ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE >>> Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021

Drukuj

front20210423 105729 Film1Każdego roku 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nasze przedszkolaki już od najmłodszych lat zaprzyjaźniają się z książką i poznają wartość obcowania z nią, dlatego święto książki obchodziliśmy także w naszym przedszkolu. Dzieci wysłuchały lektury pt. „Kwoka” Jana Brzechwy. Porozmawiały o zasadach dobrego zachowania. Z radością wzięły udział w zabawie ruchowej, której główną bohaterką była oczywiście książka – kolorowa i przyjazna dzieciom. Przedszkolaki pięknie przypomniały i utrwaliły zasady korzystania z książek: obiecały dotykać ich tylko czystymi rękoma, nie wyrywać kartek, nie zaginać rogów oraz po przeczytaniu odstawiać na wyznaczoną półeczkę. Dzieci urządziły też „szpital chorej książeczki” – podjęły próbę naprawy zniszczonych lektur przy pomocy taśmy, nożyczek oraz kleju. Na pamiątkę tego dnia wykonały swoje własne zakładki do książek.

Żywimy nadzieję, że nasze przedszkolaki wyrosną na prawdziwych sympatyków czytania!

<<galeria>>