ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności >>> Uczniowie Szkół Podstawowych w naszym gimnazjum

Uczniowie Szkół Podstawowych w naszym gimnazjum

Drukuj

front1DSC0457812.11.2015r. do naszej szkoły przyszły dzieci ze Szkół Podstawowych nr 21, 44, 49 w Białymstoku. Zaproszeni goście mogli obejrzeć, przygotowane przez nasze uczennice: Kamilę Kopczewską z II A, Wiktorię Klepacką z kl. II A, Magdalenę Czarnowską z III B, Ewelinę Sołościuk z kl. III P, Justynę Fiedoruk z kl. III P (w zastępstwie na dwóch przedstawieniach występowała Kornelia Otapowicz z kl. III L) spektakl pt. „Dlaczego wyginęły dinozaury?” Wszystkich widzów (140 osób) zaskoczyła odpowiedź na to pytanie: przez dopalacze.

Po przedstawieniu dzieci mogły obejrzeć wystawę, prezentowaną w naszej bibliotecept. „Różne oblicza teatru”. Pani D. Artysiewicz opowiedziała im o rodzajach lalek, teatraliów. Wszyscy świetnie się bawili, bo mogli m.in. przymierzać kostiumy wypożyczone z Białostockiego Teatru Lalek.

Dzięki współpracy z SU uczniowie ze szkół podstawowych zostali poczęstowani specjalnie przygotowanymi „niepodległościowymi” ciasteczkami (udekorowanymi biało-czerwonym lukrem przez uczennice klasy III L: Patrycję Merchelską i Kamilę Gusztyn). Dostali także inny świąteczny rekwizyt: biało – czerwone baloniki, nawiązujące kolorystycznie do Święta Odzyskania Niepodległości, obchodzonego w naszym kraju dzień wcześniej.

 <<<<<<galeria>>>>

Nauczyciele bibliotekarze, Opiekunowie SU

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.
?>