ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SAMORZĄD UCZNIOWSKI >>> Archiwum >>> Dzień otwarty „Trzymaj Formę” 2018

Dzień otwarty „Trzymaj Formę” 2018

Drukuj

frontDSC 3014Dnia 27 lutego 2018 roku młodzież z PG 18 i dzieci ze SP 48 w Białymstoku pokazały swoim przyszłym, młodszym kolegom i ich rodzicom jak powinno się trzymać formę zdrowotną, intelektualną, naukową, artystyczną i fizyczną.

Przedstawiciele SU wszystkich gości przybywających do naszej szkoły witali słodką niespodzianką i zapraszali do obejrzenia propozycji, jakie uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali na ten dzień.

Hol główny szkoły zdominowany został przez nauki ścisłe. Nauczyciele fizyki, chemii i matematyki zaprosili nas w świat nauki i doświadczeń. Na holu obecny był również robot Photon. Każdy odwiedzający naszą szkołę w to wtorkowe popołudnie mógł też zostać artystą i zmierzyć się z malarstwem, rysunkiem, papieroplastyką czy origami.

Sala gimnastyczna pełna była przyszłych adeptów różnych dyscyplin sportowych. Absolwenci PG 18, obecnie utytułowani zawodnicy polscy, prezentowali przyszłym uczniom SP 48 arkana lekkoatletyczne.

Na pierwszym piętrze na przybyłych czekały mikroskopy i preparaty, zobaczyć można było hodowle szkolne, wziąć udział w kręceniu filmu oraz zmierzyć sobie ciśnienie. Goście zaproszeni byli do świata bajek i baśni. Można było w sposób zabawny zmierzyć się z językiem niemieckim oraz odbyć wirtualną i plastyczną podróż po krajach anglojęzycznych. Nie zabrakło też herbatki i dietetycznych ciasteczek u królowej angielskiej. Prezentowane były sale lekcyjne i świetlica. Nauczyciele i dyrekcja starali się odpowiadać na wszystkie zadawane pytania.

Drugie piętro szkoły witało gości wystawą pod tytułem „Jak powstała Biblia?”, którą nauczyciele katecheci zorganizowali w sali religijnej. Swoje podwoje otworzyła biblioteka szkolna, która trzykrotnie została wybrana najlepszą biblioteką szkolną w województwie podlaskim, a odwiedzającym udostępniła możliwość wysłuchania polskich legend oraz zapoznanie się z księgozbiorem.

Wszyscy obecni doskonale się bawili, mogąc spędzić wtorkowe popołudnie w sposób zdrowy i ciekawy. <<GALERIA>>

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
i koordynator programu „Trzymaj Formę”