ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności >>> 15.10.2015r - Uczniowie PG nr 18 w Piwnicy Lalek

15.10.2015r - Uczniowie PG nr 18 w Piwnicy Lalek

Drukuj

frontDSC04454Razem z uczniami klas IIIL, IIIB i IIA wybraliśmy się tego dnia do Piwnicy Lalek, która mieści się w podziemiach Białostockiego Teatru Lalek. Młodzież poznała różne rodzaje lalek, którymi posługują się w czasie spektakli białostoccy aktorzy: marionetkę, sycylijkę, jawajkę, kukłę, pacynkę, płaską, pyskówkę.

Piwnica pozostawiła w nas niesamowite wrażenie: przepiękne miejsce, pełne tajemnic i ducha minionych przedstawień teatralnych. W listopadzie wrócimy do BTL-u na przedstawienie pt. „Piecioksiąg Izaaka”.

Wyjście zostało zorganizowane w związku z tym, że rok 2015 został ogłoszony Rokiem Teatru. Nasza biblioteka w październiku, czyli Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek, postanowiła przybliżyć uczniom właśnie tematykę teatralną. Wizyta w BTL-u jest świetnym sposobem na poznanie tej dziedziny kultury.

 

<<<<<GALERIA>>>>

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.
?>