ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WOLONTARIAT
KLUB OŚMIU

wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.
Klub Ośmiu - Łamie uprzedzenia i podtrzymuje tradycję

Drukuj

P1130020W piątek 18 marca, razem z młodszymi wolontariuszami z  Klubu Ośmiu ze Szkoły Podstawowej nr 44 oraz wolontariuszami Integrującego Stowarzyszenia Jeden Świat im. Prof. Zbigniewa Religi, obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
Dzień ten jest obchodzony na świecie 21 marca. Data jest nieprzypadkowa. Odnosi się do potrójnego chromosomu 21, który charakteryzuje ten rodzaj wady genetycznej.

Więcej…
 

Przygotowania do AKCJI

Drukuj

logoSerdeczne podziękowania wolontariuszkom z klasy III L, które przygotowały obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa! Zrobiły świetną Marzannę i przygotowały mnóstwo sentencji. Ewelina świetnie wystąpiła w Obiektywie! Na zdjęciach są również przygotowania do akcji „Patrz pod nogi”.

Elżbieta Bołbot

foto

 

Dzień Św. Patryka w PG nr 18

Drukuj

irlandia_zielen17 marca w naszej szkole, z inicjatywy anglistek, pań: Joanny Sołowianowicz i Grażyny Nieścior, obchodziliśmy „Dzień Irlandii”. Tego dnia kolor zielony, nie tylko symbolizował Irlandię i jej patrona- św. Patryka, ale również „szczęśliwy numerek”.

Więcej…
 

Tłusty Czwartek 2011

Drukuj
P11207782 marca 2011 - Tłusty Czwartek, wolontariusze zorganizowali kiermasz ciasta i pączków w naszej szkole. Dziewczyny piekły ciasto same Zdziwienie, no może z drobną pomocą. Pączki Gabrysia kupiła i sprzedawaliśmy je bez marży! Sadzimy, że pomysł został bardzo miło przyjęty, gdyż w naszym zabieganym świecie, wiele osób zwyczajnie zapomniało, że to już ostatki!

galeria_green

 

Dyskoteka 19 stycznia 2011

Drukuj
dyskotekaChociaż nie robiliśmy zdjęć na dyskotece 19 stycznia 2011, to chcielibyśmy tu wspomnieć o tej bardzo fajnej imprezie. Wolontariusze potrzebowali funduszy na zorganizowanie balu w stowarzyszeniu „My dla innych", więc zorganizowali dyskotekę. Oceny na półrocze były już wystawione, więc na imprezę przyszło ponad 120 naszych uczniów. Zabawa była przednia!
Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!
 


Strona 9 z 10