ramach akcji: „Podaruj trochę ciepła”, zorganizowanej przez wolontariuszy ze stowarzyszenia Spe Salvi.

Wolontariusze z Klubu Ośmiu PG 18 pragną serdecznie podziękować WSZYSTKIM: uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom, personelowi obsługi, którzy włączyli się w tę zbiórkę.

Akcja została uwieczniona kamerą Obiektywu 27 października 2011. 

>> Zobacz relację "W obiektywie" - od ~2 min. <<

Elżbieta  Bołbot
 

Dziewczynka z zapałkami

Drukuj

DSCN1016

W dniach 21-23 października 2011 nasi wolontariusze wzięli udział w zbiórce pieniążków na potrzeby fundacji „Dziewczynka z zapałkami”. Kwestowali z podziałem na czterogodzinne zmiany w delikatesach BOMI w galerii handlowej ALFA. Pieniądze zostaną przeznaczone na przybory szkolne i książki. Wszystkim serdecznie dziękuję za poświęcony w weekend czas!

Elżbieta Bołbot

>> Galeria <<

 


Strona 7 z 10

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.