SAMORZĄD UCZNIOWSKI >>> Archiwum >>> „Prawa dziecka a problemy współczesnego świata” 2016

„Prawa dziecka a problemy współczesnego świata” 2016

frontIMG 0704Takie hasło przyświecało kolejnej akcji UNICEF-u, w której wzięliśmy udział w bieżącym roku szkolnym. W czasie zajęć uczniowie klasy 3L zastanawiali się nad zależnościami między trzema ONZ-owskimi Celami Zrównoważonego Rozwoju – ochroną zdrowia, walką z ubóstwem oraz zmianami klimatycznymi, a także ich wpływem na sytuację dzieci na całym świecie.

O wspomnianych problemach w kontekście ich wpływu na prawa dziecka uczniowie dyskutowali poprzez porównanie warunków życia dzieci w dwóch krajach – wysoko uprzemysłowionym, jakim jest Polska oraz tzw. Globalnego Południa – Gwatemali w Ameryce Środkowej.

Zajęcia przeprowadziły panie Joanna Sołowianowicz i Joanna Fiłończuk. <zobacz galerię>