ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności >>> Prezydent dziękuje PG nr 18

Prezydent dziękuje PG nr 18

Drukuj

logo prezOtrzymaliśmy podziękowanie z kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za przyłączenie się we wrześniu 2015r. do ogólnopolskiej akcji czytania „Lalki” Bolesława Prusa.

Przypomnijmy: 7.09.2015r. w akcji „Narodowego Czytania” w naszym gimnazjum wzięło udział około 130 osób (nauczyciele i uczniowie), które czytały fragmenty powieści Bolesława Prusa. Wszyscy odwiedzający bibliotekę mogli także zapoznać się z gazetką dotyczącą treści „Lalki”, znaczenia tytułu, przesłania tej pozytywistycznej powieści.

W kraju akcja została przeprowadzona 5.09.2015r. (sobota), my - ze względów organizacyjnych - musieliśmy przenieść ją na poniedziałek.  W zeszłym roku również braliśmy udział w „Narodowym Czytaniu”. Wtedy była to „Trylogia” Henryka Sienkiewicza.

<<<podziękowania plik pdf>>>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.
?>