BIBLIOTEKA >>> Aktualności >>> Prezydent dziękuje PG nr 18

Prezydent dziękuje PG nr 18

logo prezOtrzymaliśmy podziękowanie z kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za przyłączenie się we wrześniu 2015r. do ogólnopolskiej akcji czytania „Lalki” Bolesława Prusa.

Przypomnijmy: 7.09.2015r. w akcji „Narodowego Czytania” w naszym gimnazjum wzięło udział około 130 osób (nauczyciele i uczniowie), które czytały fragmenty powieści Bolesława Prusa. Wszyscy odwiedzający bibliotekę mogli także zapoznać się z gazetką dotyczącą treści „Lalki”, znaczenia tytułu, przesłania tej pozytywistycznej powieści.

W kraju akcja została przeprowadzona 5.09.2015r. (sobota), my - ze względów organizacyjnych - musieliśmy przenieść ją na poniedziałek.  W zeszłym roku również braliśmy udział w „Narodowym Czytaniu”. Wtedy była to „Trylogia” Henryka Sienkiewicza.

<<<podziękowania plik pdf>>>

Nauczyciele bibliotekarze