BIBLIOTEKA >>> Aktualności >>> 15.10.2015r - Uczniowie PG nr 18 w Piwnicy Lalek

15.10.2015r - Uczniowie PG nr 18 w Piwnicy Lalek

frontDSC04454Razem z uczniami klas IIIL, IIIB i IIA wybraliśmy się tego dnia do Piwnicy Lalek, która mieści się w podziemiach Białostockiego Teatru Lalek. Młodzież poznała różne rodzaje lalek, którymi posługują się w czasie spektakli białostoccy aktorzy: marionetkę, sycylijkę, jawajkę, kukłę, pacynkę, płaską, pyskówkę.

Piwnica pozostawiła w nas niesamowite wrażenie: przepiękne miejsce, pełne tajemnic i ducha minionych przedstawień teatralnych. W listopadzie wrócimy do BTL-u na przedstawienie pt. „Piecioksiąg Izaaka”.

Wyjście zostało zorganizowane w związku z tym, że rok 2015 został ogłoszony Rokiem Teatru. Nasza biblioteka w październiku, czyli Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek, postanowiła przybliżyć uczniom właśnie tematykę teatralną. Wizyta w BTL-u jest świetnym sposobem na poznanie tej dziedziny kultury.

<<<<<GALERIA>>>>

?>